Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Hubzon
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2015, o 14:24
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Japan
Kontakt:

Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: Hubzon »

do usunięcia
Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, o 21:51 przez Hubzon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: michalllw »

Chyba Cię robi w balona ale najlepiej jedź do niego z jakimś drugim mechanikiem i niech pogada jak fachowiec z fachowcem i pokaże mu o co kaman.
Jednak dobrze mieć kolegę mechanika, musisz sobie znaleść takiego kolegę, ja 10 minut temu wróciłem od swojego i mam pewność że mnie na nic nie naciągnie :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Hubzon
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2015, o 14:24
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: Hubzon »

Hahaha. No ciężko o takiego kolegę, no ale zobaczymy co da się zrobić, może gdzieś na sympatia.pl tacy się ogłaszają hahaha. A na poważnie, gdyby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi, z chęcią przeczytam oraz dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: michalllw »

Znajdź na naszej klasie :laugh1: Napewno masz tylko nie wiesz że masz, ja mam chyba z 20 stu
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: kupiec1985 »

Dlatego ja robię swoje auta sam. raz dałem gazownikowi który mi tylko auto spier... Nigdy więcej osób trzecich
no chyba że fanatycy marki . Co do zabezpieczenia jest tako jedno na rolce napinacza które jak się wyciągnie przed montażem ciężko wsadzić ( mnie coś podkusiło by wyciągnąć, ale wsadziłem i się udało zmontować )
Jaki przebieg tego Twojego isa ? to pierwsza wymiana ??
Ciężko mi uwierzyć w ukruszone ząbki chyba że młotkiem napier...
zazwyczaj paski się kończą nie rolki
co do wymiany głowicy to już grubo, skoro autem normalnie do niego pojechałeś
Zrób tak jak napisał Michalllw zapłać nawet innemu za fatygę ale niech pojedzie z Tobą i Cię oświeci ..
Hubzon
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2015, o 14:24
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: Hubzon »

Moj is ma niby 186 tyś przebiegu, ale coś czuję, że może mieć więcej, wiadomo, nie wierzy się w przebiegi :) No właśnie to najbardziej mnie zaciekawiło, bo auto jechało normalnie i bez problemowo do niego, a tu nagle na jaw wychodzą takie cyrki, w co na prawde bardzo cięzko mi uwierzyć. Postaram się znaleźć kogoś kto będzie mógł ze mną jechać, mam nadzieje że ktoś mi pomoże z tym. Możliwe, że auto było jeżdżone po moim oddaniu przez niego i mógł mechanik po prostu go samemu dojechać? Już popadam w skrajności hahaha :)
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: lewmichal »

Szkoda, że jesteś z tak daleka, bo może ktoś z nas mógłby zobaczyć o co chodzi.
Obrazek
Hubzon
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2015, o 14:24
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: Hubzon »

Ogolnie to jestem z wlkp :) panowie dziekuje za chec pomocy, nadal czekam na jakies wskasowki. Za kazda odp, wielkie dzieki.
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: lewmichal »

Lokalizacja: Japan ??
Obrazek
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Mechanicy wykorzystują "nie wiedzę" ?

Post autor: blue »

Ukruszone ząbki na kole zęatym wału to standard przy nieumiejętnej wymianie uszczelniacza. Trzeba mieć odpowiednie narzędzia. Jak się wali młotkiem, to można to zrobić dobrze ale trzeba wiedzieć dokładnie jak. Pewnie spaprał sprawę i przerzuca koszty na Ciebie (gdyby były ukruszone wcześniej, to auto praktycznie by nie było w stanie normalnie jechać). Pytanie też, co zrobili przy głowicy, że ją chce wymieniać - pewnie też uszczelniacz i coś się stało z kółkiem rozrządu albo się śruba ukręciła...
Według mnie pierwszy raz robił IS i się na tobie uczy, przy okazji obciążając kosztami wszystkiego co mu nie wyszło.
POjedź, porób zdjęcia i negocjuj. 1 000 za rozrząd to normalna cena, jeśli ktoś już to wcześniej robił ;) Zdjęcia wstaw tu, to ocenimy czy to mogło być już wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość