Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
LexiFanSlide
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2016, o 13:12
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Post autor: LexiFanSlide »

Cześć,
posiadam IS200 z 2001 r. w wersji Prestige w wersji przed liftem z nawigacją i mam kilka pytań.

Główny problem:
1) Tydzień temu zamontowałem zmieniarkę cyfrową, którą podpiąłem pod złącze 5+7 wypinając jakąś inną wtyczkę. Kiedy otwieram GPS'a mam czarny ekran czyli ta wtyczka chyba była od GPS'a, i tutaj moje pytanie czy da się jakoś pogodzić zmieniarkę z nawigacją. Gdzieś kiedyś czytałem na jakimś forum że ktoś ma to jakoś połączone i że da się to zrobić. Zmieniarka jest taka: NVOX NV1086M, radio i nawigacja oryginalna.

Gdyby ktoś ewentualnie wiedział:
2) Zanim podpiąłem zmieniarkę nawigacja po otwarciu pokazywała ostrzeżenie (bla, bla, bla) i aby kontynuować należy wcisnąć enter co u mnie nie działa. Pytanie jest takie czy oprócz pilota coś tutaj innego może nie działać i czy jeżeli kupię używanego pilota na allegro to będzie on działał z moją nawigacją czy są one jakoś przypisane do samochodu/nawigacji.

3) Klapka od wlewu paliwa nie otwiera się sama trzeba pociągnąć wajchę przy fotelu i nacisnąć klapkę aby to ustrojstwo otworzyć, szukałem po grafice w googlach ale nie mogę znaleźć jak dokładnie wygląda ten mechanizm który wypycha klapkę, czy to jest jakaś sprężyna czy coś w tym stylu, jakby ktoś zarzucił zdjęciem dokładnie pokazującym ten fragment albo dokładnie to opisał byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Post autor: blue »

Awatar użytkownika
Lisek
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 21:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Post autor: Lisek »

A sprawdzałeś czy masz włożoną płytę w tym napędzie w bagażniku ? Ale to szczegół po przecież i tak nic nie zdziałasz z tą oryginalną navi.
LexiFanSlide
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2016, o 13:12
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Post autor: LexiFanSlide »

Dzięki za "blaszkę", może uda mi się coś tam wstawić.
Mam puste pudełko po płycie więc przypuszczam że jest wsadzona do bagażnika, patrzyłem tam ale niewiele widać a płytę wysuwa się chyba z menu nawigacji do którego nie mam dostępu więc tak też nie mogę sprawdzić :(
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Post autor: Tantarian »

Aby jednocześnie działała zmieniarka i OEM nawigacja, prawdopodobnie potrzebny jest adapter (widoczny po lewej stronie zmieniarki).
http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB15vUuHVXX ... toyota.jpg

Też tak miałem po podłączeniu urządzenia.
LexiFanSlide
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2016, o 13:12
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Post autor: LexiFanSlide »

Super dzięki bardzo za odpowiedź, czyli jest to coś takiego: http://www.car-interface.com/vendita/en ... cable.html ?
Nie wiesz może czy da się to gdzieś w polsce kupić bo szukam, szukam i nic takiego nie znalazłem.

EDIT: Dobra znalazłem :D
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nawigacja i zmieniarka cyfrowa razem

Post autor: Tantarian »

Niestety nie wiem jak jest z dostępnością tego kabelka w Polsce. Nie orientowałem się, bo wkrótce po podłączeniu zmieniarki, wypatroszyłem oryginalną nawigację i zamontowałem inną 5".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości