[IS200] Brak mocy i szarpanie powyżej 40km/h

ODPOWIEDZ
sha4ky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 5 paź 2014, o 18:01
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

[IS200] Brak mocy i szarpanie powyżej 40km/h

Post autor: sha4ky »

Witam,

Ostatnimi czasy miałem spore problemy z cewkami w moim Lexusie IS200 , wszystkie zamienniki padały po krótkim czasie (Mobiletron - 6 miesięcy, Magneti Marelli - 1 miesiąc (!) - 3 miesiące), w końcu miesiąc temu zamówiłem używane oryginalne cewki, wymieniłem i Lexus chodził jak złoto, do dziś.

Dzisiaj rano, po odpaleniu wszystko było ok, chwila stania w korkach, po czym gdy wpadłem na dwupasmówkę i chciałem przyspieszyć coś poszło nie tak. Auto do prędkości około 40 km/h ma wyraźny spadek mocy, przy obrotach 2000-3000 "wyje" i zachowuje się jakby pracował na 6000-7000 obrotów. Natomiast przy próbie przekroczenia około 40km/h autem strasznie szarpie przód - tył tak że lata całe nadwozie, i jazda jest praktycznie nie możliwa (nawet bym się bał)

Udało mi się jakoś dojechać z powrotem pod blok. Zgasiłem go, odpaliłem i na luzie pracuje ok. Nie wyje, silnik pracuje równo. Dodając gazu również wszystko jest w porządku (na luzie i postoju).

Próbowałem odczytać błędy, to pokazało mi w "Oczekujących na weryfikacje" - P0172 System Too Rich (Bank 1) - "Zbyt obfita mieszanka", i to tyle. Kontrolka się nie zapaliła.

Świece pół roku temu wymieniane na nowe. Pasek rozrządu wymieniony przy 160 tys. (obecnie jest 230 tys.), po powrocie do domu jeszcze sprawdzę jego stan. Olej wymieniany pół roku temu, tak samo filtr oleju, kabinowy oraz powietrza. Paliwa nie wymieniany.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS200] Brak mocy i szarpanie powyżej 40km/h

Post autor: Riki »

Sprawdź
-wtryski
-ciśnienie paliwa
- zmierz kompresje silnika dla pewności

znam też przypadek gdzie świece były przyczyną padających cewek dodam że to były nowe świece dokładnie 2 sztuki
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200] Brak mocy i szarpanie powyżej 40km/h

Post autor: dzida »

miałem takie same objawy w poprzednim aucie...
obstawiłem padnięte sprzęgło i nawet je zamówiłem, bo śmierdziało spalenizną (nawet nie otworzyłem maski) :crazy:

okazało się, że śmród pochodzi od resztki gołębia leżącego na silniku, którego wciągnęła kuna pod maskę :biggrin2: , a szarpanie i wycie od uszkodzonych przewodów zapłonowych (z tym, że tu ich nie ma), więc obstawiam cewki :najper:


tak wiem, głupie ale prawdziwe i nie przyszło do głowy mi maski otworzyć :beach:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Brak mocy i szarpanie powyżej 40km/h

Post autor: jordi007 »

ja byn obstawial wtrysk bardzopodobine miałem objawy na chyba 6 cylindrze wtrysk nie domagal i własnie na wiekszych obrotach i dobrym nagrzaniu sylnika a juz 2 mechaników chciało bo głowice sciagac ze to luzy zaworowe kompresja była super swiece filtry wymienione cewki tez wymienialem i ciagle było to samo, blad pokazywał wypadanie zapłonu
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości