Mechanik z Bielska-Białej

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
cummulus
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 18:56
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Buczkowice
Kontakt:

Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: cummulus »

Witam
Poszukuję sprawdzonego i dobrego mechanika z Bielska-Białej lub okolic. Kupiłem IS 200, którego chciałbym powierzyć w ręce ogarniętego fachowca w celach przygotowania i dopieszczenia samochodu przed codzienną eksploatacją. Polećcie kogoś jeśli znacie.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: Keepmovin »

Cześć,

Serdecznie polecam Moto Complex w Wapienicy. Dojazd https://lesniak.motointegrator.pl/ (tak jakbyś do Papugi jechał).
Pani inż. Aleksandra wraz z Mężem ogarniają naprawde profesjonalnie i zawsze jest co pooglądać i o czym pogadać.

Tel:+48 33 817 38 10 poproś o panią Aleksandre/pana Zygmunta i umów się do pana Zygmunta. Możesz powołać się na mnie (Aleksander ze srebrnego Lexusa - będą wiedzieli o co chodzi) jak chcesz.

Zawsze serwisowałem u nich samochód i było szybciej niż myślałem + ceny są bardzo dobre.

Jak potrzebujesz więcej info, to daj znać.
cummulus
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 18:56
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Buczkowice
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: cummulus »

Dzięki, spróbuję się umówić w najbliższym czasie. Ważne, że już z modelem mieli kontakt, a nie będą się uczyć wszystkiego na moim ;)
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: darek007 »

Ja Ci polecam Expert Car na ul Cieszyńska/Bielska - za auto części Sosulski. Nie wiem czy ogarniają IS200, (z tego co rozmawiałem kiedyś robili takie auta) ale przynajmniej są uczciwi i nie walą w ciula. Robie u nich już jakiś czas i jestem zadowolony.

Ponadto poszukaj na ul mielnickiego w bielsku,
a_rek
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 21:33
Model Lexusa: 0s
Skąd:: GLIWICE
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: a_rek »

Projekt 86 - ogarniają sporo :D
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: darek007 »

Ano ogarniają, jeden z nich ogarnia właśnie w wapienicy, nie wiem czy to nie to o czym pisze Keepmovin
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: tmx89 »

jak bym mieszkal w BB to był tylko robil w Projekt 86 !
Obrazek
Obrazek
cummulus
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 18:56
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Buczkowice
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: cummulus »

No więc trafiłem w końcu do BB do chłopaków z Projekt 86. Co prawda kilka spraw załatwiłem wcześniej na własną rękę (filtry powietrza, kabinowy, olej wraz z filtrem), do Projektu zawiozłem samochód do sprawdzenia hamulców (biły przy hamowaniu z prędkości powyżej 100km/h i "szuranie" przy małej prędkości - hamulce albo coś z wieszeniem?), wydechu (głośny przy 2-3tys obrotów - katalizator już był wycięty), święcący się CE P0155, problemem z długim czasem odpalania (czasem kręci przez 3-4 sekundy zanim załapie) i obejrzeniem rozrządu. Kilka dni samochód postał w warsztacie, wczoraj wieczorem go odebrałem i efektem jest wymieniona sonda lambda ( check zgasł), przetoczone tarcze hamulcowe i wymienione klocki ( bicie zmniejszyło się, podejrzewam ze jak się spasują to z czasem i to zniknie) oraz wyważone koła, wydech przed ostatnim tłumikiem pospawany ( jest ciszej, ale "szuranie" bardziej słyszalne, dowiedziałem się że to skrzynia biegów tak hałasuje ;)), problem z długim odpalaniem pozostał ( podejrzenie pompy paliwa, ponoć obecnie nówka niedostępna). Rozrząd wygląda nieźle ( ale tu ostrzeżenie, że gwarancji nie dają i zalecają wymianę profilaktycznie). Ogólnie stan oceniony na dobry z dodatkowym info, iż chodzi słabiej od tego IS200 którego mają u siebie ( podejrzewa że "zamulony" jest). Za wszystko zapłaciłem 450 zł ( 300 części z przetoczeniem tarcz +150 robocizna). Hałasującą skrzynią biegów mam się nie przejmować, najpilniejsza rzecz do zrobienia to profilaktyczna wymiana rozrządu ( orientacyjnie 250 zł robocizna). Tak że część robót zrobiona, parę dolegliwości zostało, te powoli będę usuwał. Dzięki za podpowiedzi, pozostałe namiary też przetestuję gdy zajdzie potrzeba. Teraz gazownika będę szukał, na wiosnę instalację bym założył.
Czy ktoś stosuje może podgrzewacz płynu chłodniczego w celu wcześniejszego przełączenia na gaz ( w 101 napraw na tvn turbo montowali coś takiego i ponoć na zimę fajna sprawa)?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: przemosc »

A powiedz mi jak u nich z terminami? Sa w stanie robic samochod "na poczekaniu" (bo wymiana klockow czy innych podstawowych czesci nie jest czasochlonne) czy trzeba samochod zostawic?
cummulus
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 18:56
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Buczkowice
Kontakt:

Re: Mechanik z Bielska-Białej

Post autor: cummulus »

Ciężko powiedzieć. Ja rozmawiałem w poniedziałek i umówiłem się na środę, w sobotę bodajże miałem info, że tarcze i klocki gotowe, jeszcze resztę chciałem żeby sprawdzili. Później zarobiony byłem i nie miałem kiedy się zdzwonić, wczoraj zadzwonili, że auto do odbioru. Nie wiem jak z robotą na miejscu, ale na warsztacie stoją ze cztery samochody, więc może być problem. Trzeba dzwonić i się dowiadywać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości