Centralny zamek lexus is 220

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Witam Serdecznie.

Szukałem pomocy wszędzie i stwierdziłem ze napisze na tym forum post bo moze ktoś mial podobna sytuacje i podzieli sie ze mną informacja. Wiec zacznę w czym jest problem .

Kupiłem kilka dni temu samochod Lexus is 220d (skrzynia biegów manualna) rok 2010, wszystko pieknie i kolorowa , ale jedna rzecz strasznie mnie dokucza . Otóż pilot ktory dostałem do samochodu nie działa na zamek centrany , probowalem wszyskich sposobow , które tylko znalazłem ,aby zaprogramować pilot ale żadna z tych metod nie okazała sie skuteczna . Dodam ze wymieniłem baterie w pilocie na nowa , bo myslalem ze to tez mogłaby być przyczyna.

Czy ktoś moze miał podoba z was sytuacje , albo moze mi pomoc ? Za każda informacje bede bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trzeci
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 paź 2012, o 23:19
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: trzeci »

Cześć.

Sprawdź może czy jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek. Wątpię że jest to problem zaprogramowania skoro auto odpala na tym kluczyku.
"Niech żyje życie"
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: wlaziu »

Istnieje również możliwość, że ktoś przeprogramował auto żeby nie można było go otworzyć zdalnie lub keyless. Popatrz w ustawieniach auta. Jeśli po wejściu do auta odpala ono z kluczykiem w kieszeni to kluczyk jest OK.
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Cześć.

Sprawdź może czy jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek. Wątpię że jest to problem zaprogramowania skoro auto odpala na tym kluczyku.
wszystkie bezpieczniki są sprawdzone i są w porządku.

Istnieje również możliwość, że ktoś przeprogramował auto żeby nie można było go otworzyć zdalnie lub keyless. Popatrz w ustawieniach auta. Jeśli po wejściu do auta odpala ono z kluczykiem w kieszeni to kluczyk jest OK.
Problem jest w tym ze samochód odpala jedynie ,gdy kluczyk dotknę do przycisku "Start" , nie odpali gdy kluczyk znajduje sie w kieszeni .
Wygląda tak , ze kluczyk jak by wcale nie reagował na nic . jedynie gdy dotknę przycisku " START" to następnie mógłbym odpalić auto.

Dioda znajdująca się na pilocie reaguje na wciskanie jakiegokolwiek guzika .
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Jeszcze jedna informacja , która wyskoczyła pod podpięciu komputera do samochodu ..

Obrazek


Bład : B2799 Engine Immobiliser System


jest w stanie ktoś mi w jakiś sposób pomóc , bo już powoli tracę nadzieje w naprawienie tego samemu . :angry: :angry:
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: wlaziu »

Kod B2799 to i u mnie w pełni sprawnym aucie po jakimś czasie się pojawia. Jak to z falami radiowymi, czasami zdarzają się błędy komunikacji. Jako że jesteś w stanie uruchomić silnik to bym się tym nie przejmował.

Co do samego problemu. Jeśli nie odpala i nie otwiera z kluczykiem w kieszeni to ja bym obstawiał problem z samym kluczykiem.
Sprawdź czy jak naciskasz przycisk otwierania lub zamykania na pilocie to czy zapala się czerwona dioda. Powinna ona mrugnąć.
Jeśli mruga to obstawiam ubitą antenę w kluczyku lub ew. bardzo słabą baterię. Zobacz, czy jak przyciśniesz pod samochodem przycisk to czy otworzy.
Możesz też zrobić mały eksperyment. W bagażniku pod podłogą obok koła zapasowego znajduje się jeden z transponderów. Połóż kluczyk zaraz obok niego i zobacz czy po zamknięciu bagażnika piszczy. Jeśli wykryje kluczyk to zapewne jest słaby sygnał z kluczyka. Ew. poszukaj jakiegoś elektronika z testerem kluczyków i niech sprawdzi moc sygnału z kluczyka.
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Zapala się czerwona dioda po naciśnięciu guzika zamykania/ otwierania .
Problem z baterią odpada bo została wymieniona na nową , a na dodatek aby się upewnić czy bateria jest na pewno w 100% naładowana sprawdziłem ją i wynosi dokładnie 3.02 V.

Próbowałem otwierać samochód z różnej strony za pomocą pilota... pod samochodem z każdej strony , pod maską nawet sprawdzałem w bagażniku czy reaguje pilot i nic nie pomogło ... :hobby:

Możesz też zrobić mały eksperyment. W bagażniku pod podłogą obok koła zapasowego znajduje się jeden z transponderów. Połóż kluczyk zaraz obok niego i zobacz czy po zamknięciu bagażnika piszczy. Jeśli wykryje kluczyk to zapewne jest słaby sygnał z kluczyka. Ew. poszukaj jakiegoś elektronika z testerem kluczyków i niech sprawdzi moc sygnału z kluczyka.
Zrobiłem ten eksperyment z kluczykiem w bagażniku , żaden dźwięk nie pojawił się. :szok: :szok:

Będę musiał się wybrać do elektronika aby sprawdził mi moc sygnału z kluczyka .

Może ktoś ma jeszcze jakieś inne rady i wskazówki dla mnie ? :spam:
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: wlaziu »

No dobra zasięgnąłem mojej instrukcji zrób to sam. Zapewne masz włączony "Electrical key cancel"

Spróbuj taki patent.....
W trybie OFF (całkowicie wyłączony), zamknij wszystkie drzwi, ale pozostaw je odblokowane.
1) Naciśnij przycisk odblokowania na pilocie RAZ;
2) Otwórz drzwi kierowcy w ciągu 5 sekund (i nie zamykaj);
3) Naciśnij przycisk odblokowania na pilocie 2 RAZY w ciągu 5 sekund
4) Zamknij drzwi i otwórz. Po czym zamknij jeszcze raz i jeszcze raz otwórz. Masz na to 30 sekund.
5) Naciśnij przycisk odblokowania na pilocie 2 RAZY w ciągu 5 sekund
6) Zamknij drzwi i otwórz. Po czym zamknij jeszcze raz.

Samochód powinien mrugnąć awaryjnymi dwa razy, albo po prostu powinno zacząć działać.

Powodzenia
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: tomekkk145 »

Owy patent nie działa , zrobiłem wszystkie rzeczy jak w instrukcji i nie przyniosło mi to udanego skutku .

Dziękuje za kolejna radę . :pijak:
Moze ktos jeszcze ma jakies pomysły , które
moglyby mi pomoc i osobom w przyszłości z podobna przyczyna ?
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: Centralny zamek lexus is 220

Post autor: wlaziu »

Ale ogólnie centralny zamek Ci działa jak naciskasz przyciski na drzwiach?
Masz wszystkie opcje związane z centralnym zamkiem powłączane w menu personalizacji w Techstreamie?
Istnieje jeszcze możliwość (w co wątpię) że kluczyk który masz nie był od tego modelu, ale ktoś go zaprogramował i część "bezprzewodowa" kluczyka jest niezgodna z samochodem. Kluczyki z modeli przed i po liftowych ponoć są nie do końca kompatybilne.
Cóż zostaje chyba wizyta w ASO...
Co do samego zabezpieczenie o którym mowa zostało ono wprowadzone ze względu na osoby z rozrusznikami serca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości