L400 co to za rurka? + spadek mocy

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
toni_jazz
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, o 18:57
Model Lexusa: LS400, GS430
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

L400 co to za rurka? + spadek mocy

Post autor: toni_jazz »

Witam forumowiczów. Zwracam się z takim pytaniem. Od niedawna jestem posiadaczem LS400 93' i nie mogę sobie poradzić z problemem mocy w aucie. Autko pracuje równo, odpala właściwie ale jest przymulone. Wciśnięcie pedału gazu powoduje redukcję biegu ale bardzo powolne przyspieszanie. Auto lepiej przyspiesza na lekkim gazie i niskim biegu niż po redukcji. Po wciśnięciu gazu do końca auto redukuje bieg, zapala się pomarańczowa lampka na ekonomizerze po czym po jakiś dwóch sekundach wraca na zielone pole i auto jedzie prawie ze stałą prędkością ale na zredukowanym biegu i wysokich obrotach. Dodatkowo spaliny są mocno gryzące, jakby za dużo paliwa szło. Wszystkie filtry, oleje powymieniane, na kompie nic nie pokazuje, kompresja właściwa, świece wymienione nie wiem za bardzo co dalej robić.

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Z tyłu silnika od strony pasażera z kolektora dolotowego wychodzi taka niewielka rurka o średnicy ok. 2cm ( taka podobna do tych od webasto ) i wchodzi do kolektora wydechowego. Ta rurka jest pęknięta, szczelina jest dosyć duża więc na pewno może się tamtędy dostawać powietrze. Pytanie co to jest za rurka? Jakiś system napowietrzania spalin ? Będzie zapewne problem z dostaniem takiej rurki więc czy można ją zaślepić ? Proszę o pomoc.

pozdrawiam
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: L400 co to za rurka? + spadek mocy

Post autor: Troy »

Rurka od EGR .Wymień uszkodzony element, albo zlikwiduj cały wynalazek.
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: L400 co to za rurka? + spadek mocy

Post autor: adam81 »

jak byś podesłał mi zdjęcie tej rurki to może bym znalazł mam cały w częściach,a może masz uszkodzoną sondę lub wtryski-masz lpg w aucie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości