POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
fabisz93
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź 2015, o 03:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: fabisz93 »

Witam
Zastanawiam sie czy kazdy lexus IS ma irytujace pikanie jak sie wrzuci wsteczny czy tylko wersje z parktronikiem.

Ogolnie zdazylem sie juz do niego przyzwyczaic i teraz nasunelo mi sie pytanie bo na wiosne chcialbym ( mam dziury na czujniki z tylu) zalozyc parktronic i podpiac pod ten wsteczny ktory by pikal coraz szybciej jak bd sie zblizac do przeszkody.

Przed pojsciem do elektryka chcialbym nakupic wszystkich klamotow zebym mu to tylko zawiozl i powiedzial jak ma byc zrobione.

I teraz chcialbym was prosic o pomoc w sporzadzeniu listy oraz co do czego podpiac a moze sie znajdzie ktos kto to juz przerabial i ma taki bajer:)
Pozdrawiam :hobby:
Lexus IS200 Sportcross 2003r.
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: reha »

Co do pikania wstecznego, też uważałem za przypał i chciałem to wyłączyć na początku...
Ale kwestia przyzwyczajenia + pare razy uratowało mi (i Lexowi) dupę... zagadasz się na światłach, wszyscy ruszają, szybko jedynka a tu pika. Wtedy zdajesz sobie sprawę, ze to nie była jedynka tylko wsteczny. Więc pikanie ratuje sprawę.

Co do czujników parkowania:
Ja zrobiłem tak - zakup czujników na portalu za 60zł - 4 dziury w zderzaku, zasilanie do centralki czujników z żarówki wstecznego (centralka za tapicerką w bagażniku), głośniczek przeciągnięty pod fotel pasażera. - całość 1-2h roboty.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: n0rek »

to ja moze dopne sie do tematu, planuje pomalowac zderzak na wiosne i myslalem o zalozeniu czujnikow. Slyszalem ze Lex is200 ma wbudowane jakies systemy do obslugi tego, na ile to prawda i co tak naprawde potrzebuje zeby takie czujniki zamontowac?
Glownie zalezaloby mi na wpieciu tego w istniejacy system "pikania" jezeli to mozliwe bo jakis wyswietlacz led troche psuje wyglad
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: kupiec1985 »

reha pisze:Co do pikania wstecznego, też uważałem za przypał i chciałem to wyłączyć na początku...
Ale kwestia przyzwyczajenia + pare razy uratowało mi (i Lexowi) dupę... zagadasz się na światłach, wszyscy ruszają, szybko jedynka a tu pika. Wtedy zdajesz sobie sprawę, ze to nie była jedynka tylko wsteczny. Więc pikanie ratuje sprawę.

Co do czujników parkowania:
Ja zrobiłem tak - zakup czujników na portalu za 60zł - 4 dziury w zderzaku, zasilanie do centralki czujników z żarówki wstecznego (centralka za tapicerką w bagażniku), głośniczek przeciągnięty pod fotel pasażera. - całość 1-2h roboty.
skoro masz dołożony głośniczek pod siedzeniem pasażera to czy nie gryzie się on z fabrycznym pikaniem ??
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: kupiec1985 »

n0rek pisze:to ja moze dopne sie do tematu, planuje pomalowac zderzak na wiosne i myslalem o zalozeniu czujnikow. Slyszalem ze Lex is200 ma wbudowane jakies systemy do obslugi tego, na ile to prawda i co tak naprawde potrzebuje zeby takie czujniki zamontowac?
Glownie zalezaloby mi na wpieciu tego w istniejacy system "pikania" jezeli to mozliwe bo jakis wyswietlacz led troche psuje wyglad
pewnie jest to do zrealizowania , wystarczyło by odnaleźć ów pikający głośnik ( pewnie gdzieś pod konsolą ) odłączyć go i podłączyć pod przewody od centralki z czujnikami ,
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: n0rek »

albo ja zle opisalem problem albo ty zle zrozumiales :)
moj lexus nie ma czujnikow bo jest przed liftem, a ja chcialbym je miec tylko czytalem gdzies ze nawet te przed liftowe maja instalacje pod czujniki i nie trzeba montowac tej brzydkiej konsoli led :)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: kupiec1985 »

n0rek pisze:albo ja zle opisalem problem albo ty zle zrozumiales :)
moj lexus nie ma czujnikow bo jest przed liftem, a ja chcialbym je miec tylko czytalem gdzies ze nawet te przed liftowe maja instalacje pod czujniki i nie trzeba montowac tej brzydkiej konsoli led :)
no mój jest po lifcie i też nie ma . zrozumiałem tak że chcesz zamontować taki zestaw jak poprzedni piszący w tym temacie z pikaniem z coraz to większą częstotliwością zbliżając się do przeszkody , nic nie pisałeś o wyświetlaczu , nawet jeśli jest jakaś instalacja w :LEXUS: to Ci się raczej nie przyda kiedy będziesz montował jakiś zestaw nieOEMowy .
Pozdrawiam
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: reha »

Też pierwsze słyszę, żeby była instalacja pod czujniki w polifcie.
Poza tym kompatybilna instalacja czujników będzie strasznie droga.
A co do pikacza wstecznego - jest to buzer wlutowany w płytę deski rozdzielczej - bez sesnu integrować to z buzerem czujników.
Wyświetlacza specjalnie nie brałem bo wygada tandetnie.
Centralka jest wielkości nokii 3310 więc bez problemu pod tapicerka bagażnika sie zmieści.

Pozdro!
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: hydrant23 »

Panowie, instalacja takiego zestawu to mały pikaczu, jedyna możliwość zepsucia to pośpiech przy wierceniu otworów, lepiej 5x sprawdzić niż później zderzak kleic
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: POMOC PRZY ZALOZENIU CZUJNIKOW PARKOWANIA

Post autor: n0rek »

dla kogo pikaczu dla tego pikaczu :) ja przy aucie potrafie z trudem zmienic zarowke a to jak sie okazalo w lexusie z lewej strony nawet nie :)

na pewno sam tego robic nie bede ale chcialbym wiedziec czego mam wymagac/oczekiwac po ewentualnym serwisie ktoremu to zlece
poki co wiem ze nie trzeba montowac konsoli i ze nalezy miec luz kabla od czujki w razie potrzeby jej wymiany a to juz duzo :)

pytanie czy da sie tak zrobic zeby to pikanie szlo z glosnikow auta i automatycznie wyciszalo muzyke? cos takiego mialem w firmowym citroenie i musze przyznac ze super sprawa

druga sprawa to czy czujniki sie jakos roznia w zaleznosci od skrzyni?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości