[lexus]zawieszenie KONI by lex

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Lex

[lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: Lex »

polecam sprawdzony zawias w IS200 , amortyzatory z regulacją KONI i rozpórki CUSCO

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: luxus »

Ja stawiam na zawieszenie gwintowane TEINA SUPER STREET Z GORNYMI MOCOWANIAMI(16 regulacji twardosci, regulacja wysokosci i bardzo fanja charakterystyka...)

Obrazek

W moim tez sprawdzone i rowniez polecam :D


a ty lex gdzie kupiles ta rozporke????

luxus
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: maxkow »

ciekawe jak z tą rozpurką na kielichach się zachowuje ogólnie do zachowania w serii nic nie mam chyba ze to nie seria i we francji coś zmienili
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: luxus »

Ogólnie rozpórki to taka fajna rzecz, bardzo usztywniają zawieszenie ale jest jedna podstawowa wada rozpórki - podczas dzwona przestawiony jest cały przód...

luxus
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: maxkow »

luxus napisał:

Ja stawiam na zawieszenie gwintowane TEINA SUPER STREET Z GORNYMI MOCOWANIAMI(16 regulacji twardosci, regulacja wysokosci i bardzo f charakterystyka...)

http://img268.imageshack.us/img268/1343/ssm24.jpg

W moim tez sprawdzone i rowniez polecam


a ty lex gdzie kupiles ta rozporke????

ale jak w tym gwincie obizasz?? masz gwint od dołu czyli tylko utwardzasz tak mi sie wydaje bo zeby zejśc w dół musisz miec od góry naktetke ktoą w dół zjedziesz i auto siada.
chyba ze miałes na mysli pisząc ze obiniza zawieszenie bo spreżyna jest krótsza.
Jak sie myle to poprwacie bo moge byc w błędzie.
U siebie mam gwint h&r i przód mam zjechany do połowy, a tył odkrecony praktycznie do 0, i tak myslałem ze jak bede tył podkrecal do góry to tylko usztywnie go a nie zejdzie w dól dupka fury
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: luxus »

Ja mam dokładnie taki zawias jak na fotce wyżej-zobacz jak masz tam gwint(żeby obniżyc albo podwyższyc muszę zdjąc koło). A jeśli chodzi o regulacje twardości to ja mam do tego pokrętła ze 16 stopniową regulacją dostęp z góry z pod maski...

luxus
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: klexus »

no to musze zobaczyc u siebie czy jak bede skręcal sprzeżyne na tyle czy auto siądzie

czyli odkręcając pierscienie spręzyna sie rozciąga i auta siada, tak ma to rozumiec??

klexus
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: luxus »

1- moim zdaniem najlepsze zawieszenie gwintowane na świecie. Przy 18 " 225/40 moim zdaniem malinka wpadam niekiedy w dziurki jak każdy i na najmiększym ustawieniu nie wiem czasami czy nie jest miększe od seryjnego(dawno nie jeździłem na serii)
2- jest 16 regulacji twardości... powiedzmy że jest skala od 0 do 16 0-najmiększe, zimą mam 0 i auto podwyższone prawie na fula 205/55r16 latem 14 czyli prawie skala i tak jeżdżę na co dzień po naszych dziurawych drogach i nie narzekam...Powiem tylko jedno na zakrętach nawet 90 stopni trzyma się jak przyklejony na badziewskich chińskich oponach...
3- zestaw mam 3 lata i jeszcze nic mi się nie dzieję ale jak coś się stanie to jest regeneracja u przedstawiciela teina na Polskę...tzn. gośc wysyła to do anglii tam to robią i odsyłają z powrotem bodobno trwa to do 5 dni roboczych jak dobrze pamiętam...

Jak najbardziej polecam Teina miałem do czynienia z innymi gwintami tzn nie w Lexie - w innych samochodach był to weitec, h&r i inne i to nie było to co JAPOŃSKI TEIN Z resztą wszystko co japońskie jest najlepsze

luxus
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: legato97 »

kociub
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2012, o 01:49
Model Lexusa: mercedes cl 500
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: [lexus]zawieszenie KONI by lex

Post autor: kociub »

Przepraszam, że odgrzewam, ale czy idzie w polsce dostać jakieś gwinty do gs300?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość