Komputer

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
przemek2760
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2015, o 12:16
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Komputer

Post autor: przemek2760 »

Witam , panowie czy ktoś moze wyjaśnić , czym jest wskazanie tank average w lexusie is250 , jest spalanie chwilowe , jest zasięg pojazdu , jest spalanie ale czym sie różni i co to jest tank average( średnia ilośc paliwa w zbiorniku ? ) dzięki za ewentualna odpowiedz i pzdr
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Komputer

Post autor: szyman_leo »

Tank AVG Panie kolego, to jest spalanie od ostatniego tankowania. Po włożeniu i wyjęciu nalewaka, następnie odpaleniu silnika, tak jakby się resetuje i liczy spalanie od nowa do następnego tankowania.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
przemek2760
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2015, o 12:16
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Komputer

Post autor: przemek2760 »

Dzięki , to u mnie 26mpg czyli jakieś 10/100 mieszane 40/60 trasa/miasto czyli względnie ,a na średnim 31mpg ,koło 8l/100 to juz dobrze a jaka rzeczywistość to stacja paliw pokaże hehe
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Komputer

Post autor: szyman_leo »

U mnie wg dystrybutora licząc zawsze mam o 0,6 litra więcej niż wskazania kompa, więc jest powtarzalny wynik, tylko może warto było by to skalibrować/zresetować.

PS. A może :LEXUS: pokazuje dobrze, tylko na dystrybutorach nas kręcą :pala:
Muszę z ciekawości zmienić stację :biggrin2:
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
przemek2760
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2015, o 12:16
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Komputer

Post autor: przemek2760 »

A jakie lejesz paliwko 95czy98 tak z ciekawości zapytam , bo wyczytałem ze 98 powoduje mniejsze odkładanie sie nagaru , jak to w USA problematyczne bywa ,
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Komputer

Post autor: Dawid0ss »

szyman_leo pisze:PS. A może :LEXUS: pokazuje dobrze, tylko na dystrybutorach nas kręcą :pala:
Muszę z ciekawości zmienić stację :biggrin2:
Myślę, że tu uderzyłeś w samo sedno. Niestety ...
Jakiś czas temu do mojej butli LPG weszło 40 litrów. Nigdy wcześniej mi się to nie udało. Zawsze max 39. Płacąc powiedziałem o tym typowi za kasą. Tylko zrobił głupią minę (franczyza Orlen). Zatem mu powiedziałem, że jeszcze raz taki numer i zgłoszę ich do UOKiK. Nie skomentował. A czy to coś pomogło ? Więcej już tam nie pojadę.
Pzdr
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Komputer

Post autor: szyman_leo »

Zawsze 98 - czy lepsze nie wiem, ale sumienie czystsze i portfel chudszy na pewno.
Gdzieś kiedyś wyczytałem, że sens lania 98 jest przy stopniu sprężania more than 10, a tu jest 12, więc chyba warto, bo odpycha się żwawo i jakoś tak bez zbędnego wysiłku :dance3: Może to dzieło żółtków, a nie paliwa, ale to tym bardziej niech ma co najlepsze mogę mu wlać.
Dawid0ss pisze:...zrobił głupią minę (franczyza Orlen). Zatem ...
Ja również jakiś czas temu przestawiłem się ze Stat na Orlen z chęcią wspierania "naszych", ale może warto potestować.
A przy okazji ktoś gdzieś pisał, że Shell ma ten swój racing z importu, nie ze wspólnego wiadra z własnymi dodatkami.
Może to ktoś potwierdzić ??
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
przemek2760
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2015, o 12:16
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Komputer

Post autor: przemek2760 »

Jakos nie wierze ze shell ma wszystkie paliwa importowane , troszkę logistycznie to mało wykonalne biorąc pod uwagę ilośc stacji oraz ich średnie obroty ze sprzedaży , musial by być jakiś drugi ruraciag przyjaźń aby wszystkie stacje obskoczyć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości