Check przez niesprawny katalizator

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kawaleria06
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 21 paź 2013, o 22:22
Model Lexusa: is 200 sport cross
Skąd:: Leźnica Wielka
Kontakt:

Check przez niesprawny katalizator

Post autor: kawaleria06 »

Cześć wszystkim

Od jakiegoś czasu w moim is200 sportcross zaświecił mi się check engine. Lex jest na LPG, ma 12 lat i 280tys przebiegu. Po podłączeniu do kompa pokazuje: "sprawność katalizatora poniżej normy - rząd1". Nie odczuwam żadnego spadku mocy itp ale denerwuje mnie ta kontrolka. Mechanik na próbę zamontował emulator na sonde i na kilka dni pomogło ale potem znów to samo. Mowił że teraz można jeszcze spróbować z emulatorem kątowym z mniejszym prześwitem 1.5mm. Jak to nie pomoże to już nic nie da się zrobić prócz wymiany wszystkich 3 katów. A wiadomo że koszt tego jest nieporozumieniem:)
Czy miał ktoś taki problem? Wiadomo jak to rozwiązać bez potężnych kosztów? samochód samochodowi nie równy. podobno w avensisach to działa ale u mnie nie chce.
Pomózcie!:(
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: Check przez niesprawny katalizator

Post autor: rkiljan »

Miałem bardzo podobny problem, podobny przebieg. U mnie akurat emulator działał ale to nie rozwiązało problemu. Co do mocy samochodu gdy jeździsz nim cały czas możesz nie widzieć różnicy pomiędzy sprawnym katem a zapchanym. W moim :LEXUS: zaczął się sypać jeden z przednich katów w kolektorze i zapchał mi ostatni. Poradziłem sobie tak że kupiłem ostatni kat z anglika jeżdżącego na benzynie i wtedy dopiero poznałem prawdziwe oblicze tego samochodu. Obecnie ze starej rury wyciąłem zapchanego kata i wspawałem kawałek kwasowej rury, samochód trochę ładniej mruczy ale trzeba jeździć na emulatorze. Gdybyś poszukał na forum to znalazłbyś kilka osób które nie mają ostatniego kata a nawet i wszystkich. Co do błędu to w moim po wymianie na kata z anglika ustał, silnik wreszcie oddawał swoją pełną moc, z wyciętym katem i emulatorem tak samo nie ma błędu.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Check przez niesprawny katalizator

Post autor: bamss »

emulator sondy to nic innego jak tulejka miedziana wkrecana przed sonde ma byc wkrecona na drugiej sondzie wywal katy wkrec tulejke i po problemie
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Check przez niesprawny katalizator

Post autor: owczar »

Z tymi tulejkami błąd nie powinien się pojawiać.
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Check przez niesprawny katalizator

Post autor: muzz »

Nie powinien ale u znajomego w GS musiał mechanik coś poprawiać bo mimo założenia i tak wywalało checka.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Check przez niesprawny katalizator

Post autor: forest »

zamykam, bo temat wałkowany w innym topiku ;) emulator załatwia sprawe wywalania check'a
SC430 '2002
Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości