[IS200] Parujące szyby

Problemy dotyczące modelu IS
Raven069
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 13:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Koluszki
Kontakt:

[IS200] Parujące szyby

Post autor: Raven069 »

Witam, mam następujący problem w moim IS w trakcie jazdy jak tylko wyłącze klime to momentalnie parują mi wszystkie szyby macie jakiś sposob na to? albo może doradzicie co zrobić ? Bo nie chce ciagle na klimie jezdzic?
-filtr kabinowy wymieniony
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: jordi007 »

Masz pewnie duzo wilgoci
1 dobrze bym przewietrzył samochod
2 sprawdziłbym czy na pewno masz otwarty obieg zamkniety
3 ja sobie kupiłem za pare groszy pochłaniacz a dokładnie , wrzuciłem i po tygodniu wkłady były juz mocno nasiakniete ale problem zniknał.
wsłuchaj sie czy po zgaszeniu silnika zamyka ci klapki jakie 30-60 sekund od zgaszenia usłyszalne
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: Solik88 »

Mialem tak samo jak jezdzilem duzo na wlaczonej klimatyzacji... Uchyl lekko okna w czasie jazdy i ogrzewanie na maksymalna temperature. Mi pomoglo. Pozdrawiam!
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: Keepmovin »

3 ja sobie kupiłem za pare groszy pochłaniacz a dokładnie , wrzuciłem i po tygodniu wkłady były juz mocno nasiakniete ale problem zniknał.
wsłuchaj sie czy po zgaszeniu silnika zamyka ci klapki jakie 30-60 sekund od zgaszenia usłyszalne
O dziwo kupiłem taki specyfik "dla beki" w Biedrze w zeszły weekend za jakieś 8,99 ? wygląda jak woreczek wypełniony ryżem (serio) i ma wymiary jakoś 15cm x 10cm. Wątpiłem w jego zastosowanie, ale jakoś coraz to mniej wilgoci na tylniej szybie się zbiera(tam miałem problem i umiejscowiłem specyfik, bo ciężko ją dokładnie domyć bo jest pod dużym kątem, a kot mojej narzeczonej uwielbia się tam wylegiwać "pomagając mi" ziewaniem za każdym razem kiedy dokładnie sprzątam samochód).

Polecam zaznajomić się z takimi oto filmikami:

Odpowiednie mycie szyby: https://www.youtube.com/watch?v=axI5Luw0Eos
Ochrona przed parowaniem: https://www.youtube.com/watch?v=8Vj9avZxuwI

Testu z pianką do golenia nie stosowałem, ale zrobię to jakoś w grudniu i dam znać czy działa :D

Pan ma całkiem przyjemny i do zrozumienia akcent amerykański. Jeżeli ktoś by takiego nie lubił, da się włączyć napisy i ustawić je na tłumaczenie na j. Polski - a meritum sprawy zostanie i będzie można je zrozumieć :bor:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: Dawid0ss »

Raven069 pisze:Witam, mam następujący problem w moim IS w trakcie jazdy jak tylko wyłącze klime to momentalnie parują mi wszystkie szyby macie jakiś sposob na to? albo może doradzicie co zrobić ? Bo nie chce ciagle na klimie jezdzic?
-filtr kabinowy wymieniony
Weź się upewnij czy czasem nie włączyłeś sobie rotacji powietrza z kabiny ;-)

W każdym razie przy obecnej pogodzie na zwykłą wentylację to bym szczególnie nie liczył. A takie pytanie. Czemu nie chcesz jeździć na klimie ? Nie używając jej, popsujesz sprężarkę. Oszczędność paliwa ? Ile oszczędzisz ? 0.5 litra na 100 km ? C'mon ! :-D

Pzdr
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: kupiec1985 »

Dawid0ss pisze:
Raven069 pisze:Witam, mam następujący problem w moim IS w trakcie jazdy jak tylko wyłącze klime to momentalnie parują mi wszystkie szyby macie jakiś sposob na to? albo może doradzicie co zrobić ? Bo nie chce ciagle na klimie jezdzic?
-filtr kabinowy wymieniony
Weź się upewnij czy czasem nie włączyłeś sobie rotacji powietrza z kabiny ;-)

W każdym razie przy obecnej pogodzie na zwykłą wentylację to bym szczególnie nie liczył. A takie pytanie. Czemu nie chcesz jeździć na klimie ? Nie używając jej, popsujesz sprężarkę. Oszczędność paliwa ? Ile oszczędzisz ? 0.5 litra na 100 km ? C'mon ! :-D

Pzdr
ja też jeżdżę cały czas na klimie bo też jak jest wilgotność duża potrafią szyby zaparować bez klimy ,

a ozonowanie czy odgrzybianie instalacji nie ma nic do tego parowania ??
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: luki90 »

Dawid0ss pisze:Czemu nie chcesz jeździć na klimie ? Nie używając jej, popsujesz sprężarkę. Oszczędność paliwa ? Ile oszczędzisz ? 0.5 litra na 100 km ? C'mon ! :-D
no i 5 koni mniej :lol:
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: adamsky73 »

Zaparowane szyby z włączoną klimą mogą świadczyć o tym, że klima niedomaga
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: endrju1 »

albo że przytkane jest odprowadzenie wody z parownika.
Ja zamiast kupować osuszaczy podprowadziłem kotu trochę żwirku silikonowego (mocno higroskopijny) i nasypałem w skarpetki i wrzuciłem jedna pod fotel, drugą za schowek.
Jak ręką odjął. Wilgoć normalnie się zbiera jak się jeździ w wilgotne dni na krótkich trasach (więc bez ogrzewania) i auto nie zdąży się wysuszyć (a człowiek dużo wilgoci wydycha).
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: [IS200] Parujące szyby

Post autor: n0rek »

czyli ze trzeba jezdzic na klimie w zimie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości