Wyłączenie ustawiania kierownicy

Problemy dotyczące modelu GS
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: Mateusz L »

Witam,

Mam pytanie odnośnie kierownicy w GS. Po każdym włożeniu kluczyka, jak wiemy, ta wykonuje piruety, celem ustawienia się do żądanej pozycji. Ja, co prawda, mam zbędne kilogramy, ale nie jestem Amerykaninem, któremu bebech przy wsiadaniu nie zmieściłby się do środka i tak naprawdę nie potrzebuję tej opcji (fajnie wygląda, jak ktoś pierwszy raz widzi, później irytuje, bo trzeba czekać...tzn. staram się nie przerywać GiEsu czynności, odpalaniem, bo wtedy "przysiada zasilanie" i później może się coś na desce np. zapalić i bardzo mnie zmartwić...). Mam wobec tego pytanie...czy da się tę opcję jakoś wyłączyć? Nie ukrywam, że boję się (jeżdżę często na krótkich odcinkach), że w końcu ustrojstwo przestanie działać i będę miał tylko kłopot, a właśnie po to kupiłem Lexusa, by ich mieć jak najmniej...Samochód jest ogólnie dość prosty, co jest IMO jego wielką zaletą i chciałbym, tam gdzie się da, jeszcze go uprościć:)

Pozdrawiam,
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: muzz »

Można wyłączyć. Trzeba sie podpiąć pod gniazdo obd np. Techstreamem.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: lukas78 »

muzz pisze:Można wyłączyć. Trzeba sie podpiąć pod gniazdo obd np. Techstreamem.
Prosimy o więcej szczegółów, bo temat był już poruszany na forum - tylko nikt szerzej zabiegu nie opisał.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: lewmichal »

Kiedyś zajmowałem się tym w LSie USA z 96. Możesz poczytać tu viewtopic.php?f=38&t=10527 i tu viewtopic.php?f=39&t=10617
U Ciebie będzie łatwiej z podłączeniem TISem. Musisz szukać funkcji Auto Tilt and Telescopic w opcjach customizacji.
Obrazek
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: muzz »

Właśnie ;)
Trzeba trochę pogrzebać po podłączeniu się do samochodu.
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: Mateusz L »

Dzięki za odpowiedzi.
Techstream, to to samo co Mini VCI, tak? Jeszcze nie podłączałem, ale w wolnej chwili spróbuję ogarnąć. Auto w wersji europejskiej z 2002, więc już chyba powinien się łączyć bez problemów (mam nadzieję)...?
PS. Dlaczego w Lexusie są dwie anteny- jedna wysuwana, a druga na stałe (nad tylną szybą)? Szkoda, że nie ma wtopionej w szybę, jak w Mercedesach, bo wysuwanie też kiedyś może paść...
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: muzz »

Techstream to program. Z kablem Mini VCI powinna być płytka instalacyjna. Bez problemu łączy sie z europejskimi GS 2001 i 2002 - przetestowane.

Antena na szybie jest pewnie od telefonu.
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: Mateusz L »

Aha...Już rozumiem:)
Zdziwiła mnie jeszcze kolejna rzecz. Włożyłem płytę do zmieniarki, bo lubię jak coś gra w samochodzie, ale nie koniecznie ( z tego samego powodu, co z kierownicą) podoba mi się, że za każdym razem wyjeżdża antena...Myślałem, że jak będzie CD, to antena nie będzie się wysuwać...a tu klops...Czy to też jest w ustawieniach komputera, czy tak już musi być?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: lukas78 »

lewmichal pisze:Kiedyś zajmowałem się tym w LSie USA z 96. Możesz poczytać tu viewtopic.php?f=38&t=10527 i tu viewtopic.php?f=39&t=10617
U Ciebie będzie łatwiej z podłączeniem TISem. Musisz szukać funkcji Auto Tilt and Telescopic w opcjach customizacji.
Dzięki za namiar :piwo: - jakoś przeoczyłem Twój wcześniejszy temat.
Czyli w miarę prosto zastosować można wyłącznik dwukanałowy pod silniczki, i po sprawie. :)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Wyłączenie ustawiania kierownicy

Post autor: lewmichal »

Prościej jest zamontować włącznik na czujniku włożonego kluczyka. W większości czasu jest rozwarty. Zwieram tylko w razie potrzeby zmiany ustawień fotela/lusterek/kierownicy/pasów pod innego pasażera.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości