ACIS ciekawostka

ODPOWIEDZ
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

ACIS ciekawostka

Post autor: medyss »

Witam!
Po buszowaniu na yt zaciekawił mnie pewien filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=SiT1EBOREQ4

Czy dobrze rozumiem że jeżeli to odłączymy to silnik będzie lepiej ciągnąć w dolnej bądź górnej partii obrotów? Bo chyba ten cały system jest po to żeby silnik jechał na dolnych i na górnych obrotach (zmienna geometria dolotu). Co o tym myślicie? :biggrin2:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ACIS ciekawostka

Post autor: owczar »

To pierwsza rzecz, którą robi cytryn i gumiak jak przyjedzie do nich lexus - w BMW od razu demontują klapy razem z dwumasą. Bez tego też jeździ...

ACIS poprawia kulturę pracy silnika, raczej wątpię by jego odłączenie poprawiło osiągi. Po co kupować lexusa i psuć jego kulturę pracy?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: ACIS ciekawostka

Post autor: blue »

Ktoś to policzył i zaprojektował w tej formie nie bez powodu.
Zmieniając oryginalną charakterystykę dolotu dostajesz coś kosztem czegoś. W tym przypadku tracisz pewnie moment na niskich obrotach (skracasz dolot) nie zyskując nic na wyższych (dolot dalej krótki). Raczej bez sensu w tym grzebać.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: ACIS ciekawostka

Post autor: endrju1 »

Akurat w bmw (z tego co słyszałem) klapki w którymś roczniku się demontuje, bo potrafią się oderwać i zassać z powietrzem.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ACIS ciekawostka

Post autor: owczar »

Demontuja je w Polsce. Za granicą się je wymienia na poprawioną wersję... One nie są żeby były. Pełnią konkretną rolę.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: ACIS ciekawostka

Post autor: DanLexus »

endrju1 pisze:Akurat w bmw (z tego co słyszałem) klapki w którymś roczniku się demontuje, bo potrafią się oderwać i zassać z powietrzem.
Mówisz o 330d. Słyszałem o takich zabiegach. Ale jak pisze Owczar to tylko półśrodek
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: ACIS ciekawostka

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Demontuja je w Polsce. Za granicą się je wymienia na poprawioną wersję... One nie są żeby były. Pełnią konkretną rolę.
Garażowi "Inżyniery" to mawiają że to jakiś głupek wymyślił i toto to panie niepotrzebne jest. :biggrin2:
To tak jak 99% tych mecenasów jak check nie świeci to wszystko dobrze :pijak: - co się dziwić w aso pod tym konkretnym względem jest podobnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości