IS200 - Problem z ogrzewaniem

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
mxgts
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2010, o 12:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Kontakt:

IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: mxgts »

Witam, mam problem z ogrzewaniem w moim ISie. Ciepłe ( a gdy temperatura spadnie poniżej zera to jest letnie ) powietrze dmucha z nawiewów po stronie pasażera, po stronie kierowcy zimne, bez względu czy się ustawi na nogi, na środek czy na szybę.
robiłem płukanie nagrzewnicy, i pomimo że wylało z niej mnóstwo syfu nie ma żadnej poprawy, po kilku minutach pracy silnika rurki idące do nagrzewnicy obie są gorące.
Zauważyłem, że za schowkiem co są te 3 moduły odpowiedzialne za sterowanie kierunkiem nawiewu, temperaturą i siłą nadmuchu, ten odpowiedzialny za temperaturę reaguje tylko w zakresie od najniższej temperatury do 24 stopni, gdy przekręcam pokrętło na wyższe temperatury nie ma żadnej reakcji... I tu jest pytanie czy to ze względu na to nie ma ciepłego powietrza po stronie kierowcy czy coś innego może być przyczyną tego stanu rzeczy ??
Dzięki za wszelkie sugestie
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: jordi007 »

U mnie dokładnie to samo tylko ze nie ma roznic w sronach juz wszystko robiłem tylko nie wymieniałem silniczków nie na sama mysl ile to roboty to ciagle to odkładam :dance3:
Awatar użytkownika
Cajek
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 24 gru 2011, o 21:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rowy
Lokalizacja: Rowy
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: Cajek »

masz instalacje LPG ?
czytałeś ten temat ?
viewtopic.php?f=41&t=6208&p=41276#p41276
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: Pe_pe »

Mam dla was złą wiadomość, prawdopodobnie jest to nagrzewnica do wymiany. Mniej więcej dwa tygodnie temu odebrałem z warsztatu samochód właśnie po wymianie całej nagrzewnicy. Pierwsze objawy to było grzanie tylko z jednej strony, potem przestało grzać w ogóle. Mechanik próbował przepłukać nagrzewnice ale nic nie dawało. Dopiero po zdjęciu cały kokpitu okazało się, ze nie była to wina silniczka (ten był sprawny), tylko wyrobiły sie zębatki. Po upierdliwej, długiej :ireful3: i kosztownej :rtfm: wymianie na używana (nowa 7900) problem skutecznie rozwiązany.
Chociaż przed jej wymiana sprawdziłbym lpg jak to wyżej poradzono. Na pewno jest to szybsze i tańsze w diagnozie, a może nie będzie konieczności wymiany.
Awatar użytkownika
mxgts
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2010, o 12:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: mxgts »

Pe_pe pisze:Mam dla was złą wiadomość, prawdopodobnie jest to nagrzewnica do wymiany. Mniej więcej dwa tygodnie temu odebrałem z warsztatu samochód właśnie po wymianie całej nagrzewnicy. Pierwsze objawy to było grzanie tylko z jednej strony, potem przestało grzać w ogóle. Mechanik próbował przepłukać nagrzewnice ale nic nie dawało. Dopiero po zdjęciu cały kokpitu okazało się, ze nie była to wina silniczka (ten był sprawny), tylko wyrobiły sie zębatki. Po upierdliwej, długiej :ireful3: i kosztownej :rtfm: wymianie na używana (nowa 7900) problem skutecznie rozwiązany.
Chociaż przed jej wymiana sprawdziłbym lpg jak to wyżej poradzono. Na pewno jest to szybsze i tańsze w diagnozie, a może nie będzie konieczności wymiany.
ale to co nagrzewnicę miałeś zapchaną czy w tym silniczku same zębatki wystarczyło wymienić albo cały silniczek ??
u mnie ten silniczek właśnie odpowiedzialny za regulację temperatury nie działa w pełnym zakresie tylko od minimalnej temperatury do chyba 24 stopni coś tam widać i słychać za schowkiem że się rusza, w wyższym zakresie po przekręceniu pokrętłem nie ma żadnej reakcji z jego strony

tak mam założony gaz
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: Pe_pe »

Nagrzewnica była trochę zasyfiona, a po jej czyszczeniu na chwile pomogło (grzało trochę ciepłego powietrza). Ale to ciagle było nie to. Silniczek był w pełni sprawny, to sprawdził mechanik na początku. Zębatki poszły wewnątrz nagrzewnicy, ale to wyszło już po rozmatowaniu całego kokpitu i jej wyjęciu. Tak wiec zanim to zrobisz, to próbuj płukać. Może pomoże, ale niestety nie w moim przypadku. Symptomy nagrzewnicy były już zeszłej zimy, ale je zbagatelizowalem :blush: ( a w lato nie była potrzebna). Po wymianie grzeje szybko i zdecydowanie poprawiła sie siła nawiewu. Tak wiec próbuj wszystkiego, zanim będzie trzeba rozebrać deskę.
Awatar użytkownika
mxgts
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2010, o 12:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: mxgts »

Pe_pe pisze:Nagrzewnica była trochę zasyfiona, a po jej czyszczeniu na chwile pomogło (grzało trochę ciepłego powietrza). Ale to ciagle było nie to. Silniczek był w pełni sprawny, to sprawdził mechanik na początku. Zębatki poszły wewnątrz nagrzewnicy, ale to wyszło już po rozmatowaniu całego kokpitu i jej wyjęciu. Tak wiec zanim to zrobisz, to próbuj płukać. Może pomoże, ale niestety nie w moim przypadku. Symptomy nagrzewnicy były już zeszłej zimy, ale je zbagatelizowalem :blush: ( a w lato nie była potrzebna). Po wymianie grzeje szybko i zdecydowanie poprawiła sie siła nawiewu. Tak wiec próbuj wszystkiego, zanim będzie trzeba rozebrać deskę.
hmmm możesz mi powiedzieć jakie zębatki są w nagrzewnicy ?? od czego one są, co mają robić ?? myślałem że nagrzewnica to coś jak chłodnica tylko działająca odwrotnie :szok:

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy ten silniczek za schowkiem od temperatury słychac za każdym przekręceniem pokrętła czy on tylko tak działa do połowy skali na pokrętle temp ???
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: owczar »

Właśnie, co to za zębatki w nagrzewnicy?
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: Pe_pe »

Jestem laikiem wiec do końca nie wiem :blush: ,ale w przyszłym tygodniu będę w warsztacie i zrobię fotki uszkodzonego elementu (wtedy pewnie będzie, ze napisałem jakaś głupotę, ale jeśli pomoże to innym to trudno)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 - Problem z ogrzewaniem

Post autor: owczar »

Z tego co piszesz, to wygląda to na problem sterowania klapami. Szczgólnie, że grzała Ci jedna połowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości