IS300 kiepsko odpala

Awatar użytkownika
yasmin80
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:07
Model Lexusa: IS300 Sport Cross
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

IS300 kiepsko odpala

Post autor: yasmin80 »

Hej chłopaki ! Mam od jakiegoś czasu następujący problem. Mój IS300 jak jest zimny i stoi trochę to słabo odpala... w sensie nie za pierwszym razem i za drugim czasem... z czym to jest związane ? Będe wdzięczny za radę !

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bobi
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 26 gru 2013, o 21:58
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: bobi »

A jaki jest stan akumilatora? Sprawdz napięcie czy jest powyżej 12V przed odpalaniem auta. Jak odpialisz sprawdz czy masz ładowanie - wtedy powinna być więcej niż 14V.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: Yarecki »

yasmin80 pisze:Hej chłopaki ! Mam od jakiegoś czasu następujący problem. Mój IS300 jak jest zimny i stoi trochę to słabo odpala... w sensie nie za pierwszym razem i za drugim czasem... z czym to jest związane ? Będe wdzięczny za radę !

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Masz LPG?
ma3x998
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 16:41
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin nad Bystrzycą
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: ma3x998 »

Jak wyżej... jeśli jest LPG może zalewa Ci gazem kolektor dolotowy przez nieszczelną membranę w parowniku...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: Yarecki »

ma3x998 pisze:może zalewa Ci gazem kolektor dolotowy przez nieszczelną membranę w parowniku...
:szok: skąd takie rewelacje.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: dzida »

Wiąże się to z dłuższym kręceniem? Jak tak to temat jest znany przez nieszczelność pompy paliwa, która nie trzyma ciśnienia w układzie paliwowym i benzyna cofa się do zbiornika. Musisz pokręcić aby ciśnienie wzrosło i pali.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: andrew »

ma3x998 pisze:Jak wyżej... jeśli jest LPG może zalewa Ci gazem kolektor dolotowy przez nieszczelną membranę w parowniku...
Miałem to samo, ale łatwo wykluczyć tę usterkę. Wystarczy pojeździć kilka kilometrów na benzynie, zgasić na benzynie i następnym razem też odpalić na benzynie. Dzięki temu gaz będzie tylko w butli.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2015, o 21:38 przez andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
ma3x998
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 16:41
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin nad Bystrzycą
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: ma3x998 »

Yarecki pisze:
ma3x998 pisze:może zalewa Ci gazem kolektor dolotowy przez nieszczelną membranę w parowniku...
:szok: skąd takie rewelacje.
Miałem tak u siebie w is 200. Ze starości bebechy parownika się zużyły. Remont parownika pomógł... i faktycznie można to zdiagnozować tak jak pisze "andrew"
Miki.91
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 10:54
Model Lexusa: Is 300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: Miki.91 »

Ja mam swojego is'a od lutego i powiem ci szczerze ze mam taki sam problem i walcze z nim raz zaciekle raz mniej bo wiadomo trzeba jezdzic autem. Problemu nie wyeliminowalem. Samochod sprawdzony jest w kazdy sposob jaki mi podrzucano na forum niestety nic to nie dalo... Swiece, cewki, uklad paliwowy, zawory, cisnienie w cylindrach. Komp nie pokazuje zupelnie nic zero jakichkolwiek bledow. z mechanikiem zaczelismy chyba za bardzo zglebiac temat i zaczniemy znowu od podstaw wymienie akumulator moze podjade do serwisu czy nie maja w jakims help desku podobnych przypadkow moze to blad w opragramowaniu. Zobacze walka trwa :) jak zwlacszysz swoj problem daj znaka ja cos ogarne to sie odezwe:)
Ostatnio zmieniony 26 gru 2015, o 23:32 przez Miki.91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: klexus »

CZy odpalasz z lpg czy PB??
bo czegoś nie rozumiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości