Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: DawGad »

Zalozylem nowy watek bochce zaczerpnac Waszej opinii. Chodzi o tuleje wchacza firmy FEBEST. Jak wymienialem sprezyny na -40 Apexi wymienilem tuleje na te z firmy Febest jakis rok moze dwa temu, poprzednie byly fabryczne. Ostatnio wszedlem pod samochod i okazuje sie ze te FEBEST nadaja sie juz do wymiany. Nie wiem o co chodzi... Material do niczego czy przez bardziej usztywnione zawieszenie...
Obrazek
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: blue »

Febest tak mają. Kup poliuretany.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: DawGad »

Stare, oryginalne nie byly poliuretanowe a wytrzymaly 15lat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: Pepe_GD »

Szkoda czasu i pieniędzy na tuleje. Lepiej je zregenerować, np tu http://www.regenerujemy.com

Właśnie zamontowałem od nich zregenerowane wahacze. Tuleja wewnętrzna jest wyższa od ori, guma dodatkowo wzmacniana, wygląda na prawdę pro. Bardzo dobry kontakt z zakładem, 100 zł za wahacz, zamawiasz, przysyłają Ci zregenerowane a swoje odsyłasz z powrotem po wymianie.

Jeśli ktoś się waha, śmiało można dzwonić P. Michał wszystko dokładnie objaśni i wytłumaczy całą regeneracje :ok:

Z trwałością ciężko mi się wypowiedzieć, kilka dni temu robiłem wymianę. Jak będę w domu podeśle fotki porównawcze.

Pozdro

EDIT

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać tuleja jest wyższa i wykonana z pełnej gumy, instalując regenerowany wahacz nie montujemy już tych pierścieni które przylegały od góry i dołu do starej tulei.
pabllok
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2013, o 23:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: pabllok »

Witam,

mam pytanie jak auto zachowuję się po regeneracji wahaczy?

Pozdawiam
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: Pepe_GD »

Witam

Moje jeszcze nie były tak rozklekotane by była ogromna różnica, trzymały się jeszcze jakieś kawałki gumy. Wymieniłem bardziej by dmuchać na zimno, lubię jak wszystko w aucie jest na :ok:

A wymiana tych wahaczy na pewno poprawia prowadzenie auta, w końcu jest to bardzo istotny element trzymający by przednia zawiecha nie przesuwała się przód tył.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: Yarecki »

Pepe_GD pisze:Szkoda czasu i pieniędzy na tuleje. Lepiej je zregenerować, np tu http://www.regenerujemy.com

Właśnie zamontowałem od nich zregenerowane wahacze. Tuleja wewnętrzna jest wyższa od ori, guma dodatkowo wzmacniana, wygląda na prawdę pro. Bardzo dobry kontakt z zakładem, 100 zł za wahacz, zamawiasz, przysyłają Ci zregenerowane a swoje odsyłasz z powrotem po wymianie.

Jeśli ktoś się waha, śmiało można dzwonić P. Michał wszystko dokładnie objaśni i wytłumaczy całą regeneracje :ok:

Z trwałością ciężko mi się wypowiedzieć, kilka dni temu robiłem wymianę. Jak będę w domu podeśle fotki porównawcze.

Pozdro

EDIT

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać tuleja jest wyższa i wykonana z pełnej gumy, instalując regenerowany wahacz nie montujemy już tych pierścieni które przylegały od góry i dołu do starej tulei.
Bardzo słaba regeneracja.
Tuleja pełna i bardzo dużo gumy powodować będzie iż na nierównościach poprzecznych szczególnie auto będzie słabo tłumić.
Po to producent przewidział tam absorber aby na nim guma pracowała i dawała komfort.
Kolejną sprawą jest słabej jakości produkt gdzie to tuleja jest oddzielnie i guma dostaje się tam woda.
Powinno być fabrycznie wklejone.
Najgorzej jak ludzie/firmy robią coś wiele lat i nie mają o tym zielonego pojęcia twierdząc iż są specjalistami w swojej branży z tytułu wieloletniego stażu na rynku :fiu:
Idealny przykład na to by pokazać czego nie wolno robić w aucie.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: Pepe_GD »

A jakie Ty Yarecki masz pojęcie o produkcji elementów zawieszenia? I skąd wiesz jak dokładnie w/w producent wykonał dany element oraz z jakiej mieszanki gumy? Możesz to jakoś fachowo poprzeć? Siedzisz w tej branży?

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do w/w produktu, niech zadzwoni do w/w firmy a P. Michał fachowo objaśni czemu element został wykonany w taki a nie inny sposób i sam podejmie decyzję czy wybierze regeneracje czy kupno OEM wahacza ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: Yarecki »

Pepe_GD pisze:A jakie Ty Yarecki masz pojęcie o produkcji elementów zawieszenia? I skąd wiesz jak dokładnie w/w producent wykonał dany element oraz z jakiej mieszanki gumy? Możesz to jakoś fachowo poprzeć? Siedzisz w tej branży?

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do w/w produktu, niech zadzwoni do w/w firmy a P. Michał fachowo objaśni czemu element został wykonany w taki a nie inny sposób i sam podejmie decyzję czy wybierze regeneracje czy kupno OEM wahacza ;)
Fachowo to może objaśniać komuś kto nie ma pojęcia o niczym i wkręcić swoje mądrości.
Dla mnie to Ty se możesz spawać zawias na sztywno o gadać żę teraz to się drogi trzyma.
Zapewne jest lepszy od producenta fabrycznego toyoty :shout: :lol: .
Czy zawodowy kierowca z PKS ze stażem 30lat jest dobrym kierowcą potrafiącym odpowiednio zachować się w każdej sytuacji na drodze :?:
Co do mojej wiedzy, doświadczenia to nie musze nikomu nic udowadniać niech sobie każdy założy takie konkretnie ścierwo i wybije zęby na pierwszych napotkanych płytach monowskich :ok: :lol:
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tuleja wahacza przedniego - drążka reakcyjnego

Post autor: Pepe_GD »

Szkoda że nie potrafisz prowadzić dyskusji na poziomie i musisz się ponowie wyszumieć malkontencie.

Znawca od wszystkiego :laugh1:
Yarecki pisze:Co do mojej wiedzy, doświadczenia to nie musze nikomu nic udowadniać
To po co się odzywasz? Jeśli oczerniasz jakąś firmę/ produkt to udowodnij to, że robią lipę i nie bądź gołosłowny ;)

Wesołych ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości