lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: superkb »

Witam,

Musze wymienic opony w zakupionym gsie 430 bo sa na felgach 18 cali i przy obciazeniu na duzych dziurach zdazy sie ze ocieraja o nadkola. Opony zamontowane aktualnie to 245/45/R18. Jakie proponujecie zamontowac by nie byly za duze? Mam nadzieje ze to tym spowodowane bo tak przynajmniej przy kupnie to wygladalo ze to to. Druga sprawa to kwestia czujnikow, od poczatku wyskakuje blad czujnikow cisnienia opon i sa dwa kierunki albo w tych felgach co je mam nie ma wogole czujnikow albo ktos je uszkodzil (jutro bede sprawdzal jak jest). I tu pytanie gdzie sie z tym wybrac , najlepiej w krakowie, do jakiegos dobrego warsztatu z elektronika czy aso czy gdzie? Chcialbym to zrobic dobrze i nie narazic sie na niepotrzebne koszty.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: Dawid0ss »

superkb pisze:Witam,

Musze wymienic opony w zakupionym gsie 430 bo sa na felgach 18 cali i przy obciazeniu na duzych dziurach zdazy sie ze ocieraja o nadkola. Opony zamontowane aktualnie to 245/45/R18. Jakie proponujecie zamontowac by nie byly za duze? Mam nadzieje ze to tym spowodowane bo tak przynajmniej przy kupnie to wygladalo ze to to. Druga sprawa to kwestia czujnikow, od poczatku wyskakuje blad czujnikow cisnienia opon i sa dwa kierunki albo w tych felgach co je mam nie ma wogole czujnikow albo ktos je uszkodzil (jutro bede sprawdzal jak jest). I tu pytanie gdzie sie z tym wybrac , najlepiej w krakowie, do jakiegos dobrego warsztatu z elektronika czy aso czy gdzie? Chcialbym to zrobic dobrze i nie narazic sie na niepotrzebne koszty.
Pozdrawiam
A nie można jakoś tego po prostu wyłączyć i mieć temat z głowy ? Przecież czujniki ciśnienia i te całe domniemane oszczędności na paliwie to mrzonki UE, która nie ma się czym zajmować. Pzdr
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: superkb »

No temat czytalem tu pare razy ze nie da sie. Jesli nie ma tam czujnikow to zamierzam kupic na allegro sprawne uzywki i zlecic zaprogramowanie tego komus. Jesli sa to najpierw sprawdzic. Wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: Dawid0ss »

superkb pisze:No temat czytalem tu pare razy ze nie da sie. Jesli nie ma tam czujnikow to zamierzam kupic na allegro sprawne uzywki i zlecic zaprogramowanie tego komus. Jesli sa to najpierw sprawdzic. Wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle.
Naprawdę nikt jeszcze nie rozkminił jakichś emulatorów ?
To jest właśnie jeden z tych tematów, który zniechęca mnie do kupienia nowszego auta. Im mniej zbędnej elektroniki, tym lepiej ;-)
PZdr
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: kapelan78 »

Sprawa pierwsza to to że opony nie są za duże. To prawidłowy rozmiar, nie ma prawa nic trzeć, co do czujników. Używane około 200 za sztukę i niestety nie wiesz ile wytrzyma bateria. Ja kupiłem nowe shreder za 600 komplet. Jaj założę to dam znać.
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: toms »

Opony są trochę za duże. Prawidłowy profil przy 245/18 to "40". A jakie masz felgi ? Bo zbyt duże lub zbyt małe ET (połączone z szerokością koła), też może generować podobne problemy.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: kapelan78 »

Źle przeczytałem. Ma być 245 na 40... U mnie jechałem z dziewczynami na wczasy... I nic nigdy nie tarło
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: superkb »

No i to mnie martwi.. trze bardzo rzadko i tylko na jednym tylnim lewym kole. W zasadzie tylko przy duzym obciazeniu. Slychac to dokladnie jakby opony ocieraly o nadkole, wlasciciel mowil ze to opony za duze.. niestety chyba blad ze przyjalem ze tak jest. Dzis jade do wulkanizatora ale jak myslicie co to moze byc?

Co do czujnikow to tez tak zrobie a powiedz gdzie i za ile je zaprogramowales?
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: lexus gs 430 - zakup opon i czujniki cianienia

Post autor: superkb »

Dzięki wielkie WojtekS ! Super z Twojej strony!
Tak zrobię , porobię zdjęcia i podjechał bym do Ciebie bo Trzebinia blisko :) Będzie krok do przodu. A co do opon to tak , teraz mam wsadzone 245/45/r18 a myślę wsadzić standardowe czyli 245/40/r18 albo moze jeszcze nizsze i węższe? tzn zobacze co wulkanizator powie , w każdym razie mam nadzieje ze problem rozwiąże się samymi oponami bez konieczności grzebania z zawieszeniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość