Bialy dym

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
przemobed
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:02
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Bialy dym

Post autor: przemobed »

Witam,
Posiadam Lexusa IS220D silnik 2.2 D4d D-Cat 2008r. przebieg 168tys. W raz z nadejsciem ochlodzenia powrocil problem porannego dymienia na bialo. Powstaje niezla zapora dymna ;) Dzieje sie to codziennie rano w momencie gdy auto osiaga temperature robocza. Dymi tak przez 2-3min. Auto zakupilem w lutym br. z przebiegiem 154tys. i przez okres do wiosny bylo podobnie choc o wiele rzadziej. Gdy sie ocieplilo problem praktycznie ustal. Tylko po krotkich trasach (5-10km) auto potrafilo podymic. W 95% obstawiam ze to nieszczesny filtr DPF a wrecz jego koncowka. Poprzedni wlasciciel wspominal ze auto mialo w 2013 roku czyszczony chemicznie filtr DPF. Chcialbym podpytac czy jezdzic z tym az totalnie padnie? Czy jazda z tym moze oddzialowywac niekorzystnie na inne podzespoly auta? A moze ponownie przeczyscic chemicznie? <-jaki bylby to koszt? Czy ktos juz usunal i wstawienil emulator i moglby sie podzielic wrazeniami? <- Jaki koszt? Czy po usunieciu nie ma problemow z przegladami? Moze sa jakies inne rozwiazania o ktory nie slyszalem a znacie?

Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: szyman_leo »

Biała chmura w klekocie przy rozruchu w chłodniejsze dni i początkowo nierówna praca, lekko dłuższy rozruch (o tym nie piszesz, domyślam się), to mogą być również świece żarowe. Od tego bym zaczął, bo tańsze i łatwe do zdiagnozowania.

Jest jeszcze możliwość pękniętej głowicy, ale to by raczej ciągle dymiło. A masz ubytek płynu chłodzącego?
Natomiast biały dym z powodu dpf, to jakoś nie bardzo mi się widzi.
Ostatnio zmieniony 9 paź 2015, o 01:27 przez szyman_leo, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
darokomadwa
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2013, o 13:49
Model Lexusa: IS mkII
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: darokomadwa »

Witam.
Moim zdaniem gdybyś miał na wykończeniu dpf-a to odczuwałbyś to na mocy, poza tym jak sam piszesz problem powraca cyklicznie wraz z ochłodzeniem. Na jakim paliwie jeździsz? U mnie było podobnie do momentu kiedy przeszedłem na lepsze paliwo, przedtem dymił często i "grubo", teraz nie pamiętam kiedy ostatnio dymił.
Poza tym masz pewność że działa 5-ty wtrysk i układ odpowiedzialny za jego uruchomienie a to też ważne.
Pozdrawiam.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: lukas78 »

Miłej lektury koledzy viewtopic.php?f=44&t=8721
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
przemobed
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:02
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: przemobed »

Samochod odpala za pierwszym strzalem. Bezposrednio po odpaleniu nie ma zadnej chmurki i obroty chodza rowno - problem z dymieniem nastepuje przy temp silnika ok. 70 stopni. Jesli chodzi o paliwo to leje zwykly ON na stacji staoil. Ostatnio zalalem BP Ultimate za 50zl byle dojechac do mojej stacji. Nastepnie dobilem pod korek zwyklego ON(staoil) i zauwazylem ze dymienie znacznie sie nasililo. Oproznilem bak, zalalem znowu zwyklego ON(statoil) i jest znacznie lepiej choc szalu nie ma. Mysle ze oproznie bak i zaleje mocniejszego diesla. Jaki proponujecie? dam znac czy cos pomoglo.
darokomadwa
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2013, o 13:49
Model Lexusa: IS mkII
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: darokomadwa »

Ja tankuje shella v-power diesel. Proponuję Ci zalać tym paliwem i najlepiej jeszcze wyskoczyć na przejażdżkę po autostradzie żeby go trochę przepalić. Mój kiedyś tez kopcił notorycznie a teraz mam spokój.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: Dawid0ss »

Jak biały dym, to tylko habemus papam !
przemobed
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:02
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: przemobed »

Zatankowalem ON Orlen Verwa. Dwa przejazdy i bez zmian kopci az wstyd jezdzic. Ostatnio zauwazylem ze na swiatlach jak stoje na biegu jalowym to kopci... az dziewczyna sie przestraszyla ze auto sie pali... Chyba pora podjechac(pierwszy raz nie liczac wymiany filtrow oleju) do mechanika. Czy mozecie kogos z czystym sumieniem polecic w warszawie? Zastnawialem sie nad serwisem Lexus Zeran ktos byl?
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Bialy dym

Post autor: wlaziu »

Tak jak kolega napisał habemus papam i do przodu :). Ten typ tak ma. Update ECU rozwiązuje problem, choć teraz trochę tęsknię za dymkiem. Lex zwracał na siebie więcej uwagi :)
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Biszkopt »

O, to ciekawe, mówisz że aktualizacja programu to poprawia? Kiedy robiłeś? Wiesz jaką masz teraz wersję?
Michał
http://studiodrugiplan.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości