[IS 200 SC] problem z otwieraniem klapy

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
yarecky
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2015, o 23:27
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Zamość
Kontakt:

[IS 200 SC] problem z otwieraniem klapy

Post autor: yarecky »

Witam serdecznie, ISa posiadam od sierpnia. Od jakichś dwóch tygodni zaczął się mój problem z kłapą. Otwieram auto z pilota, drzwi się otwierają, klapa pozostaje zamknięta, odblokowanie zamków przyciskiem od centralnego w drzwiach kierowcy też nic nie daje. Moje podejrzenia padają na usterkę przycisku na klapie. Miał już ktoś taki problem? Dodatkowo nie działa mi podświetlenie przycisku grzania czterech liter kierowcy. Wyjąć przycisk jest łatwo, pytanie jaką żarówkę?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] problem z otwieraniem klapy

Post autor: kupiec1985 »

Skoro wyjąc przycisk od grania jest łatwo te weź wkrętak i odkręć żarówkę od spodu tego przycisku , taka mała szklana bańka z "wąsami" poszukaj w sklepach z elektroniką coś takiego , uważaj tylko na kolorowy kapturek bo można zgubić

co do przycisku w klapie najlepiej rozebrać i zobaczyć miernikiem czy zwiera po naciśnięciu, wcale nie reaguje ? czy czasami załapie ??
nagle się to stało ??
może bezpiecznik jakiś , może przewód ,
yarecky
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2015, o 23:27
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] problem z otwieraniem klapy

Post autor: yarecky »

Na początku za którymś wciśnięciem zaskakiwał, nie wiem czy teraz się nie pogorszyło, bo wciskam dłużej i nic się nie dzieje. Przymierzam się do zrobienia dodatkowych świateł stopu w klapie, więc pewnie przy okazji rozbiorę ten przycisk.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] problem z otwieraniem klapy

Post autor: kupiec1985 »

a klapę masz dobrze domknięta ?? mnie przycisk nie reagował jak nie domknąłem klapy , musiałem najpierw docisnąć by domknąć i dopiero wtedy otworzyło ,
ale tak to działa bez problemu
yarecky
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2015, o 23:27
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] problem z otwieraniem klapy

Post autor: yarecky »

Wczoraj była zablokowana, dziś otworzyłem auto z pilota, wcisnąłem przycisk na klapie(bez dociskania klapy) i poczułem delikatne chrobotnięcie(?) w przycisku, klapa się otworzyła. Cztery razy jeszcze powtórzyłem czynność (zamykanie, otwieranie pilotem) i za każdym razem się klapa otwierała już bez tego chrobotnięcia. A czy w przypadku nie domkniętej klapy nie powinna się zaświecić kontrolka otwartych drzwi? Póki co działa, więc do czasu przeróbki świateł mgielnych pewnie to zostawię. Dzięki za wskazówki :piwo:
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] problem z otwieraniem klapy

Post autor: kupiec1985 »

powinno się zaświecić tak jak i lampka w bagażniku jak masz włączona , może coś Ci się zacięło w przycisku , będziesz robił te światła to rozbierz przeczyść i powinno być git,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 18 gości