Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: adam81 »

Witam, czy ktos z kolegów miał problem zbyt wysokich obrotów w LS na zimnym silniku?
U mnie sprawa wygląda następująco LS 400 Z 95 R ; po odpaleniu obroty wskakują na 1800 w miarę nagrzewania silnika powoli spadają aż osiągną poziom około 550 przy rozgrzanym silniku.
Po odłączeniu akumulatora i podłączeniu ponownie obroty na zimnym wskakują na 1200 i dość szybko spadają do normy i tak do 2-3 odpaleń i znów wskakują na 1800 na zimnym.

Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: maniek_ls400 »

Zajrzyj do przepustnicy - kanaliki mogą być brudne, ośka zalepiona. Czyszczenie powinno pomóc.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: dzida »

W swoim ISie miałem tak, że przy niskich obrotach nie miałem ładowania i światła przygasały (spadek nawet do 350 obr/min ale bez falowania)
Kupiłem spray Liqui Moly do czyszczenia przepustnic psiknąłem 3 razy i trzyma katalogowe 650obr/min na ciepło i do 1500-1700obr/min na ssaniu

Wniosek: Na zimnym silniku musisz mieć wyższe obroty, bo silnik się nagrzewa i pracuje na ssaniu i sporo zależy od temperatury zewnętrznej.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: LinkPL »

Przepustnicę warto czyścić ... ale nie rób z tego tragedii, bo u mnie jest podobnie ... :)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: blue »

Też tak mam po czyszczeniu przepustnicy (1800 obr./min. na ssaniu) - widocznie przez czystą przepływa więcej powietrza i są wyższe obroty ;)
Co ciekawe nigdzie w manualu nie ma informacji o prawidłowych obrotach na ssaniu...
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: adam81 »

to nie jest mój pierwszy LS i wiem jakie powinny być obroty na ssaniu jeżeli wszystko jest ok to trzyma 1200 obr/min , 1800 na zimnym to znacznie za dużo tym bardziej że przy wrzuceniu drive przy takich obrotach jest szarpnięcie co wpływa na uszkodzenie podzespołów takich np jak poduszka dyfra lub przeguby.
Za wolne obroty jest odpowiedzialny system ISC -IDLE SPEED CONTROL , jeżeli wszystkie podzespoły ISC są sprawne to trzyma około 1200 ,obroty na poziomie 1500 w górę nie są normalne...

https://sites.google.com/site/wojstank/ ... /idlespeed

http://www.autozone.com/repairinfo/repa ... 3f80380339
lurgen
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2015, o 00:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: lurgen »

W moim IS200 mam ten sam problem. Zbyt wysokie obroty na zimnym 1800-2000. W nieautoryzowanym serwisie Lexusa wymieniłem dwie sondy lambda oraz przepustnice (używka) ale nadal to samo. Nie wiem za bardzo co dalej i oni tez. :/ Jakies pomysly?
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: dzida »

Ja mam tak samo na zimnym silniku po przeczyszczeniu przepustnicy za pomocą spray'a (patrz post wyżej)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: carsik »

lurgen pisze:W moim IS200 mam ten sam problem. Zbyt wysokie obroty na zimnym 1800-2000. W nieautoryzowanym serwisie Lexusa wymieniłem dwie sondy lambda oraz przepustnice (używka) ale nadal to samo. Nie wiem za bardzo co dalej i oni tez. :/ Jakies pomysly?
a nie ma gdzieś jakiejś drobnej nieszczelności w kolektorze?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
lurgen
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2015, o 00:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: lurgen »

no nie wiem a jak to sprawdzić? Mam OBD 2 i jakieś standardowe parametry mogę zobaczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość