Reflektor IS250 - Europa/ USA

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
GrzeLx
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2016, o 01:13
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Reflektor IS250 - Europa/ USA

Post autor: GrzeLx »

Witam wyszeckich, niestety muszę wymienić przedni reflektor w moim Lexusie i proszę o radę. Czy jest jakaś różnica między europejską a USA wersję reflektorów. Widziałem aukcję z dopiskiem " LEXUS IS 250 350 USA OD ROKU 2006". Wygląda mi jak zwykły jak na innych aukcjach - ale znawcą nie jestem. Cena jest dość kusząca więc tu potrzebował bym rady.

Link do aukcji.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=53 ... ule_id=201

Grzesiek.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Reflektor IS250 - Europa/ USA

Post autor: Dawid0ss »

GrzeLx pisze:Witam wyszeckich, niestety muszę wymienić przedni reflektor w moim Lexusie i proszę o radę. Czy jest jakaś różnica między europejską a USA wersję reflektorów. Widziałem aukcję z dopiskiem " LEXUS IS 250 350 USA OD ROKU 2006". Wygląda mi jak zwykły jak na innych aukcjach - ale znawcą nie jestem. Cena jest dość kusząca więc tu potrzebował bym rady.

Link do aukcji.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=53 ... ule_id=201

Grzesiek.
Teraz pytanie czy IS250 na rynek USA wychodził z asymetrycznym oświetleniem. Marki japońskie często takie właśnie tam mają, pomimo braku wymogów w tej kwestii. Jeśli wychodził, to różnicy nie będzie.
Pzdr
GrzeLx
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2016, o 01:13
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Reflektor IS250 - Europa/ USA

Post autor: GrzeLx »

hmmmmm poszukałem i znalazłem taki opis w internecie. Po za tym internet milczy.

-----
pytanie:
prosze o informacje na temat przrobki sprowadzonych aut z USA do warunkow polskich przepisow. Wiem ze napewno trzeba zmienic kierunkowskazy, lampy (wystarczy je wyregulowac czy wstawic nowe lampy europejskie?), podobno rure wydechowa :-)) oraz zrobic rozszerzony przeglad w okregowej stacji pojazdow. Szulalam w google ale za duzo nie znalazlam. Potrzebuje pelnych i aktualnych informacji na ten temat poniewaz chce sprowadzic auto od mojej rodziny z USA.

Odp:

No nie wiem... jezdze Lexusem IS250 2006r. sprowadzonym z USA bez zadnych przerobek i bez problemu przeszedl wszystkie przeglady. Chyba przepisy ostatnio zostaly zlagodzone bo widzialem kilka aut z np. czerwonymi kierunkowskazami. A moze to po prostu lewe przeglady?

--------
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Reflektor IS250 - Europa/ USA

Post autor: Dawid0ss »

GrzeLx pisze:hmmmmm poszukałem i znalazłem taki opis w internecie. Po za tym internet milczy.

-----
pytanie:
prosze o informacje na temat przrobki sprowadzonych aut z USA do warunkow polskich przepisow. Wiem ze napewno trzeba zmienic kierunkowskazy, lampy (wystarczy je wyregulowac czy wstawic nowe lampy europejskie?), podobno rure wydechowa :-)) oraz zrobic rozszerzony przeglad w okregowej stacji pojazdow. Szulalam w google ale za duzo nie znalazlam. Potrzebuje pelnych i aktualnych informacji na ten temat poniewaz chce sprowadzic auto od mojej rodziny z USA.

Odp:

No nie wiem... jezdze Lexusem IS250 2006r. sprowadzonym z USA bez zadnych przerobek i bez problemu przeszedl wszystkie przeglady. Chyba przepisy ostatnio zostaly zlagodzone bo widzialem kilka aut z np. czerwonymi kierunkowskazami. A moze to po prostu lewe przeglady?

--------
No ale Ty chcesz wymienić przód, więc czerwone kierunki olewasz.

Poszukaj jeszcze na forum. Wydaje mi się, że już była o tym mowa.

p.s. Tak patrząc na reflektory z aukcji, na plastikach nie ma żadnej faktury, która miałaby odpowiednio kierować światło. Obawiam się zatem, że akurat te sztuki są do oświetlenia symetrycznego. Podpytaj sprzedawcę.

Pzdr
GrzeLx
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2016, o 01:13
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Reflektor IS250 - Europa/ USA

Post autor: GrzeLx »

Zapytanie wysłane. Dam znać co z tego wyjdzie.
GrzeLx
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2016, o 01:13
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Reflektor IS250 - Europa/ USA

Post autor: GrzeLx »

"Wersja USA, więc świecą symentrycznie na wprost. "... a jednak

taka sytuacja. Trochę mnie to dziwi że co nie zamontuję ją? czy jak pojadę na przegląd to to wykryją?
Zewus
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: KATOWICE
Kontakt:

Re: Reflektor IS250 - Europa/ USA

Post autor: Zewus »

GrzeLx pisze: czy jak pojadę na przegląd to to wykryją?
Powinni, albo niebiescy przy bardziej wnikliwej kontroli
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości