temperatura silnika

Awatar użytkownika
ksw
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 11:53
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

temperatura silnika

Post autor: ksw »

Witam, czy to normalne ze wskazowka temperatury silnika, w trasie pokazuje 2 kreski ponizej poziomu a w miescie 1 kreske ponizej poziomu? Jak to u was jest na nagrzanym silniku
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: DawGad »

u mnie tak jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: Litwin »

Jeszcze 2 dni temu miałem wszystko pięknie, strzałka była zawsze równo po środku, a teraz mam tak, jak na foto. I auto dość długo się grzeje.
Kupie dzisiaj nowy termostat i jutro go zamienie. Zobacze, czy to rozwiąże problem.

Foto:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: jordi007 »

mi sie nagrzewa po jakis 3-4 km i jest z minimalnie pod srodkowa kreska niewazne miasto czy trasa wsumie tak jak u ciebie. Moze sie myle ale sprawdz sobie ładowanie bo masz małe. U mnie tak samo było i nie doładowywał mi powinna byc rowno z wieksza kreska. dodaj gazu jak sie minimalnie podniesie to podciagnij pasek lub alternator
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: baniaq »

ksw pisze:Witam, czy to normalne ze wskazowka temperatury silnika, w trasie pokazuje 2 kreski ponizej poziomu a w miescie 1 kreske ponizej poziomu? Jak to u was jest na nagrzanym silniku
Miałem tak samo w zeszłym roku - wymieniłem termostat (na ori z ASO) i teraz niezależnie od warunków jest prawie idealnie na środku.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: Litwin »

Tam foto jest nie od mego auta, ale mam tak samo tą strzałkę, jak na foto. A wcześniej była zawsze równiutko po środku.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: blue »

Strzałka strzałką ale co pokazuje się po podpięciu pod ODB? Według mnie wskazówka pokazuje OK. U mnie przy takim wskazaniu jest ok. 90 stopni.
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: Litwin »

OBD pokazuje 82-88 stopni. Jak oziębi się auto, spróbuje zaprowadzić i potrzymać termostat, patrzec czy odrazu staje gorący, czy nie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: owczar »

Wszystko wskazuje na problemy z termostatem. Szczególnie, że w trasie jest jeszcze niżej.
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: temperatura silnika

Post autor: Litwin »

Przed chwilą wymieniłem termostat. Problem został. Auto nie nagrzewa się tak, jak raniej, jadąc po trasie temperatura spada. Trąba wielkiego obiegu ciut ciut ciepła, ale nie gorąca, jak ma być. Tak wychodzi, że auto nie nagrzewa się na małym obiego, ale i oziębia się na nim... Wentylatory nie włanczają się nawet trzymając wysokie obroty stojąc na miejscu. Kto ma jakie pomysły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości