[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: owczar »

Nie jestem na bieżąco. Możesz jeszcze zapytać na forum lpg. Są tam osoby, które eksperymentuja z bezpośrednim wtryskiem. Może coś nowego jest. Aczkolwiek wątpię by na ten moment coś aurę opłacało.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

Eksperymentować mógłbym na golfie a nie Lexie :) Także chyba muszę się pogodzić że prócz spalania - auto jest nienaganne :)
@owczar szukasz limuzyny czy coś kompletnie innego?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: owczar »

Bardziej się rozglądam, bo auto żony juz dogorywa. Żona chce mocne auto z automatem. Póki co znalazłem fajne coupe z napędem na tył i 300KM. Ale póki galant będzie bezpieczny pod kątem korozji to będziemy go dojeżdżać.

Po 2010 większość jednostek to wtrysk bezpośredni... Jak tak dalej pójdzie to kupię diesla :) choć nie wiem czy jestem gotów - już kiedyś miałem :D
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ledziu »

Co do tych firm które oferują instalke lpg do d4s to raczej z nimi będzie kiepsko ponieważ moi koledzy chcieli lpg do fsi v10 wszyscy odpisywali że nie ma problemu bo to wieśwagen a finał był taki że nikt się tego nie podjął.

Co do ubolewania nad tym spalaniem to nie popadałbym w paranoję ponieważ proponuje porównać zacne wynalazki chociażby wieśwagenowe o podobnych pojemnościach i w podobnych gabarytach...tylko po tankowaniu pod korek.
Bo jak narazie to cały czas słyszę że wszyscy wszystko sprawdzają tylko na podstawie "skoku" wskazówki wskaźnika PB albo w komputerku...

Tak więc ostatnio jechałem leon-em 1,4 tsi i coś tam dalej 125km... trasa Warszawa-Koszalin i jak go przycisnąłem to spalił prawie 11l a wskazanie na ecu 8l a jak jechałem GSem2 V8 w trasę w 4ery os.+ korki i trochę zapitalania spalił 12,8l ... a różnicy w masie pewnie około 300kg i 2x więcej garków na pokładzie :biggrin2:
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: GOLDI »

ledziu pisze:Co do tych firm które oferują instalke lpg do d4s to raczej z nimi będzie kiepsko ponieważ moi koledzy chcieli lpg do fsi v10 wszyscy odpisywali że nie ma problemu bo to wieśwagen a finał był taki że nikt się tego nie podjął.

Co do ubolewania nad tym spalaniem to nie popadałbym w paranoję ponieważ proponuje porównać zacne wynalazki chociażby wieśwagenowe o podobnych pojemnościach i w podobnych gabarytach...tylko po tankowaniu pod korek.
Bo jak narazie to cały czas słyszę że wszyscy wszystko sprawdzają tylko na podstawie "skoku" wskazówki wskaźnika PB albo w komputerku...

Tak więc ostatnio jechałem leon-em 1,4 tsi i coś tam dalej 125km... trasa Warszawa-Koszalin i jak go przycisnąłem to spalił prawie 11l a wskazanie na ecu 8l a jak jechałem GSem2 V8 w trasę w 4ery os.+ korki i trochę zapitalania spalił 12,8l ... a różnicy w masie pewnie około 300kg i 2x więcej garków na pokładzie :biggrin2:
robią robią :) https://www.facebook.com/media/set/?set ... 880&type=3
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re:

Post autor: maniek_ls400 »

ArtIS pisze:Szukasz auta?! O.o! A to ci nowina...;)
250-tka do 90km/h jest znosna ale jak chce się ścigać z TDIkami na autostradach to trzeba się przygotować na 10l/100 (przy prędkościach dopuszczalnych)
Vialle to jakaś firma gaziarska? Nie sprawdzałem...
10l/100km Cię przeraża ? To ile powinien palić, albo wydaje Ci się, że pali 2,5 Pb ?
Nie wiesz co to Vialle :beka: i pytasz o wtrysk bezpośredni gazu ? No to musisz poczytać /odrobić lekcje..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

Chyba po to jest forum by pytać i prosić o pomoc. Skoro wszystko wiesz to idź na wykladowce na politechnike a nie tu prawisz moraly i nabijasz głupie posty.
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: pawel930806 »

Odświeżam temat.
Mam is200 LPG. Jazda za 25zł/100km to istna przyjemność. Bardzo chciałbym przesiąść się za 2-3 lata do Is250 no ale nie uśmiecha mi sie spalanie. Znalazłem alternatywe is250 (Accord Type S 204hp którego można śmiało gazować ) no ale to nie to samo co Lexus rzecz jasna.
Moje pytanie czy ktoś już (jak czytałem wyżej) eksperymentował w kwestii Zagazowania is250 ? Czytam po internetach że jest to już możliwe, jednak czy się to opłaci ? Jaki koszt wychodzi za instalacje i koszt przejechania 100km ? Podobno musi być dotrysk benzyny..
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ArtIS »

Dotrysk to raz a dwa to mogą być kłopoty z doborem instalacji. Powstały do wtrysku ale myśle ze z niewielkiej obecności 250tki na rynku jest ich mniej. Szybciej coś znajdziesz do TSI/TFSI i ogólnie pojętej grupy VAG.
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: pawel930806 »

nie dziękuje :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości