Lexus IS250 błąd c1201

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Lexus IS250 błąd c1201

Post autor: gucio6 »

Witam po długiej przerwie:)

Przychodzę z "problemem" otóż ok. 2 tyg temu poraz pierwszy zapaliła mi się tradycyjna choinka dla Lexusów i Toyot czyli Check engine+czerwony wykrzyknik+TRC.
Problem olałem i zwyczajnie na pierwszym odstawieniu odłaczyłem kleme- na kilka sekund i problem znikł. Dodam że za pierwszym razem kiedy to się stało był już wieczór i mrozno (może to mieć lub nie znaczenie) a auto nie zdążyło się jeszcze zagrzać bo ujechałem ok. 4-5km. Wszystko przez ten czas było elegancko.


Dzisiaj prawdopodobnie powtórka sytuacji z tym że dzisiaj podpiąłem go od razu pod CDIF i komputer wyłapał błędy tylko w ABS/TRC i błąd c1201 z opien System wspomagania hamowania-nieprawidłowy sygnał. Na silniku żadnych błędów tylko tam. Kasowanie komputerem nie dawało skutku kasowania kontrolek więc musiałem znów potraktować go "z klemy". Dodam że dzisiejsza jazda znów po całodniowym postoju auta na dworze, jazda przy mrozie -6 i ujechaniu znów ok. 5-6km.

Generalnie wydaje się to na jakąś błachostkę jednak kożystając z mojej wolnej chwili postanowiłem tutaj o tym napisać a moze ktoś mądry mi coś podpowie bądz osoba która to "przeszła".

W necia tyle co wyczytałem to może być tak...
1- mało płynu hamulcowego w zbiorniczu (sprawdziłem jest pomiędzy MIN a MAX)
2- słaba jakość paliwa (fakt tankuje na E.Leclerc bo mam po drodze :ok: )
3-kiepskie świece zapłonowe (jeszcze nie wymieniałem bo 3 łatwo a 3 trudno a trauma nie pozwala mi oddawać własnego auta mechanikom)


Proszę o pomoc na tyle na ile jest to możliwe. Każda podpowiedz cenna:)
P.S komputer pokazuje tylko i wyłącznie ten błąd żadnego innego.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lexus IS250 błąd c1201

Post autor: gucio6 »

podbijam temat ponieważ dzisiaj ponownie ten sam problem i znów przy temperaturze -9'C. Czy może ta niska temperatura wpływa na "coś" jakąś wtyczkę, kostkę że powstaje ten problem?
Dziwi mnie jedynie właśnie to że ponownie dzieje się to przy dość dużym mrozie.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus IS250 błąd c1201

Post autor: ArtIS »

Leclerc daje radę z paliwkiem :)
Mi kiedyś wywaliło taki komunikat i okazało sie ze cewka zapłonowa na 4 cylindrze dostała wody. Wyczyścili, przedmuchali i cisza 2-gi rok :)
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lexus IS250 błąd c1201

Post autor: gucio6 »

no też właśnie może przy obecnej pogodzie, wilgoć gdzieś powstaje i dzieją się takie cuda??
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus IS250 błąd c1201

Post autor: ArtIS »

Spróbuj te cewki pozamieniać i zobaczymy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości