Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: Mateusz L »

Witam,

Mam pytanie. Wziąłem się dziś za wymianę klocków z tyłu, bo strasznie piszczały, jednak okazało się, że siedzą OE Toyota , które są jeszcze ok, więc odpuściłem sobie temat (może przyczyna leży gdzieś indziej) Pojawił się jednak drobny problem podczas składania. Nie wiem, jak powinna być założona druciana sprężynka odsuwająca klocki (nie miałem do czynienia z takim rozwiązaniem i jak rozbierałem, to myślałem, że da się ją zamontować tylko w jeden sposób...No i zamontowałem tak, że sprężyna blaszkowa dociskająca klocki ma "łapki" przesadzone wokół tej sprężynki drucianej (widziałem gdzieś takie zdjęcie), ale później znalazłem inne zdjęcie i teraz nie mam pojęcia jak to ostatecznie powinno być. Sprawdziłbym z drugiej strony, ale nie mam gwarancji, że jest dobrze, bo może właśnie przez to piszczą, że ktoś źle zamontował...Czy ktoś może powiedzieć, jak na 100% powinny być zamontowane te druciane sprężynki- tak jak na załączonym zdjęciu, czy odwrotnie? Czy "łapki' blachy dociskającej klocek powinny być za tą drucianą sprężynką, czy mają ją obejmować? W takim przypadku utrudnia to demontaż blaszki... PS. Był temat ze zdjęciami na clublexus... ale zdjęcia nie działają :(. Bardzo proszę o pomoc.

https://www.google.pl/search?q=is+200+b ... irOxYNM%3A
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: luki90 »

Też miałem z tym problem i też korzystałem z tego wątku ale zdjecia jeszcze działały. Ale to zdjecie obrazuje jak powinno być złożone i ja też tak mam.
Załączniki
images.jpg
images.jpg (6.24 KiB) Przejrzano 5639 razy
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: blue »

Ma być odwrotnie, niż na Twoim zdjęciu.
Blaszki mają obejmować sprężynkę (ma się poruszać w środku - one blokują jej możliwość wypadnięcia).
http://i252.photobucket.com/albums/hh23 ... G_1589.jpg
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: Pawełn »

Ciekawostka bo u mnie nie występuje ta sprężynka, nie ma jej na rysunkach, sprawdzałem również w aso, a reszta hamulca jest przecież taka sama jak u Was:)
レクサス
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: Mateusz L »

Dzięki za odpowiedzi Panowie :) Zasadniczo, to teraz mam tak, że obejmują, a jak było to ...nie przyjżałem się dokładnie :(- myślałem, że nie da się źle złożyć... ale dziś sprawdzę w drugim kole i tu jeszcze raz, bo z tego wszystkiego teraz nie pamiętam już jak złożyłem, tylko wiem, że obejmują, ale nie wiem, czy te "zawijasy" dałem do zewnątrz, czy do środka (te co są na dole sprężynki) ... i lewa strona (może to przypadek, albo przeczyszczenie klocka...narazie ucichła). Znalazłem jeszcze taki ciekawy "filmik" który powinien teoretycznie rozwiać wątpliwości...https://www.youtube.com/watch?v=t0eKJp-CCfQ (znalazłem później, gdybym wcześniej to miał, to bym tak właśnie na 100% złożył).
PS. Zdjęcia działają w trybie "incognito", ale słabo się ładują.
PS.2 Być może, Lexus wprowadził to, jako reakcję na piszczące klocki (opisywane jako "fix kit")- na amazonie widziałem nawet za 13 USD zestaw.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: bulikcbr »

A ma ktoś zdjęcie z przodu jak to ma wyglądać?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: kupiec1985 »

Przód
Obrazek

Tył
Obrazek
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: luki90 »

blue pisze:Ma być odwrotnie, niż na Twoim zdjęciu.
Blaszki mają obejmować sprężynkę (ma się poruszać w środku - one blokują jej możliwość wypadnięcia).
http://i252.photobucket.com/albums/hh23 ... G_1589.jpg
o właśnie tego zdjęcia szukałem, chyba warto sobie takie rzeczy gdzieś na dysku chomikować.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: Mateusz L »

Tak...a tutaj znowu wygląda, jakby jednak druciana sprężynka miała iść całkiem pod blaszkę...i teraz, kto ma rację: http://www.clublexus.com/forums/suspens ... ded-2.html :/. Sprężynka jest tak wygięta, że aż się prosi, żeby ją na klocku oprzeć :/
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Sprężynka tylnych hamulców GS33/IS200

Post autor: blue »

Tu też jest poprawnie.
Ta metalowa "osłonka" ma "uszy". W te uszy musi się wpasować sprężynka. Dodatkowo jest mocowana tak, jak pokazałem na zdjęciu. Wkładasz jedno w drugie jeszcze przed zaczepieniem o klocki. Sprężynka ma się ruszać w "osłonce" góra-dół ale nie na boki (stąd "uszka").

Edit:
Ma iść tak, tylko że sprężynka odwrotnie ;)
http://cimg1.ibsrv.net/gimg/www.clublex ... 06e351.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości