[LS 400] Dławienie się przy 140-150, zanik obrotów.

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Westers0n
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 lis 2015, o 10:58
Model Lexusa: LS 400 UCF 10
Skąd:: Opole
Kontakt:

[LS 400] Dławienie się przy 140-150, zanik obrotów.

Post autor: Westers0n »

Cześć, LS 400 UCF10 1992r z gazem, tak słowem wstępu. Wczoraj jadąc w trasę na autostradzie zapaliła mi się lampka od poziomu oleju, zjechałem na CPN, zakupiłem Shellowski olej, zalałem pół litra i pojechałem dalej. Już wcześniej wiedziałem że oleju nie ma za dużo dlatego spodziewałem się takiej ewentualności, ale do rzeczy. Przy prędkości sięgającej 140-150 km/h samochód zaczyna gubić obroty, dziwnie strzelać spalinami, buda pulsować przód-tył i ogólnie nie chce jechać. Na benzynie występuje ten sam objaw, po kilkunastu kilometrach dolegliwość ustała, ale w drodze powrotnej znowu się powtórzyła. Przy 130 pełna kulturka, powyżej objawy w/w. Miesiąc temu po zakupie auto leciało 230km/h bez zająknięcia, czy winny może być kolektor wydechowy? Słychać nieszczelność, auto pracuje głośniej niż powinno i prawdopodobnie wyrzuca spaliny pod siebie.

Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli. ;)
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: [LS 400] Dławienie się przy 140-150, zanik obrotów.

Post autor: Troy »

Sprawdziłeś czy jakiś błąd nie wyskakuje?To prosta czynność.Nieszczelność w obrębie katalizatora, może skutkować niewłaściwymi odczytami sondy lambda i zmianami składu mieszanki,więc warto uszczelnić.
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: [LS 400] Dławienie się przy 140-150, zanik obrotów.

Post autor: adam81 »

Dokładnie jak kolega pisze kazda nieszczelnośc układu wydechowego a szczególnie w okolicach sond powoduje nieprawidłowe odczyty a tym samym skład mieszanki jest inny u mnie mała nieszczelnosc na pierscieniach uszczelniajacych wydech powodowała wyrzucenie błędu sond lambda więc warto zacząć od uszczelnienia wydechu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości