IS 200 kontrolki i obrotomierz

ODPOWIEDZ
Hammer92
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2015, o 12:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mroczków
Kontakt:

IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: Hammer92 »

Witam. Mam IS200 z 2001r , wczoraj normalnie nim jezdziłem nic się nie działo, dziś rano wybrałem sie do sklepu, wsiadam a tu niespodzianka zaświeciły się kontrolki od oleju, hamulca, świateł i przestał chodzić obrotomierz ;/ Poziom oleju jest w porządku, klocki niedawno wymieniałem i płyn hamulcowy też jest. Macie może pomysł dlaczego lucjan zaczął tak świrować?
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: GOLDI »

czesto choinka na zegarach spowodowana jest slabym ladowaniem alternatora. jak z nim w temacie?
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: luki90 »

Bezpiecznik
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Hammer92
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2015, o 12:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mroczków
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: Hammer92 »

Bezpieczniki w porządku. A co do alternatora to musze sprawdzić. Ale obrotomierz też może odmowić posłuszeństwa z racji alternatora?
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: luki90 »

Moze to glupie ale ja bym przeczyscil porzadnie klemy. Raz mi toyota swirowala przez sniedz na klemach.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
Stanlej
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 21 sie 2015, o 19:07
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: Stanlej »

Sprawdź klemy i akumulator. Mi raz spadła w czasie jazdy jedna i wszystko zaczeło wariować, szczególnie liczniki
Hammer92
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2015, o 12:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mroczków
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: Hammer92 »

Kurde no i nic. Dałem alternator do regeneracji, wymienili mi prostownik bo rzekomo był 6diodowy i wymienili szczotki. Dałem 150zł , wróciłem zamontowałem odpaliłem wszystko ok, stanąłem zapaliłem i znowu impreza. brak obrotomierza i choinka z kontrolek, dzwoniłem do elektryka i powiedział że nie opłaca się podpinać do kompa bo to uszkodzenie mechaniczne :mad: I co tu teraz zrobic? Znacie jakis dobrych mechaniorów w świętokrzyskim?
Mosiek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2016, o 09:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: Mosiek »

Dzień dobry !
Hammer - jak rozwiązałeś problem kontrolek w Twoim aucie ?
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: IS 200 kontrolki i obrotomierz

Post autor: n0rek »

proste ze mu sie nie oplaca bo zrobil co mial zrobic wzial kase ;)
zaryzykuj dwie dychy i kup wtyczke BT lub kabel do podlaczenia kompa, u mnie dziala bez zarzutu i wiekszosc bledow pokazuje, choc oczywiscie lepiej byloby podjechac do kogos kto ma profesjonalny komputer i podlaczyc

druga sprawa to podjedz do jakiegokolwiek elektronika samochodowego (innego niz ten u ktorego byles ;)) niech Ci sprawdzi ladowanie czy jest w normie, na upartego kazdy lepszy sklep z czesciami ma taki miernik

jezeli jeszcze nie sprawdzales bezpiecznikow to zrob to, ewentualnie sprawdz na rozpisce ktory bezpiecznik za co odpowiada i po prostu wymien ten ktory pasowalby objawami, na pierwszy rzut oka czasami nie widac ze jest spalony a potrafi swirowac
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości