Pytanie o wskaźnik paliwa i ładowania ?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Patryk LeX
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 lut 2016, o 21:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Jasło
Kontakt:

Pytanie o wskaźnik paliwa i ładowania ?

Post autor: Patryk LeX »

Witam

Używam Lexusa is 200 2.0 SPORT od ok dwóch tyg, mam takie pytanie bo nurtują mnie wskazania wskaźnika ładowani,a cały czas pokazuje 10 v nawet dopiero co po przekręceniu kluczyka nie rusza się nawet gdy obroty są pod czerwonym polem . Kolejną sprawą są dziwne wskazania wskaźnika paliwa dzisiaj jadąc z pracy wskazówka była już przy ostatniej ćwiartce, po postoju ok 5 min i odpaleniu samochodu wstała aż prawie pod połowę samochód niby stał trochę z górki. Panowie czy u was też występują takie wahania paliwa? i czy ten wskaźnik zawsze tak ma pokazywać 10 w sumie poco on jest bo nie kumam ?:) Dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Wskaznik ladowania - cos nie tak. Przy 10v to bys mial problem z odpaleniem itd.
Wskaznik paliwa - jesli masz gaz to jest to normalne....

Wysłane z mojego SM-G7102 przy użyciu Tapatalka
Patryk LeX
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 lut 2016, o 21:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Jasło
Kontakt:

Re: Pytanie o wskaźnik paliwa i ładowania ?

Post autor: Patryk LeX »

Gazu nie mam a co do ładowania to gdzie nie spojrzę na każdym zdjęciu czy filmiku w necie tyle samo pokazuje może nie 10 bo jest jakoś dziwnie wyskalowany ale jakieś 13 w sumie myślałem że pokazuje ładowanie podczas jazdy tak jak w porsche np :)
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Pytanie o wskaźnik paliwa i ładowania ?

Post autor: tomcio105 »

Co do wskaźnika paliwa to też jest tak, że komputer co jakiś czas go ,,dostraja" aby pokazać rzeczywisty stan stąd są takie różnice.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Pytanie o wskaźnik paliwa i ładowania ?

Post autor: blue »

Wskaźnik paliwa jest automatycznie aktualizowany co 200km lub przy znacznej zmianie wskazania pływaka (np. tankowanie do pełna).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości