[IS 200] problem ze wspomaganiem

grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: grucha2666 »

Witam mam pytanie. Dzisiaj po 4 godzinach stania na mrozie po bezproblemowym odpaleniu auta miałem problem ze wspomaganiem. Jak zacząłem kręcić kierownicą to po poltora obrotach kierownica zaczęła drżeć i skokowo się kręciła. Dodatkowo paski zaczely piszczec.
Czy ktoś się z tym już spotkał? Płyn od wspomagania wymieniony około rok temu. Sprawdzę paski ale raczej luzu nie mają. Nie wiem czy to nie problem z altertorem.
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: agatka »

To jakieś fetum.Mam to samo odkąd zaczęły się mrozy kilka dni temu.Sprawdziłem płyn stan ok,Naciąg pasków też ok,wycieków też nigdzie nie widać.Zaczekam z tym jeszcze i zaobserwuje co dalej bedzie sie dziać...
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: grucha2666 »

Stawiam na 99% alternator. Zauważyłem też przygasanie deski rozdzielczej na wolnych obrotach. Akumulator w lipcu był wymieniany a chłopaki z AJC powiedzieli ze w ISach padają alternatory i regeneracja nic nie daje a jedynie nowy z ASO za 2000zl :/
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: agatka »

Sprawdz jestem ciekawy bo moze u mnie tez cos niedomaga choć zadnych objawów zuzycia alternatora nie ma
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: dzida »

ale co ma alternator do wspomagania skoro jest hydrauliczne?

Jak kręcisz kierownicą to obroty CI się zwiększają czy zmniejszają? U mnie przy kręceniu silnik wskakuje z 650obr. na 1000obr. z powodu większego obciążenia silnika pompą od wspomagania. Jak spada poniżej 650obr. to ładowanie spada (również na wskaźniku na zegarach) oraz przygasa oświetlenie i światła (wiem, bo miałem tak przy brudnej przepustnicy i już obstawiałem alternator)
Pompa może Ci się kończyć, stawia większy opór na mrozie z racji gęstszego zastosowanego w niej smarowidła i zaczynają piszczeć paski
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: grucha2666 »

Hmmm no może masz rację. Właśnie przejechałem 30 km do domu i już jest ok. Nic nie piszczy nic nie wali. Dodam że ładowanie mam około 14.25 V na wolnych obrotach przy zapalonych światłach i dmuchawie. Obroty mam właśnie niskie i nie wiem czy to przepustnica czy coś innego. Pompa się kończy czy może płyn do wymiany? Ile kosztuje nowa pompa tak +- żebym się przygotował.
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: agatka »

Właśnie wróciłem.Jest -10 i zaintrygowany tym problemem w garazu poprawiłem naciąg paska.Radzę zebyście zaczeli od tego bo u mnie pomogło...
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: dzida »

Kup płyn do przepustnic liqui molly za 40zł, zdejmij filtr powietrza, psiknij bezpośrednio w przepustnicę i po problemie z przygasaniem świateł

Pompa jak się kończy to wyje (a raczej jej łożysko), więc może być tanio lub drogo. Ewentualnie to może być maglownica - ciężko to określić.
Ja nawet nie wiem kiedy miałem płyn wymieniany, ale mam problem z wyrobionymi tulejami magla, których jeszcze nie zrobiłem i mam luz na kierownicy co czasem może przestraszyć nieprzewidywalnością jazdy na wprost i szybkim skręcie. Jakoś brak mi (a raczej mojemu mechanikowi) czasu na wymianę
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: adamsky73 »

A pasek przy mocnym mrozie nie powinien się robić krótszy? Czy w :LEXUS: fizyka nie działa? :szok:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] problem ze wspomaganiem

Post autor: grucha2666 »

Hmm wydaje mi się że może mam mało płynu do wspomagania. Czy mogę zatem dolać jakikolwiek płyn do wspomagania? One się mieszają czy musi być tej samej firmy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości