Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Miro93
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 02:24
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: Miro93 »

Witam. Od kilku lat przymierzam się do zakupu swojego pierwszego samochodu. Po długim odkładaniu przeznaczam kwotę 20tys zł ( z tego max 15 mogę przeznaczyć na sam zakup auta, a 5 zostawiam na wypadek nieprzewidzianych wydatków, opłaty).
Zakochałem się w jednym samochodzie i nie mogę się z tego wyleczyć, a jest to Lexus is200. Bardzo dużo się o nim naczytalem, jak zresztą o innych modelach. Jak dla mnie ideał. I teraz pytanie do doświadczonych osób. Czy jest to odpowiednie auto na swój pierwszy samochód? Mam 22 lata, prawko od 3 lat, za kierownicą przejechane jakieś 30tys km od cinquecento, yaris 1, przez rav 4 (2002 rok) po dostawczaki w pracy dorywczej.

Samochody jakie biorę pod uwagę to Honda Accord. (1.8-2.0 vtec) , Lexus is200, bmw e46 (1.8-2.0). Kiedyś chciałem civica 5 gen w vtecu, ale teraz są juz zbyt stare..
Podobają mi się sedany, ta linia nadwozia ma w sobie to cos, a is200 dodatkowo ładnie się wyróżnia spośród innych.
Inne aspekty to komfort jazdy, przyjemność z prowadzenia, oraz bezawaryjność, ponieważ mało znam się na samochodach. Na pewno musi być dynamiczne (większość modeli na jakie patrze to silniki benzynowe 2.0 na LPG). Na pewno kupię samochód z zainstalowaną juz instalacja LPG. Samochód nie będzie katowany. Rocznie około 15tys km a w tym: raz na jakiś czas jakaś dłuższa podróż ok. 300km, kilka razy w tyg dojazd na studia (100 km trasa plus miasto), trasy po mieście 10-15km 1 strona, raz lub 2x w roku podróż dalsza (500-1000km dwie strony).
Naped na tył to nie wymóg, ale na pewno będą to dla mnie ciekawsze doświadczenia z jazdy. Dużo jeździłem rav 4 i yaris 1. To. Całkiem inne klasy samochodów, ale to toyota tak samo jak lexus. Nie miałem z nimi problemów nigdy i dobrze mi się nimi jeździło. Nawigacja, tempomat i inne bajery fajnie gdy są, ale również nie jest to wymóg konieczny.

Czy is200 jako pierwsze auto to nie porywanie się na zbyt głębokie wody? Patrze na roczniki 1999-2001 i widzę ceny od 10 000 - 16 mniej więcej. Górna granica to 15, ale czy mogę liczyć na dobrze utrzymany egzemplarz w tej cenie?
Doradźcie proszę lub podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam, Piotr.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: Dawid0ss »

Osobiście uważam, że pierwsza fura, to auto na stłuczenie - taka w kwocie 5-10 k pln. Jak coś zarysują, jak Ty coś rozwalisz, to nie będziesz się aż tak przejmował. Śmigasz dalej i tyle. Minie jakiś czas, przejdziesz do porządku dziennego z faktem posiadania auta, to i przestaniesz nim się tak przejmować i stresować. Wtedy można zapodać coś lepszego :-)
Pzdr
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: medyss »

Bierz IS200 i nawet nie zastanawiaj się nad e46 z wyrwaną i spawaną podłogą :biggrin2: (W każdej e46 jest to bolączką) Co do lexusa, sam najpierw jeździłem yariską 1 gen 1.0, potem civiciem vi gen 1.4 i teraz lexus i wrażenia super, chociaż jak dla mnie honda była bardziej dynamiczna ale to może tylko odczucia bo tam było twardo i nisko :P Mnie do lexusa przekonała jakość wykonania i to że jest to konkurencja dla e46, którego jest pełno na naszych drogach a ja wolałem się wyróżniać :P Jak będziesz kupował, pierwsze co to sprawdź miernikiem lakieru całą budę jak nie będzie większych szkód to możesz brać, bo nawet używane części nie są drogie i jest ich pełno :) Jeżeli weźmiesz manuala, będziesz musiał sprawdzić czy biegi nie haczą bo jak to mówią w IS200 skrzynie manualne są papierowe... No i potem sprzęgło dwumas, i dyfer który lepiej żeby nie miał luzów. Co do gazu - jakby miał to jakoś sensownie zainstalowane to można śmiało brać, bo koszt samej instalacji jest cholernie wysoki ale warto :) Jeszcze co do manuala to będziesz musiał się namachać przy zmianie biegów w mieście i to będzie z czasem wkurzające, więc musisz wybrać między automatem a manualem - automat zmienia biegi błyskawicznie i bardzo miękko i dostosowywuje się do stylu jazdy kierowcy, jest poprostu wygodniejszy w mieście i poza, no i w sumie plusy automatu się kończą, bo dalej tylko urywa 1.5 sek do 100km/h :biggrin2: Nie wiem czy za 15 kupisz dobrego IS'a... może przedliftowego kupisz ale będzie już zmęczony życiem... Ja za swojego 2.5 roku temu dałem 19 i gdy wszystko zrobiłem, rejestracja, opłaty no i rzeczy wyłącznie eksploatacyjne i w tym roku montaż lpg wyszedł już grubo ponad 27. Więc to daje do myślenia :)

Co do pierwszego auta, to właśnie będziesz o nie dbał jak nikt, wiem po sobie :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: dS »

Dawid0ss pisze:Osobiście uważam, że pierwsza fura, to auto na stłuczenie - taka w kwocie 5-10 k pln. Jak coś zarysują, jak Ty coś rozwalisz, to nie będziesz się aż tak przejmował. Śmigasz dalej i tyle. Minie jakiś czas, przejdziesz do porządku dziennego z faktem posiadania auta, to i przestaniesz nim się tak przejmować i stresować. Wtedy można zapodać coś lepszego :-)
Pzdr
To nie jest jego pierwsze auto którym będzie jeździł tylko pierwsze własne. Także jeśli zadowoli Cię 155KM z IS200 to czemu nie. Jak byś chciał więcej to rozważył bym E36 328, za 15k wyrwiesz dość zadbany egzemplarz z końca produkcji.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: blue »

Będę może kontrowersyjny, ale na pierwsze auto szukałbym Civica EP3 Type-R ;)
Miro93
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 02:24
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: Miro93 »

@medyss dzięki za wyczerpująca odpowiedz o lexie.
W grę wchodzi tylko manual, jestem świadomy jak on działa.
Większość instalacji LPG jakie widuje na ogłoszeniach to BRC albo Stag. Czy są one dobrej jakości?

Civic ep3 type r nie oscyluje czasem w kwotach 20k+?

Jak wczensiej wspomniałem mogę również dać do 15k za Hondę Accord w jakimś super stanie i doimwestowana. Np coś takiego (w dodatku blisko mnie, okolo 50km):
http://olx.pl/oferta/honda-accord-vi-2- ... f;promoted

Moze warto pójść w tym kierunku, skoro lex za. 15k jak mówicie może być szrotem?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: dS »

Za 15k jak najbardziej da się kupić zadbanego IS200 tylko że będzie to auto z początku produkcji czyli roczniki 99-00.
BRC i Stag robi dobre podzespoły ale instalacja może być wykonana niechlujnie, po najmniejszej linii oporu czy bez jakiegoś sensownego wystrojenia. Wiec nie ma co wierzyć w bajki że zainstalowany jest dobry gaz bo jest logo Stag, BRC czy inne.
Accord to dobra wybór, jak jest blisko to zawsze warto obejrzeć.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: medyss »

Accord za rok będzie miał do wymiany nadkola z powodu rdzy :biggrin2: Szukaj IS200 bo to inny epokowo samochód niż accord, no chyba że accord VII z tym że te egzemplarze też potrafiły rdzewieć a za dobry trzeba dać z 30 tys więc odpada... Z gazem dokładnie jak poprzednicy, musi być dobrze zrobiony inaczej będzie lipa :) Mój po wystrojeniu pali 9.5 lpg na trasie, w mieście 10,5-11lpg. Do tego auto nie straciło mocy i chodzi aż miło. Teraz za 50zł robię przeszło 2x więcej km niż na benzynie :biggrin2:
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: tomcio105 »

medyss pisze:Mój po wystrojeniu pali 9.5 lpg na trasie, w mieście 10,5-11lpg. Do tego auto nie straciło mocy i chodzi aż miło. Teraz za 50zł robię przeszło 2x więcej km niż na benzynie :biggrin2:
Sorki, ale nie piszcie chłopakowi głupot z takim spalaniem ;) poniżej 10-11 l nie zejdzie no chyba, że masz słabą mieszankę podawaną, a co za tym idzie szybko będzie po silniku...

Co do autka ja też z małego przesiadłem się na :LEXUS: i jestem z niego bardzo zadowolony :).. Szukaj tak jak piszą poprzednicy rocznika 99-00 ale zastanów się nad zwiększeniem budżetu o 2k żeby trafić na dobrą sztukę z gazem albo zamiast 5k przeznacz 3k na ew. nie przewidywane sytuacje :) bo czym lepszego kupisz :LEXUS: tym mniej w niego dodatkowo wsadzisz (poza podstawowymi wymianami/naprawami).
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: medyss »

no mi tyle wychodzi, z tym że liczyłem to po przejechaniu iluś tam km i zatankowaniu do pełna ale za każdym razem na innych stacjach to mogłem się walnąć gdzieś :P Teraz wyjeżdżę do 0 i zobaczę ile wyszło rzeczywiście. :) Z tym że ja jeżdżę bardzo delikatnie, lekkie muskanie gazu i zmiana biegu więc chyba można do tylu zejść :) Taki trochę ot o spalaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości