[LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych rocznikach

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
boogie
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2015, o 00:02
Model Lexusa: M6
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych rocznikach

Post autor: boogie »

Panowie,

Rozchodzi mi sie głównie o zaawansowany system wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia Advanced PCS (Advanced Pre-Crash Safety System),
w tym AODS (Advanced Obstacle Detection System) - czyli wykrywanie przeszkód,
a także o aktywny tempomat ACC.

Skąd wiadomo że auto ma ten Advanced PCS, oraz składający się nań AODS wykrywający przeszkody ?
Czy każde auto które ma tempomat ACC ma również ten Adv.PCS ?

Ta sama historia ze zintegrowanym układem stabilizacji ruchu pojazdu VDIM oraz układem regulacji przełożenia przekładni kierowniczej VGRS - czyli możliwość zakładania samoczynnej kontry w razie poślizgu przy hamowaniu,
W każdym LS460 (np. 2007,2008) to występuje ??

Czy tempomat ACC w każdym LS IV generacji działa od/do 0 km/h ? czyli zatrzymuje pojazd do zera, i rusza, np. w korku.

Podobne pytanie odnośnie Driver Monitoring System - występują w rocznikach już 2007, czy każdy jest tak samo zaawansowany, czyli sam hamuje, szarpie kierownicą w razie usypiania kierowcy ? Czy są też wersje uboższe tylko wykrywające usypianie, czy wszystkie może są sprzęzone z system wczesnego reagowania na zagrożenie kolizją ?

I co z "Rear Pre-Crash Safety System" czyli z radarem z tyłu auta ? Z czym sie to łączy ? z ACC, z park-asistentem.....?

Pytam się, bo te systemy nie mają jakiś swoich własnych włączników czy pstryczków, i oglądając auto z ogłoszenia nie wiem w co ono jest wyposażone.....

Z góry dzięki za wskazówki jakieś w tym temacie....
Pozdro!
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: Krawcol82 »

boogie pisze: Czy tempomat ACC w każdym LS IV generacji działa od/do 0 km/h ? czyli zatrzymuje pojazd do zera, i rusza, np. w korku.
(...)
Pytam się, bo te systemy nie mają jakiś swoich własnych włączników czy pstryczków, i oglądając auto z ogłoszenia nie wiem w co ono jest wyposażone.....
Pozdro!
Tempomat działa powyżej 47km/h... Poniżej tej prędkości wyłącza się i uruchamia się gong informujący o tym kierowcę. Samochód nie zatrzyma się do 0km/h i nie ruszy sam. Aktywny tempomat w zasadzie dobrze spisuje się wyłącznie na autostradach i drogach szybkiego ruchu-w mieście z niego nie skorzystasz.

Jeśli chodzi o systemy-są one opisane w danych producenta dotyczących danego egzemplarza-po numerze VIN. Jeśli sprzedający nie udostępnia takiej listy wyposażenia, to poproś go o VIN i zadzwoń do ASO z prośbą o sprawdzenie, jakie systemy posiada dany LS460-ja tak zrobiłem w swoim przypadku i otrzymałem listę wyposażenia.

Jeśli chodzi o PCS z tyłu-po odchyleniu nakładki zderzaka, jeśli nie zobaczysz radaru pod zderzakiem, to PCS nie obejmuje tyłu.

Ale najwięcej informacji uzyskasz z ASO po VIN.
boogie
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2015, o 00:02
Model Lexusa: M6
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: boogie »

Zasugerowałem się jakimś testem gazetowym z 2011 chyba, więc informacje w nim mogłybyć kopiuj/wklej z jakiegoś materiału prasowego z Niemiec itp.

Czyli rozumem, że LS 460 2006-2009 nie miał ACC z opcją zatrzymywania auta ?
W Mercedesie jest Distronic+, więc Lexus pewnie też by jakoś ten rozszerzony tempomat nazwał....

Podsumowując, rozumiem, że te wszystkie systemy Advanced PCS, wraz z wykrywaniem przeszkód, można spotkać w LS460 od początku jego produkcji ?

Dzięki za odpowiedź, ewntualnie możesz jakieś wrażenia napisać odnośnie jazdy autem z takimi systemami PreSafe...
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: barteg10gg »

Jak napisal krawcol w ls 460 aktywny tempomat nie działa do zera...za to ponoć w ls 600h tak (patrz test autogaleria.pl).ciekawostką jest ze za to w ls 600h nie ma LKA a w ls 460 prestige jest...typowa japońska logika czyli jej brak.tak jak brak pamięci fotela pasażera w topowym modelu lexusa i jej obecnosc w IS i GS..nie rozumiem. Moze prezes z tylu wymiotuje i lubi jedzic z przodu wiec chce miec swoje ustawienia fotela?

Wszystkie systemy o których piszesz nie sa w standardzie i sa ze sobą
jakoś połączone więc wystarczy to rzeczywiście sprawdzić po VINIE żeby mieć pewność. Dla ułatwienia driver monitoring system ma nad kierownica taki plastikowy prostokąt z diodami i pewnie wystepuje z tymi wszystkimi systemami w pakiecie.Jest jeszcze najprostsze wyjscie..szukaj wersji prestige (eu)i masz pewnosc ze masz wszystkie systemy.
PS.za bardzo ich nie odczujesz i nawet nie sprawdzisz bo działają bardzo subtelnie i na szczęście rzadko...
Całościowo samochod jest świetny i godny polecenia.
pytaj jesli cos wiecej chcesz wiedzieć.
pozdro
Informacje dotyczą mojego rocznika 2007 i są pewnie aktualne do pierwszego liftu
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: Krawcol82 »

Cóż...
PCS... raz tylko miałem przypadek, że podczas wyprzedzania wyprzedzany zajechał mi drogę-odezwał się jakiś gong, zegary mrugały na czerwono, delikatne muśnięcie pedału hamulca, auto mocno zaczęło hamować, naciągnięcie pasów bezpieczeństwa i dociśnięcie do oparcia (trochę zabolało)-tak to mniej więcej działa...
Może PCS jest zbyt czuły i gong z mruganiem zegarów odzywa się tuż przed wyprzedzaniem, jeszcze przed zmianą pasa ruchu, ale przy dużej różnicy prędkości między mną a wyprzedzanym-najważniejsze, że system działa.
Z tego co czytałem, jest powiązany z pneumatycznym zawieszeniem zmieniając jego ustawienia w awaryjnej sytuacji-na twarde oraz z VGRS.

Jak rozpoznać, w co auto jest wyposażone-pisałem o radarze pod zderzakiem... Kolega wyżej pisze o "pudełku" nad kolumną kierownicy, czyli systemie monitorującym wzrok kierowcy...
Na kierownicy masz przyciski-po przyciskach możesz rozpoznać, czy masz LKA, czy aktywny tempomat... Również znaczek w grillu-jeśli jest gładki, to jest aktywny tempomat. Przyciski od zawieszenia pneumatycznego na konsoli centralnej-po przyciskach rozpoznasz, czy jest pneumatyka, czy zwykłe zawieszenie-jak dla mnie PCS będzie tylko w połączeniu z pneumatyką-ale to jedynie moja opinia :)
Ale powtarzam-mając VIN szukaj informacji w ASO Lexus.
Pamiętaj, że oprócz systemów bezpieczeństwa było również wiele innych różnic-nie każda skórzana tapicerka była taka sama i nie tylko o kolor chodzi ;) Nie każdy LS miał nagłośnienie MarkLevinson, czy elektrycznie sterowaną klapę bagażnika, czy 4-strefowy climatronic lub osobno regulowane tylne fotele-każdy LS jest inny ;)
Z ogłoszeń widzę, że wersje z rynku amerykańskiego mają o wiele gorsze wyposażenie. I brak im tylnego p/mgielnego. Natomiast w wersji europejskiej nie ma możliwości włączenia świateł do jazdy dziennej, jak mają wersje amerykańskie-ale to już szczegóły.
Tak czy inaczej szukaj europejczyka :)
zazul_yo
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 5 lip 2013, o 01:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: ukgggg
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: zazul_yo »

Bzdura, w gs450h mój tempomat nie działał do zera natomiast w ls 460 już tak. W korku samochód sam do przodu nie ruszy, trzeba mu pomóc lekkim wdepnieciem gazu, natomiast jeżeli ruch jest bardzo wolny ale płynny to auto samo się toczy zachowując dystans, instrukcja mówi że jeżeli masz pcs to pod kolumna kierownicy jest przycisk aby system wyłączyć. Ja takiegoz nie mam więc zgaduje że systemu u mnie brak, posiadam system monitoringu twarzy ale czy on działa to ciężko powiedzieć, jeszcze się aż tak nie zagapilem na jakąś mini spodniczke aby musiał reagować ;)
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: barteg10gg »

W LS460 wersja EU Rocznik 2007 aktywny tempomat NIE DZIAŁA do zera i jest to fakt a nie bzdura.
zazul_yo
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 5 lip 2013, o 01:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: ukgggg
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: zazul_yo »

Mieszkam W UK i w moim ls460 z 2007r aktywny tempomat zatrzymuje samochód do zera... Natomiast sam nie ruszy, co jest zresztą zrozumiałe że względów bezpieczeństwa oczywiście
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: Krawcol82 »

Mieszkam w Polsce, samochód mam z rynku europejskiego (Niemcy), tempomat nie działa do zera. To nie jest bzdura.
Tak też mówi instrukcja.
zazul_yo
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 5 lip 2013, o 01:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: ukgggg
Kontakt:

Re: [LS 460]- aktywne systemy bezpieczeństwa w danych roczni

Post autor: zazul_yo »

Wczoraj znalazlem przycisk on/off PCS, nie znajduje sie on zaraz pod kolumna kierownicy jak wyglada to w instrukcji a gleboko w srodku nad pedalami, trzeba sie praktycznie polozyc aby sie do niego dostac... a co do aktywnego tempomatu i instrukcji to nie ma tam rozgraniczenia na wersje EU lub innne, pisze tylko "jezeli wyposazony"
http://s24.postimg.org/53k7z7dk5/DSC_0361.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości