Podświetlenie drzwi IS mk1

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
iwan920
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 maja 2015, o 21:57
Model Lexusa: IS200
Skąd:: południe
Kontakt:

Podświetlenie drzwi IS mk1

Post autor: iwan920 »

Witam.
Mam problem:
Po otwarciu drzwi kierowcy podświetlenie drzwi w obu boczkach nie włącza się, podświetlenie w podsufitce działa normalnie.
Po otwarciu drzwi pasażera podświetlenie drzwi po obu stronach włącza się i jest ok, podświetlenie w podsufitce też ok.

Czym może być spowodowane to, że po otwarciu drzwi kierowcy podświetlenia nie ma, a po otwarciu z drugiej strony już wszystko jest ok?
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Podświetlenie drzwi IS mk1

Post autor: GOLDI »

czujnik krancowy?
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Podświetlenie drzwi IS mk1

Post autor: DawGad »

Witam. W pierwszej kolejności rozbierz klosz i sprawdź czy do żarówki dochodzi napięcie, przyłóż jeden z przewodów pomiarowych multimetru do "+" a drugi do "masy" (do jakieś śruby w zawiasie drzwiowym), w ten sposób dowiesz się czy dochodzi zasilanie. Jeżeli dochodzi to oznacza że masz problem z "masą" która jest przerywana poprzez wyłączniki krańcowe w drzwiach, można przemierzyć multimetrem "na przejście". Ja osobiście miałem problem właśnie z masą i musiałem prowadzić nowy przewód z żarówki do wyłącznika krańcowego w drzwiach kierowcy.
Obrazek
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podświetlenie drzwi IS mk1

Post autor: adamsky73 »

Jeśli podświetlenie w podsufitce jest włączane tą samą krańcówką to chyba ona działa...
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
iwan920
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 maja 2015, o 21:57
Model Lexusa: IS200
Skąd:: południe
Kontakt:

Re: Podświetlenie drzwi IS mk1

Post autor: iwan920 »

DawGad pisze:Witam. W pierwszej kolejności rozbierz klosz i sprawdź czy do żarówki dochodzi napięcie, przyłóż jeden z przewodów pomiarowych multimetru do "+" a drugi do "masy" (do jakieś śruby w zawiasie drzwiowym), w ten sposób dowiesz się czy dochodzi zasilanie. Jeżeli dochodzi to oznacza że masz problem z "masą" która jest przerywana poprzez wyłączniki krańcowe w drzwiach, można przemierzyć multimetrem "na przejście". Ja osobiście miałem problem właśnie z masą i musiałem prowadzić nowy przewód z żarówki do wyłącznika krańcowego w drzwiach kierowcy.
Ale czemu po otwarciu drzwi pasażera w drzwiach kierowcy lampka działa normalnie?
To nadal może być spowodowane brakiem masy? Ok, ogarnę miernikiem to w wolnym czasie i dam znać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości