Skrzypienie z przodu

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Skrzypienie z przodu

Post autor: Rybstonik »

Witam wszystkich.

Pogoda nas nie rozpieszcza i na przemian rzuca sniegiem i deszczem. W taka pogode wystepuje u mnie dziwny dzwiek z przodu m https://youtu.be/CYIQIdhzcPw

Nie jest on slyszalny na wyboistych drogach. Tylko jak popada i wlasnie przy przejezdzaniu przez spiacych policjantow. Wszedzie tam gdzie jest zakres ruchu maks w dol a potem maks w gore.

Sworznie dolne i koncowki wymienione. Amorki po 74 i 72%

Spotkal sie ktos z czyms takim ?

Pozdr.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: kupiec1985 »

Dźwięk rzeczywiście jak byś taczką jechał , sprężyny masz całe ?? , spotkałem się kiedyś z tym że amortki mimo tego że miały około 75% skuteczności miały swój luz w końcowej fazie skoku , tuleje sprawdzałeś ??
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: Rybstonik »

Poliuretany czekaja na wrzucenie bo wiem ze stare tuleje sa juz troche sparciale. Natomiast jak bede mial to rozebrane to bym wymienil to co moglo by powodowac skrzypienie. Czy to np moze byc gorne mocowanie? Albo oslona amortyzatora?
Awatar użytkownika
Biszkopt
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Grodzisko Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: Biszkopt »

zaznaczam, że nie jestem ekspertem w dziedzinie, ale miałem tekie objawy w Vovlo, kiedy padały górne mocowania amorów a w Mazdze bardziej "pukający" efekt, ale zawsze przy najeżdżaniu na leżacego policjanta, kiedy padały gumy mocowania stabilizatora (nie łączniki, tylko takie gumy, przez które jest przykręcony stabilizator do podwozia).
Podejrzewam, ze koszty znikome, to jak będziesz miał wyjęty zawias, to wymień sobie obie rzeczy. no chyba że to drogie części, to przyjrzyj się po wyjęciu zawiasu.
http://studiodrugiplan.pl
Awatar użytkownika
KamKraw
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: KamKraw »

Mam tak samo, identyczny dźwięk ale tylko gdy temp. otoczenia spada poniżej -2.
Nie mogę zlokalizować co to skrzypi :mda:
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: Rybstonik »

Dziwne bo jak byly mrozy to skrzypiala prawa strona. Teraz przy tych temp 3+ skrzypi lewa. Dziwne. Moze jest
Biszkopt pisze: Mazdze bardziej "pukający" efekt, ale zawsze przy najeżdżaniu na leżacego policjanta, kiedy padały gumy mocowania stabilizatora (nie łączniki, tylko takie gumy, przez które jest przykręcony stabilizator do podwozia).
To moze odrazu wezme sie sprawdzenie tulei na tym drazku. A i dokrece i przesmaruje poliuretany magla.

Ja bym chwile z tym jezdzil ale jezdzac do pracy osiagam znaczne predkosci i niechcialbym zeby rozpial mi sie wahacz :down:
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: piotro1227 »

Tak jak kolega wyżej napisał , gumy stabilizatora do wymiany i to na 100%. Tez z tym ostatnio walczyłem. Najpierw było z lewej później z prawej a jeszcze później z obydwu stron jednocześnie. Wymień gumy i będzie cisza
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: tomekb »

Ja tak miałem szukalem w przodzie ale trzeba było tył zrobić jako zrobiłem łączniki i wahacze tył to nastała bloga cisza
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: Rybstonik »

Wymienione gumy i cisza jak makiem zasial. :hobby:

Dzieki wszystkim za pomoc :]
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Skrzypienie z przodu

Post autor: n0rek »

KamKraw sprawdz tuleje, u mnie jest dokladnie tak samo, temp spadnie i sie odzywa skrzypienie z prawej strony, bylem u mechanika pozagladal i stwierdzil ze poki co moge jezdzic a jak zrobi sie cieplej to zebym wpadl na wizyte :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości