Wysokie spalanie GS300.

Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Wysokie spalanie GS300.

Post autor: adrian_o »

Pierwszy raz jeżdżę automatem i mam takie pytanko. Ile powinien spalać samochód w trybie PARKING? Bo na tym displayu - obecne spalanie kreska sięga ponad 30 litrów, czyli maksimum. A konkretnej liczby nie znam, bo tego już wyświetlacz nie podaje.

Druga sprawa - jeżdżę po mieście. I AVG podaje mi średnie spalanie nawet do 25 litrów. Dziś mi co prawda spadło do 20-21, ale właśnie takie są granice. 20-25 litrów. Czy to jest normalne? Dodam, że zalałem PB95 choć z tego co wyczytałem, to właśnie powinienem 98. Jak to jest?
Awatar użytkownika
wasil
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 23 paź 2013, o 16:40
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: wasil »

Na postoju to normalne, że komp pokazuje 30 lub więcej bo bez ruchu spalisz caly bak na 100km. Co do spalania na poziomie 20-25L w ruchu to też podchodź do tego z rozwagą i najlepiej zobacz ile pali Ci przy dystrybutorze a nie na kompie.
Obrazek
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: adrian_o »

Czyli na parking nie spala mi tyle ile jest pokazane?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: ghostmateus »

adrian_o pisze:Czyli na parking nie spala mi tyle ile jest pokazane?
o ile dobrze kojarzę to spalanie w Lexusie pokazane jest w ilości spalanego paliwa do przejechanego dystansu. A na postoju auto nie przemieszcza się, a silnik pracuję i dlatego takie wskazanie. Ale na to nie ma co patrzeć. Mierz ilość tankowanego paliwa w rzeczywistości.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: owczar »

Na postoju rozgrzane gs300 spala ok 1,5l/h. Zimne nawet do 5l. Jak stoisz nie robisz przebiegu więc spalanie w litrach na godzinę będzie dazylo do nieskończonośći, wiec to co pokazuje komputer nie ma sie nijak do rzeczywistosci. Jeżdżąc na krótkich odcinkach możesz spokojnie mieć takie spalanie. Ja 2.5v6 miewam 25l na odcinkach 4km. Teraz gdy są mrozy a robisz krótkie odcinki to takie średnie spalanie nie jest niczym dziwnym.
Chyba ze odcinki są dłuższe - wtedy warto sprawdzić termostat.
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: adrian_o »

Dziękuję za odpowiedzi. Teraz już wszystko jest dla mnie jasne. Co do dystansów które robię, to nie przekraczają w ciągu dnia nawet pięciu kilometrów, czasem mniej robię.

Jeszcze pozostaje pytanie, jaką benzynę tu lać? W testach i tak dalej jest to PB98. Ja zatankowałem ostatnio pierwszy raz 95.
Wyrzyk
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 29 lip 2015, o 21:04
Model Lexusa: BRAK
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: Wyrzyk »

adrian_o pisze:Dziękuję za odpowiedzi. Teraz już wszystko jest dla mnie jasne. Co do dystansów które robię, to nie przekraczają w ciągu dnia nawet pięciu kilometrów, czasem mniej robię.

Jeszcze pozostaje pytanie, jaką benzynę tu lać? W testach i tak dalej jest to PB98. Ja zatankowałem ostatnio pierwszy raz 95.
Przy takim przebiegu dziennym to samochód chyba nawet nie zdąży sie rozgrzać więc spalanie będzie duże :) Moim zdaniem 95 - czy 98 bez różnicy ... ważne na jakiej stacji. Jak na jakiejś no - name to lałem 98 ale na shellu czy BP gdzie paliwo jest "chyba" lepszej jakości lałbym 95. Nie mam co prawda Lexa ale w moim aucie też wszędzie piszą że 98 ... od 7 lat leje tylko 95 i ZERO problemów.
Awatar użytkownika
wasil
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 23 paź 2013, o 16:40
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: wasil »

W stopce mam zamieszczone moje spalanie głównie miasto + jakiś wypad 50-60 km za miasto. Ten sam motor jedynie GS jest cięższy od IS-a, najwyższe spalanie miałem gdy padła mi sonda lambda ok 21-24 litry, a w normalnych warunkach to 14-17 litrów także u Ciebie nie powinno być przepaści w spalaniu.
Obrazek
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: Kozio_1986 »

Posiadając Accorda VII w manualu i 2.4L bardzo chętnie jeździłem na wyższych obrotach i bardziej sportowo, co powodowało średnim spalaniem 10,5L (70% trasa 30km / 30% miasto)

Przesiadając się na GS300 zmienił się trochę sposób mojej jazdy, bo automat i duże oraz wygodne wnętrze bardzo rozleniwia i jeżdżę spokojnie ;)
Teraz spalanie wygląda mniej więcej tak:

70% trasa / 30% miasto - ~9,6L/100km (aktualnie komp pokazuje 9,5L)
100% trasa ok. 200km - ~8,6L/100km
100% miasto - ok. 11L/100km

Ale powtarzam, że auto mnie rozleniwiło i jeżdżę o wiele spokojniej :)
Podejrzewam, że przy jeździe podobnej do tej Hondą do każdej z powyżej podanych opcji mógłbym dodać po 3L :)
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie GS300.

Post autor: kuskus83 »

Podepne sie pod temat

Zauwazylem ze moj Lesław zaczął wiecej pic tzn wyszlo mi po obliczeniach 20l
GS 300 2008r
Tyle nie bral
na 32 litrach robie 160 km
Rozumiem ze jest zimno ale czy to normalne ?
W zeszlym roku zima nie odczuwalem takiego apetytu
Rozumiem ze zupa podrozala
Fakt mam ciezka noge i nigdy nie obliczalem ile mi spala
Ale teraz czuje ze portfel dostal cos po uszach i zaczelem sie zastanawiac
Nic na desce sie nie wyswietla
Zadnych bledow
Ktos cos moze podpowiedziec bo wydaje mi sie ze jest cos nie halooo
Z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości