Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

ODPOWIEDZ
mad.dariusz
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 7 lis 2015, o 23:45
Model Lexusa: gs 430 mkII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: mad.dariusz »

Witam, mam taki oto problem po założeniu gazu w moim gs 430 2002 po kilku kilometrach wyskoczył mi błąd zbyt uboga mieszanka kasowałem kilka razy ale ok kilkunastu kilometrach wyskakuje ponownie, auto chodzi bez problemow, spalanie chyba tez w ok 14-15 jazda w miare spokojna. Po 1000 km pojechałem do gazownika na sprawdzenie. okazało się że na PB tez łapie ten błąd po kilku- kilkunastu minutach. sprawdzał sondy i wychodziło ze na wolnych obrotach 1 sonda bank 1 stoi na 0 przy obrotach budzi sie i zaczyna pracowac w normalnych zakresach od 0,2 do 0,8V, sonda 1 bank 2 podobnie stoi tylko przy minimalnych wartościach 0,025V i podobie budzi sie na obrotach.

Czy potrafi ktoś podpowiedziec jak to ugryżć? Czy obie sondy mogły paść w podobnym czasie :szok: i to je nalezy wymienic czy wina lezy po stronie czego innego?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: Yarecki »

mad.dariusz pisze:Witam, mam taki oto problem po założeniu gazu w moim gs 430 2002 po kilku kilometrach wyskoczył mi błąd zbyt uboga mieszanka kasowałem kilka razy ale ok kilkunastu kilometrach wyskakuje ponownie, auto chodzi bez problemow, spalanie chyba tez w ok 14-15 jazda w miare spokojna. Po 1000 km pojechałem do gazownika na sprawdzenie. okazało się że na PB tez łapie ten błąd po kilku- kilkunastu minutach. sprawdzał sondy i wychodziło ze na wolnych obrotach 1 sonda bank 1 stoi na 0 przy obrotach budzi sie i zaczyna pracowac w normalnych zakresach od 0,2 do 0,8V, sonda 1 bank 2 podobnie stoi tylko przy minimalnych wartościach 0,025V i podobie budzi sie na obrotach.

Czy potrafi ktoś podpowiedziec jak to ugryżć? Czy obie sondy mogły paść w podobnym czasie :szok: i to je nalezy wymienic czy wina lezy po stronie czego innego?
Jak po instalacji zaczęły się dziać cuda to zapewne magicy "popsuli" auto.
Sprawdź lewe powietrze.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: owczar »

Potwierdzam to na pewno nie zbieg okoliczności. Zostawiales sprawne auto i takie powinieneś odebrać.
mad.dariusz
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 7 lis 2015, o 23:45
Model Lexusa: gs 430 mkII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: mad.dariusz »

Najpierw sprawdzę to lewe powietrze , rozumie ze chodzi tylko o wylot? A
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: owczar »

Dolot także. Zrób jeszcze jeden test.
Przełącz na pb, pojezdzij trochę i zobacz jakie masz korekty ltft. Potem przełącz na LPG i zobacz czy będą rosły. Na biegu jałowym sonda może spać. U mnie na biegu jałowym mam zubozona mieszankę, więc u Ciebie może być podobnie. Wykres lambda analizuj przy stałych obrotach 2.5k. Podejrzewam źle wystrojone LPG.
ma3x998
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 16:41
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin nad Bystrzycą
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: ma3x998 »

Dowiedz się czy magicy od podtlenku LPG zdejmowali kolektor dolotowy do wiercenia otworów pod wtryski. Opcja A... tak... i możliwe że źle założyli i jest jakaś nieszczelność. Opcja B... nie i nawalili Ci opiłków do kolektora...
mad.dariusz
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 7 lis 2015, o 23:45
Model Lexusa: gs 430 mkII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: mad.dariusz »

Nie zdejmowali kolektora. A te korekty co pisał Owczar to były jedna na plusie ok 25- 28 % a druga jakoś na minusie te coś koło tego ale nie pamiętam dokładnie. Sprawdzę wszystko jeszcze raz najpierw wylot i te dane na kompie tylko grypa musi puścić. Gazownik upierał się ze to sondy tylko dlaczego dwie na raz. A sprawdzałem to tylko na Benz i tak samo
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: Yarecki »

mad.dariusz pisze:Nie zdejmowali kolektora. A te korekty co pisał Owczar to były jedna na plusie ok 25- 28 % a druga jakoś na minusie te coś koło tego ale nie pamiętam dokładnie. Sprawdzę wszystko jeszcze raz najpierw wylot i te dane na kompie tylko grypa musi puścić. Gazownik upierał się ze to sondy tylko dlaczego dwie na raz. A sprawdzałem to tylko na Benz i tak samo
Szukaj w dolocie, w wylocie nie ma sensu jak tę chwilę.
Może króćce pod wtryski są źle wklejone i puszczają lewe, albo podciśnienie któreś nie wpięte/urwane/pęknięte.
Może wąż pod dolotem nie jest wpięty - nie widać go bez zdjęcia filtra powietrza itd.
Szukaj.
A to że nie był zdjęty kolektor w tym aucie to należałby im odrąbać łapy zardzewiała siekierą by po pierwsze dostali gangreny a po drugie by już nie mieli więcej możliwości okaleczania aut.
mad.dariusz
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 7 lis 2015, o 23:45
Model Lexusa: gs 430 mkII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: mad.dariusz »

Miałeś racje z tym odlotem poszukalem i przyczyną był nie wpięty jeden z wezykow podciśnień w dolocie. A ten od gazu na bank sondy, frajer. Dzięki pozdro
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Bład zbyt uboga mieszanka gs 430

Post autor: Yarecki »

mad.dariusz pisze:Miałeś racje z tym odlotem poszukalem i przyczyną był nie wpięty jeden z wezykow podciśnień w dolocie. A ten od gazu na bank sondy, frajer. Dzięki pozdro
:pijak: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości