zmniejszenie spalania is200 auomat

szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: szy_a »

Jestem początkującym właścicielem is'a200 w automacie i z racji sporego spalania w mieście przyszedł mi do głowy pewien pomysł - oczywiście sam to zweryfikuję.

Są 2 stawienia trybu - normalny bez włączenia czegokolwiek i tryb sportowy przycisk chyba PWR.
Tryb standardowy już przy niskich obrotach i stabilnej prędkości podwyższa bieg, lecz czy w jeździe miejskiej gdzie ciężko o stabilną dłuższą jazdę (cały czas przyspieszamy i hamujemy) jest to odpowiedni tryb jeśli chodzi o zużycie paliwa?
Otóż przyszło mi do głowy, że tak na prawdę tryb sportowy PWR może okazać się bardziej ekonomiczny.
Zakładając, że mapy paliwa się nie zmieniają a jedynie biegi są przytrzymywane na wyższych obrotach jazda na PWR powinna chyba być ekonomiczniejsza pod warunkiem delikatnego obchodzenia się z pedałem gazu.
Co Wy na ten temat sądzicie?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: Dawid0ss »

Zią, spójrzmy prawdzie w oczy. To jest konstrukcja z 1999 roku. Żaden ekostyl, ani ustawienia skrzyni nie zmienią tego, że IS uwielbia paliwo. Pali dużo i ... :-D

Przelicz sobie dokładnie, ile tak naprawdę na tym zaoszczędzisz, jeśli uda Ci zejść ze spalaniem w mieście - dajmy na to o 5%. Wychodzi śmieszna suma, z której często ludzie sobie nie zdają sprawy.

Tutaj mały offtop.

Osobiście uważam, że ten cały ekostyl też można .....

Ludziska katują silniki niskimi obrotami, bo spece mówią "mniej spali". Tia, a gdzie tutaj jest kalkulacja potencjalnych napraw tego silnika, sprzęgła, skrzyni, dwumasy ?

Benzynowe silniki nie lubią niskich obrotów (dzisiejsze dizle zresztą też, bo padają im dwumasy jak muchy). Jeździj normalnie i nie kombinuj. Pomyśl ewentualnie o LPG. A jeśli to nie wchodzi w grę, to następnym razem warto pomyśleć o kosztach paliwa przed zakupem :-)

Pzdr
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: owczar »

Błędny tok rozumowania. Na pwr spali mimo wszystko więcej.

Jak napisał DawiDoss, pomysl o lpg.
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: szy_a »

Pożyjemy zobaczymy po prostu sprawdzę.
Czy jest ktoś z Was pewien że mapy paliwa są te same w trybie normalnym i PWR? LPG zakładam za miesiąc - spora kolejka.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, o 13:41 przez szy_a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: Dawid0ss »

szy_a pisze:Pożyjemy zobaczymy po prostu sprawdzę.
Czy jest ktoś z Was pewien że mapy paliwa są te same w trybie normalnym i PWR?
No przecież moc auta się nie zmienia, więc i mapy zostają te same. Zmienia się tylko nominalny zakres RPM, na którym auto pracuje.
A może spróbuj jeździć w trybie SNOW. Tam obcina mocno moment, to może i spalanie obetnie ;-)
Pzdr
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: szy_a »

Bardzo śmieszne ;)
LPG zakładam z m-c - spora kolejka.
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: Joyrider »

szy_a pisze:Jestem początkującym właścicielem is'a200 w automacie i z racji sporego spalania w mieście przyszedł mi do głowy pewien pomysł - oczywiście sam to zweryfikuję.

Są 2 stawienia trybu - normalny bez włączenia czegokolwiek i tryb sportowy przycisk chyba PWR.
Tryb standardowy już przy niskich obrotach i stabilnej prędkości podwyższa bieg, lecz czy w jeździe miejskiej gdzie ciężko o stabilną dłuższą jazdę (cały czas przyspieszamy i hamujemy) jest to odpowiedni tryb jeśli chodzi o zużycie paliwa?
Otóż przyszło mi do głowy, że tak na prawdę tryb sportowy PWR może okazać się bardziej ekonomiczny.
Zakładając, że mapy paliwa się nie zmieniają a jedynie biegi są przytrzymywane na wyższych obrotach jazda na PWR powinna chyba być ekonomiczniejsza pod warunkiem delikatnego obchodzenia się z pedałem gazu.
Co Wy na ten temat sądzicie?
Teoretycznie najekonomiczniej będzie bez PWR z delikatnym obchodzeniem się z pedałem gazu. Różnice będą jednak marginalne i chyba nawet nie do zmierzenia. W mieście warunki jazdy zmieniają się tak bardzo, że aktualna sytuacja na drogach będzie miała większe znaczenie niż styl jazdy. 1 LPG, 2 Dobre opony (stan, ciśnienie, rozmiar), 3 Dbanie o poprawną pracę i nastawy zawieszenia, 4 Dbanie o osprzęt silnika - tyle możesz zrobić w temacie oszczędności.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: grucha2666 »

mam is 200 w automacie i nie jeżdżę na pwr (chyba że sie z kimś ścigam) lepiej po prostu zacznij używać lewarka i z D wrzuć na 3 jak widzisz czerwone światło - hamuj silnikiem. ale też w miarę rozsądnie. delikatny styl, przewidywanie świateł i wciskanie max 2/3 gazu i spokojnie 11l/100 osiągniesz w mieście.
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: szy_a »

Żeby była jasność mnie nie chodzi o to, że ten model je tyle ile je bo o tym z grubsza wiedziałem.
Post wziął się stąd, że przemyślałem jak się samochód zachowuje i zacząłem się Tu na forum nad tym, że tak powiem na głos się zastanawiać zastanawiać.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: zmniejszenie spalania is200 auomat

Post autor: n0rek »

chcesz ekonomicznej jazdy to kupuj matiza w lpg a nie 6-cylindrowego lexusa, odrazu przypomina mi sie jak kolega kupil lata temu chryslera 300c, zalozyl gaz i tankowal po 20zl na dojazd do pracy ;)

w pro po wspomnianego trybu snow, czy to faktycznie sie sprawdza w zimie? jezdzicie na tym caly czas czy tylko przy problemach z ruszaniem? pytam bo zona jezdzi lexusem rowniez i moze miec problemy
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości