Odpowietrzanie pompy abs

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: medyss »

Witam. Da się jakoś wymusić włączenie pompy abs? Zauważyłem że hamulce znowu opadły z sił a to wszystko przez kontrole trakcji, na śniegu powinien odejmować gazu i hamować kołami, pohamował może z pare razy kołami a teraz już wcale nie hamuje tylnymi tylko odejmuje obroty - tak jakby pompa abs przestała działać, choć normalnie działa i przerywa hamowanie. Ma ktoś jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: blue »

Techstream ma teoretycznie taką możliwość, niemniej jednak u mnie ona w IS200 nie działa. Pozostaje metoda mechaniczna - rurka, strzykawka, odkręcasz odpowietrznik pompy, ciągniesz i od razu zakręcasz. Jak zacznie lecieć sam płyn, to jeszcze kklka razy. Żmudna robota, więc weź piwo ;)
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: agatka »

Odpowietrzać pompę abs trzeba tak samo jak układ hamulcowy tyle tylko ze na przekreconym kluczyku na zapłon.Kolejność prawy tył i lewy przód,Lewy tył i prawy przód i tyle...
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: medyss »

a ja głupi bez zapłonu odpowietrzałem rok temu... :doh: Tylko jeszcze pytanie czy to coś da żeby pedał hamulca nie brał "za drugim razem", bo za pierwszym jak wciskam to hamulec jest 2x gorszy niż nacisnę drugi raz.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: blue »

Nie ma potrzeby włączać zapłonu, bo w IS pompa nie działa cały czas. Włącza się tylko na czas potrzebny do wytworzenia ciśnienia. Pompowanie hamulcem też nic nie da, bo to dwa osobne układy (czujnik stopu daje tylko dodatkowy sygnał jako warunek włączenia pompy). Proponuję odpowietrzać tradycyjnie tak, jak napisałem. Powietrze "wyfrunie" zasysane podciśnieniem.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: medyss »

No i stało się to co rok temu. Pedał wpada w podłogę prawie do końca a hamulce są znikome... Płyn w normie, żadnych przecieków... Znowu odpowietrzać? Co roku mam odpowietrzać hamulce bo słabnie ich skuteczność?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: blue »

Masz gdzieś nieszczelnosć. Nie pocą Ci się gumki przy tłoczkach?
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: medyss »

właśnie nic, wszystko wygląda jak nowe, dopiero pierwszy raz po fabryce odkręcałem śruby na zaciskach 2 lata temu bo wymieniałem klocki i tarcze -wszystko komplet. Zaciski ładnie pływały tłoczki eleganckie nic nie zardzewiałe jedynie zakurzone i suchutkie... Może przewody gumowe do zacisków?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: blue »

A płynu nie ubywa? Może serwo przepuszcza do środka?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: owczar »

Po tylu latach warto profilaktycznie wymienić gumki tłoczków. Gdzieś musi być nieszczelność skoro się zapowietrzają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości