zbyt dużo oleju w silniku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: infidel »

Witam,szybkie pytanie...facet co wymieniał mi olej nalał mi go za dużo,w tej chwili mam około 3mm powyżej maxa.Czy może to zaszkodzić silnikowi?
Hubzon
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2015, o 14:24
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: Hubzon »

Ogólnie oleju nie może być za dużo, lub za mało, powinien się mieścić pomiędzy min a max
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: luki90 »

Hubzon pisze:Ogólnie oleju nie może być za dużo, lub za mało, powinien się mieścić pomiędzy min a max
Ale pomoc...

"Jeśli nie­wiele ponad to tra­ge­dii nie będzie, ale jeśli oleju będzie grubo za dużo to po pierw­sze wał kor­bowy będzie ude­rzał o olej, a to spo­wo­duje wzrost opo­rów wewnętrz­nych sil­nika. Poza tym wzro­śnie ciśnie­nie w skrzyni kor­bo­wej, co może dopro­wa­dzić do wydmu­cha­nia uszcze­lek lub sim­me­rin­gów. Olej może też być pom­po­wany do komór spa­la­nia, co może skró­cić życie kata­li­za­tora lub fil­tra czą­stek sta­łych. Może też dojść do uszko­dze­nia odmy, czyli układu odpo­wie­trze­nia skrzyni kor­bo­wej. To już są przy­padki eks­tre­malne, ale znane nie­któ­rym mechanikom."
źródło:http://antymoto.com/jaki-poziom-oleju-w-silniku/
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: dzida »

Ja mam troszkę ponad maks i nic się nie dzieje - stale to sprawdzam i nie bierze oleju. Wiadomo lepiej aby było na max. albo minimalnie poniżej. Czekam do wymiany ale kontrolka oleju gaśnie i tak po 2s od zapłonu przy takim poziomie ;)
Ktoś myślał, że się wlewa 4,1l zamiast 3,9. Jeszcze zrobione przez poprzedniego właściciela.
Oliwa u mnie 0W30.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: blue »

Rurka 4mm ze sklepu akwarystycznego, strzykawka 20ml i odessaj sobie przez bagnet te 3mm.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: LinkPL »

luki90 pisze:
Hubzon pisze:Ogólnie oleju nie może być za dużo, lub za mało, powinien się mieścić pomiędzy min a max
Ale pomoc...

"Jeśli nie­wiele ponad to tra­ge­dii nie będzie, ale jeśli oleju będzie grubo za dużo to po pierw­sze wał kor­bowy będzie ude­rzał o olej, a to spo­wo­duje wzrost opo­rów wewnętrz­nych sil­nika. Poza tym wzro­śnie ciśnie­nie w skrzyni kor­bo­wej, co może dopro­wa­dzić do wydmu­cha­nia uszcze­lek lub sim­me­rin­gów. Olej może też być pom­po­wany do komór spa­la­nia, co może skró­cić życie kata­li­za­tora lub fil­tra czą­stek sta­łych. Może też dojść do uszko­dze­nia odmy, czyli układu odpo­wie­trze­nia skrzyni kor­bo­wej. To już są przy­padki eks­tre­malne, ale znane nie­któ­rym mechanikom."
źródło:http://antymoto.com/jaki-poziom-oleju-w-silniku/
Internety ... i te mądrości majstrów ... W jaki niby sposób olej będzie pompowany do komór spalania ?? Chyba że masz pod korek oleju no to bym się zgodził ... ;)
How far We can go ...
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: luki90 »

przy zwiększonym ciśnieniu olej próbuje uciec najmniejsza szczelina więc pewnie chodzi o pierścienie, uszczelniacze zaworowe.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: LinkPL »

luki90 pisze:przy zwiększonym ciśnieniu olej próbuje uciec najmniejsza szczelina więc pewnie chodzi o pierścienie, uszczelniacze zaworowe.
Od 1 [cm] oleju silnikowi nic nie będzie ... Do tego własnie jest odma ... żeby nie tego ciśnienia w misce olejowej nie było ... :)

Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: foka1 »

poluz sie pod auto i spusc z miski zdeko masz problem 3 minuty roboty
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: zbyt dużo oleju w silniku

Post autor: luki90 »

LinkPL pisze:
luki90 pisze:przy zwiększonym ciśnieniu olej próbuje uciec najmniejsza szczelina więc pewnie chodzi o pierścienie, uszczelniacze zaworowe.
Od 1 [cm] oleju silnikowi nic nie będzie ... Do tego własnie jest odma ... żeby nie tego ciśnienia w misce olejowej nie było ... :)

Link
o ile działa...

wydaje mi sie że odmą również może wlecieć do komory spalania, co prawda bardzo długa droga ale możliwa.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości