Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
czech4
Lex user
Posty: 55
Rejestracja: 25 lis 2015, o 17:35
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Dębica
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: czech4 »

Nie wiem czy jest taki temat ? Jeśli nie ma to proszę obecnych i byłych użytkowników is 200 o wypisywanie zalet, a przede wszystkim bolączek is200 oraz sposobów ich naprawy bądź udoskonalenia. Wiem że jest to Lexus i za wiele ich nie będzie :puchar:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: blue »

Proszę bardzo.

Zalety:
- jedzie (dość dobrze jak na taki silnik i masę)
- skręca (dość dobrze)
- hamuje (według mnie bardzo dobrze)
- jest dość wygodny w trasie (nie mam porównania do np. LS, więc to kwesta względna)
- sporo rzeczy w standardzie (dobre audio, klimatronic, podgrzewane fotele, składane lusterka)

Wady:
- hamulce (konieczny zbyt częsty serwis)
- skrzynia manualna (porażka i ukłon w stronę księgowych; największy mankament tego modelu)
- słabo działająca kontrola trakcji
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: Dawid0ss »

WADY
Dużo tego nie ma, ale są to jednak dość kosztowne tematy
- skrzynia i koło dwumasowe (widać na forum, że prawie każdy z tym walczy i to już przy niskich przebiegach)
- padające cewki zapłonowe
- straszny z niego smok
- mało pakowny bagażnik
- 2.0 niby wystarcza, ale układ momentu obrotowego sprawia, że auto wyraźnie przyśpiesza dopiero powyżej 4,5k rpm (w skrócie, chcesz wystartować, musisz mu dać w psiochę na wysokich obrotach)

ZALETY
- mocne zawieszenie (u mnie od 2008 nic nie było zmieniane i nadal git)
- super blacharka (dopóki nic nie uszkodzisz, rudej nie będzie)
- super brzmienie silnika, sześć rzędowo ustawionych garczków, prosta, trwała i łatwa w serwisowaniu konstrukcja
- można śmiało zapodawać LPG (na forum są osoby, które zrobiły na lpg powyżej 100k km i nadal śmigają)
- można montować turbinę, ścieżka jest już przetarta i dobrze znana, jest na to miejsce pod maską i zapas mocy na poszczególnych podzespołach
- wyróżnia się z tłumu niemieckich aut
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, o 15:15 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 3 razy.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: grucha2666 »

Nie chcę robić off topic ale bardziej by mnie interesowało:
1. Jak to jedzie w porównaniu do BMW 320 E46 i do merca c180 kompresor? Który w szybkich zakrętach lepiej się trzyma itp itd
2. Czy ktoś wie jak mk II w porównaniu z bmw e90 i mercem klasy c pod tymi względami się sprawuje? (wiem że temat dotyczy mk I ale chyba można to połączyć)
czech4
Lex user
Posty: 55
Rejestracja: 25 lis 2015, o 17:35
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Dębica
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: czech4 »

Stara publikacja ale proszę bardzo
http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,270b0
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: Dawid0ss »

grucha2666 pisze:Nie chcę robić off topic ale bardziej by mnie interesowało:
1. Jak to jedzie w porównaniu do BMW 320 E46 i do merca c180 kompresor? Który w szybkich zakrętach lepiej się trzyma itp itd
2. Czy ktoś wie jak mk II w porównaniu z bmw e90 i mercem klasy c pod tymi względami się sprawuje? (wiem że temat dotyczy mk I ale chyba można to połączyć)
Regularnie jeżdżę również C180 Kompresor '07. Auto owszem wcześniej wstaje, ale ogólnie jest mniej dynamiczne. W IS przynajmniej czuć przyspieszenie od 4,5k rpm. W Mercu przyśpieszenia nie czuć w ogóle. Poza tym super fura, cisza, przestrzeń i kanapowaty styl :-D
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, o 15:11 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: Dawid0ss »

czech4 pisze:Stara publikacja ale proszę bardzo
http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,270b0
"Do C 200 wszyscy wsiadali chętnie. Żaden spośród porównywanych pojazdów nie oferuje więcej miejsca, przednie fotele można ustawić tak, że nawet wysokie osoby nie będą miały problemów z zajęciem wygodnej pozycji za kierownicą, z tyłu będzie jednak dość przeciętnie."

Zgadzam się w 100%.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: grucha2666 »

Ja powoli chciałbym zmienić mk I na: albo mk II albo e90 ewentualnie merc- sam nie wiem. Ciekawi mnie który najlepiej się prowadzi.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: ledziu »

grucha2666 pisze:Nie chcę robić off topic ale bardziej by mnie interesowało:
1. Jak to jedzie w porównaniu do BMW 320 E46 i do merca c180 kompresor? Który w szybkich zakrętach lepiej się trzyma itp itd
2. Czy ktoś wie jak mk II w porównaniu z bmw e90 i mercem klasy c pod tymi względami się sprawuje? (wiem że temat dotyczy mk I ale chyba można to połączyć)
Tak właściwie zacząłbym od porównania problemów z ISem do problemów z konkurencją bo to będzie chyba bardziej miarodajne. Dokładnie jak ze stwierdzeniem że Is kosmicznie dużo pali... no bo faktycznie dużo pali tylko że jak porównamy do np: e46 r6 to czy tak kosmicznie dużo?
To samo tyczy się usterek... i co ciekawe ostatnio mi ktoś wyliczał tą "normalność" przy e39 to ja przy GSku musiałbym zrobić pewnie z pół miliona kilometrów żeby dobić się do tej normalności.
czech4
Lex user
Posty: 55
Rejestracja: 25 lis 2015, o 17:35
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Dębica
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Wady i zalety Lexus is 200 mk1

Post autor: czech4 »

No a ja od 6 miesięcy bije się z myślami czy zamienić na e39 2.5 Benz. ,i dalej nie wiem

Co do wad is dużo pali jak na swoje gabaryty
Denerwuje też usterka odtwarzacza CD
Kiepska dostępność części w porównaniu z innymi markami

Z dodatkowych zalet można dodać iż jednak mało jest tych samochodów na naszych drogach - jednak trochę się wyróżniamy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości