Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: brodi »

Koledzy, przerabiał któryś z Was podłączenie kamery gdzieś do instalacji w okolicy lusterka, może do samego lusterka jest możliwość (fotochrom)? Samochód rx 350 (2006)
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: brodi »

A ze mnie taki elektryk jak z koziej... Myślałem, że podłączę nawet bez zasilacza:)
Ok, zasilacze na allegro bez problemu, ale chyba sam nie będę grzebał. Wielkie dzięki, bardzo pomogłeś
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: brodi »

A wiesz, nie mam żadnej:) Czekam na rozwikłanie problemu jej instalacji. Nie chciałem by mi jakieś kable wisiały. Teraz kupię zasilacz i zdecyduję którą kamerę. Stawiałem na rodzimą produkcję, coś małego xblitz go albo navroad hd pro.
Ferdek
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:52
Model Lexusa: Hybrid Power
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: Ferdek »

Dokładnie tak - trzeba przejść na 5V inaczej można uszkodzić sprzęt.
W sumie nie musi być to zasilacz, można rozebrać adapter zapalniczki - potrzebny "zasilacz" małych rozmiarów jest już w środku. Wystarczy rozkręcić wtyczkę. Trzeba tylko sprawdzić polaryzację + / -.
Ja niebawem chciałem zamontować kamerę, ale na półce - tam gdzie nawigacja fabryczna jest. Montowanie nad lusterkiem ma swoje wady...
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: brodi »

Miałem is'a i pewnie też bym robił na twoim miejscu na półce o ile nie masz fabrycznego gpsa. A właśnie wczoraj gdzieś na forum pisałem, że cholernie mi go brak. Niestety musiałem nabyć większy samochód. Chociaż z wyborem marki nie było problemu:)
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: brodi »

A wpadł mi jeszcze jeden pomysł. W rxie jest wyłonione zasilanie lusterka wstecznego. Kurcze może tam się wpiąć? Jest kostka, nie powinno być problema
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: brodi »

Nigdy nie kupowałem na tym aliexpress no ale zaproponowałeś bardzo ciekawą kamerkę. Dopłata niemal żadna a jakoś zdaje się dużo lepsza. No to chyba będzie ta:)
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: n0rek »

@wojtekS a jak wyglada sytuacja z kamerami postojowymi? u zony pod praca czesto grasuja jacys debile i sie zastanawialem nad zainstalowaniem takiego cuda, tylko skad zasilanie?
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora jazdy do instalacji...

Post autor: n0rek »

ale to idzie bezposrednio z aku prawda? wiec czy taka kamera nie rozladuje aku przez te powiedzmy 8h postoju?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości