[IS200] Odgrzybianie klimy

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: madkiw »

Witam
Tak sobie dzisiaj przeglądałem allegro, i trafiłem na taki środek Toyoty http://allegro.pl/odgrzybiacz-klimatyza ... 18445.html Zastanowił mnie punkt 5 w opisie "Spryskać pianką parownik klimatyzacji (robimy to przez rurkę odpływową nad nogami pasażera pod deską rozdzielczą) przy pomocy załączonej końcówki. Włożyć elastyczny wężyk na głębokość ok 30cm do wylotu rurki i solidnie spryskać."
Mamy coś takiego w IS-ie ? W sensie dostęp do tej rurki. A jesli nie, to którędy byłoby najlepiej, najłatwiej dostać się do parownika z tą rurką od tego sprayu, może od góry przez kratki ? Jak się wyjmie navi to byłoby jeszcze łatwiej.
Wiem że najlepiej pewnie dać to fachowcowi do zrobienia, ale chciałbym sam na razie się pobawić, stąd pytanie.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: dzida »

wg mnie lepsze są preparaty, które działają na zasadzie, że zostawiasz w kabinie, włączasz obieg zamknięty, sam się uwalnia i czekasz z zapalonym silnikiem z 15 minut. Oczywiście bez nikogo w środku ;)
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: madkiw »

Kupiłem ostatnio taki, niestety nie na długo podziałał, stąd szukam innego rozwiązania :)
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: twiti7 »

W nogach pasażera po lewej jest spinka wyjmujesz ja odciągasz wykładzinę i masz rurkę z plastikowym kolankiem ściągasz psikasz pianką zakładasz odpalasz po 15min klimę na jakieś 15 minut i gotowe, różna chemia ma różne zalecenie co do czasu.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: medyss »

a ja słyszałem że powinno się odgrzybiać na włączonej klimie ale temperatura ustawiona na max czyli 30+ bo niby wtedy dopiero tworzą się te bakterie i grzyby. Dodam że odgrzybiałem na włączonej klimie i jak najzimniej ustawionej ale to dało tylko miesiąc i teraz znowu jest dziwny zapach po wyłaczeniu klimy..
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: dzida »

Może głupie pytanie ale wymienialiście filtr kabinowy przed odgrzybieniem?
U mnie dają bon za przegląd na odgrzybianie ale warunkiem jest właśnie wymiana filtra :)
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: madkiw »

dzida pisze:Może głupie pytanie ale wymienialiście filtr kabinowy przed odgrzybieniem?
U mnie dają bon za przegląd na odgrzybianie ale warunkiem jest właśnie wymiana filtra :)
wszystko chyba zależy od tego w jakim on stanie jest, ale wypadałoby wymienić moim zdaniem.

Twiti7, to coś takiego ? Obrazek
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: blue »

Tak, to ta rurka. Można też odkręcić wentylator i masz dostęp do parownika (trudny, bo trudny ale jest). Ja psikałem chyba jakimś Autolandem z cząsteczkami srebra bezpośrednio na parownik. Od maja nic nie śmierdzi a jest prawie cały czas włączona.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: madkiw »

dobra to będe próbować, dzięki za pomoc. :ok:
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: adamsky73 »

Jak ustawisz na grzanie to klima nie jest używana, więc takie ustawienie jest bez sensu. Zawsze temperatura na minimum i obieg zamknięty. No i wymiana filtra obowiązkowa, ale w różnych preparatach są różne zalecenia - jedne wymagają wymiany przed odgrzybianiem, inne po. Musisz poczytać. Czy warto oryginalny preparat Toyoty kupować? Poza logo pewnie jest taki sam jak każdy inny renomowanego producenta
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości