Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Post autor: jes »

Witam.

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji zakupowej.

Wiele czytałem pochlebnych opinii o tych oponach, jednak piszą je użytkownicy różnych marek pojazdów.
Nie można przymierzać w 100% opinii użytkownika audi, paska czy skody do opinii użytkownika :LEXUS:

Mój styl jazdy jest dynamiczny momentami :biggrin2: , na autostradach szybko ale nie na max oczywiście. Mieszkam w rejonie podgórskim więc również wiele wypadów na górskie kręte serpentyny - szybkie zakręty to moja pasja :dance3:

Opona miałaby być w rozmiarach 215x45x17
Jeśli ktoś używa, to proszę, żeby podzielił się opiniami.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Post autor: dS »

Yokohamy kiedyś miałem, przy niskich temperaturach szybko robiły się twarde i pogarsza się ich trakcja. Jak chcesz dobrze klejącą oponę to bierz Dunlopy SP Sport Maxx RT. Tylko po co ci na zimę letnia opona ? :scratch:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Post autor: jes »

Ja już o wiośnie myślę.
W ubiegłym roku kupowałem opony na zimę w lecie i patrząc w listopadzie w tym samym sklepie internetowym opony kosztowały już 27zeta więcej/szt. i to na promocji :fiu:
Niestety jak jest na coś popyt, to od razu cena w górę.

Kupię teraz, na spokojnie się wyczyści i nawoskuje fele, założymy nowe papcie i poczekamy te parę miesięcy.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Post autor: maniek_ls400 »

Potwierdzam Yokohama poniżej 10st robi się twarda jak kamień, ale powyżej tej temperatury jest super cicha, dobrze 'idzie' po wodzie. Bridgestone miałem RF więc z definicji były twardsze i głośniejsze (to było jedyny hałas, który mi przeszkadzał w LS).
Od ponad roku mam Nokian Z-line i jestem zadowolony - z niewielkiej ścieralności, dobrego trzymania, dobrej trakcji i niewielkiego poziomu hałasu.
Najcichsze do tej pory i najbardziej komfortowe by ły Michelinyi to będzie mój następny zakup. Kolega kupił PZero 3 do A8 i narzeka.
A Dunlopy miałem raz - na deszczu tragedia - zachowywały się jak slicki.
Wszystkie opinie na podstawie kilkudziesięciu kkm na każdym typie opon. Wszystkie ww. to kapcie letnie.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Post autor: jes »

Dzięki.
Dunlopy miałem w nissanie N15 i fakt na mokrym to nie trzymały najlepiej, poza tym szybko się ścierały, za szybko. Potem miałem Vredestein t-trac i to był dobry wybór - jedyny minus - hałas.
W IS200 mam obecnie Bridgestone Potenza RE040.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Post autor: dS »

A ja na Dunlopy złego słowa nie powiem. Miałem te SP Sport Maxxy na GSie jak go kupowałem. Wracałem ponad 600km na nich w deszczu do domu, w dodatku był to początek lutego więc temperatura niewiele powyżej zera , i nie odczułem aby opony się ślizgały. Należy jednak zauważyć że firmy nie produkują jednego modelu i model modelowi nie równy więc generalizowanie i mówienie że dana firma robi tylko super opony jest nieco na wyrost.
Vredestainy bym skreślił w ogóle w przedbiegach bo polski oddział tej firmy to jakaś parodia.
Za to z Nokianami też miałem miłe doświadczenia. IMO największy ich plus to niska ścieralność.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Bridgestone Turanza T001 vs Yokohama S.drive AS01

Post autor: baniaq »

Miałem Sportmaxx TT 2012 przez 2 sezony i Sportmaxx RT spod igly na ten sezon. RT jest znacznie lepszą oponą od TT na mokrym. Latane szybko na mokrym i rozsądnie w ulewach, w tym jednym hardcorowym oberwaniu chmury, gdzie wycieraczki nie ogarnialy, ale strumyki na drodze nie sprawialy problemu. RT ścianki ma super miękkie, co osobiście uważam za minus. Latam na cisnieniu 2.5 w trybie daily. RT klei wcześniej niż TT, ale rozpalona TT kleila lepiej niż rozpalona RT.
RT siedzą w rozmiarze 225/40/18 na 8" i 8.5" w IS200.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości