[IS 200 Sportcross] Tarcie w tylnym prawym kole

ODPOWIEDZ
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

[IS 200 Sportcross] Tarcie w tylnym prawym kole

Post autor: Zuzinho7 »

Witam,

Mam takie pytanie podejrzewam że to na 99% winny jest zacisk hamulca, chodzi o tylne prawe koło. Sprawa jest o tyle dziwna że tarcie (odgłos jest jak podczas hamowania tramwaju o szynę) następuje podczas jazdy na wstecznym, w przód nie ma wogóle problemu :/

Auto stało 2 tygodnie mało jeździło więc podejrzewam że to też jakiś wpływ musiało mieć...

Felga się nie grzeje bo sprawdzałem, same tarcze są równomiernie tak samo nagrzane z lewej jak i prawej strony z tył.

Miał ktoś podobny problem? Dzięki z góry za pomoc.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200 Sportcross] Tarcie w tylnym prawym kole

Post autor: Yarecki »

Zuzinho7 pisze:Witam,

Mam takie pytanie podejrzewam że to na 99% winny jest zacisk hamulca, chodzi o tylne prawe koło. Sprawa jest o tyle dziwna że tarcie (odgłos jest jak podczas hamowania tramwaju o szynę) następuje podczas jazdy na wstecznym, w przód nie ma wogóle problemu :/

Auto stało 2 tygodnie mało jeździło więc podejrzewam że to też jakiś wpływ musiało mieć...

Felga się nie grzeje bo sprawdzałem, same tarcze są równomiernie tak samo nagrzane z lewej jak i prawej strony z tył.

Miał ktoś podobny problem? Dzięki z góry za pomoc.
Sprawdź czy tarcza o osłonę nie przyciera.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200 Sportcross] Tarcie w tylnym prawym kole

Post autor: Zuzinho7 »

Zerknę ale nie wydaje mi się :) ale dzięki na podpowiedź dam znać :)
mate
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2015, o 06:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gorlice
Kontakt:

Re: [IS 200 Sportcross] Tarcie w tylnym prawym kole

Post autor: mate »

Popatrz sobie lepiej do szczek :)
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200 Sportcross] Tarcie w tylnym prawym kole

Post autor: Zuzinho7 »

Osłona jest ok wszystko w porządku, podejrzewam że 100% tłoczek nie odbija, nic w tym tygodniu pewnie unieruchomię samochód i się tym zajmę.

Dziwne jest to o tyle że dzieje się to jak cofam do tył, a szczególnie jak skręcam w prawo tyłem to wtedy słychać najmocniej. A w przód znów nie ma w ogóle problemu. Tarcza ani piasta ani felga się nie grzeją nadmiernie więc tu jest wszystko ok.

Uniosę jeszcze jutro auto do góry na podnośniku i zakręcę kołem i zobaczę czy będzie piszczeć dokładnie.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [IS 200 Sportcross] Tarcie w tylnym prawym kole

Post autor: Zuzinho7 »

Wymienione, okazało się że winny był zużyty klocek hamulcowy i blaszka akustyczna tarła o tarczę jak cofałem do tył :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości