[IS 200] wycie/gwiżdżenie

ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 200] wycie/gwiżdżenie

Post autor: grucha2666 »

Witam, zauważyłem że przy prędkościach powyżej 60-70 km/h występuje specyficzne gwiżdżenie lub wycie. Auto mam z automatyczną skrzynią biegów wiec sprawa dwumasu raczej nie dotyczy. Poziom płynu chłodniczego jest odpowiedni (inny dźwięk niż specyficzne siorbanie na postoju) olej w skrzyni 2 miesiące temu też wymieniałem.
Zastanawiam się gdzie szukać przyczyny. Czy to łożysko czy też wał /most? (olej w moście wymieniony razem z olejem w skrzyni). Opony nowe zimowe Michelin.
Wycie nie występuje przy niskich predkoscisch i jak się pojawia to słychać je jakby dochodziło z tyłu (tylne kola) ewentualnie gdzieś koło skrzyni biegów.

Aha i dodam że najbardziej słyszalne jest jak się rozpedze do około 100 km/h i puszcze gaz żeby auto się toczyło. Poniżej około 60 km/h znika
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] wycie/gwiżdżenie

Post autor: blue »

Obstawiam dyfer ale sprawdź też luz na wale.
Awatar użytkownika
sp7vtq
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2015, o 00:49
Model Lexusa: Lexus IS 200 Sport Cross
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS 200] wycie/gwiżdżenie

Post autor: sp7vtq »

Sprawdź też podporę wału. Może łożysko się posypało
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] wycie/gwiżdżenie

Post autor: grucha2666 »

Problem rozwiązany pojechałem do AJC w Warszawie (gdzie serwisowałem autko) i wyszło że przednie łożysko w kole. Wcześniej (w czerwcu) wymieniałem piasty z łożyskami na ori bo były krzywe i teraz na gwarancji nowe łożysko wjechało. Polecam chłopaków z AJC: wzięli mnie poza kolejką i w ciągu 24h autko jest znów w 100% sprawne, w dodatku na gwarancji. :ok: :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości