Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

No właśnie tak pytam o te s8 jako przykład, bo jest juz kupę czasu, a mam mapy e1b i nie ma tam tej trasy. Toyota z dużym opóźnieniem robi te mapy. Wiele rond tez nie ma. Ja traktuje te nawigację jako ostateczność. Na codzień używam google, który pięknie omija korki, a za granicą mapy here.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:No właśnie tak pytam o te s8 jako przykład, bo jest juz kupę czasu, a mam mapy e1b i nie ma tam tej trasy. Toyota z dużym opóźnieniem robi te mapy. Wiele rond tez nie ma. Ja traktuje te nawigację jako ostateczność. Na codzień używam google, który pięknie omija korki, a za granicą mapy here.
Niedługo ma być kolejne wydanie, więc jak zrobię update to dam znać.
Mapa jest fajna, za miedzą daje dość dobrze radę choć nawet AM mam wrażenie, że jest dokładniejsza o Google nie wspomnę.
Generalnie ludziki się zabiją za tym fabrycznym navi a to generalnie kupa jest vs $ które trzeba za to płacić.
Zapewne w niedługim czasie google wpadnie do każdego auta z łączem netowym i wymiecie te wszystkie cuda.
Coraz więcej androidowych rozwiązań jest do auta a i darmowe transfery danych za granicą w abonamentach też ułatwiają sprawę.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

Dlatego od jakiegoś czasu obmyślam jak zastąpić OEM navi na coś innego. Wyświetlacz ma panel dotykowy rezystnacyjny, więc może kiedyś.
darek31
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 2 sie 2015, o 23:23
Model Lexusa: IS
Skąd:: Radomsko
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: darek31 »

lopek pisze:
darek31 pisze:
lopek pisze:Ta ma komendy głosowe po polsku, i nie trzeszczy na autostradach. Pokrycie polski w E1C ver2 jest bardzo szczegółowe. A co do kraju to jaki dusza zapragnie oczywiście z Eu
Rozumiem, że masz takie mapy, testowałeś, wgrywałeś i wszystko jest ok?
Tak mam i testowałem. Jak chcesz to pojdziedź do mnie to zaprezętuje
A mógłbyś mi podać namiary gdzie kupowałeś mapki??
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

Przecież to lopek sprzedaje te mapy :)
darek31
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 2 sie 2015, o 23:23
Model Lexusa: IS
Skąd:: Radomsko
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: darek31 »

owczar pisze:Przecież to lopek sprzedaje te mapy :)
Nie chwalił się tym jakoś mocno więc nie wyłapałem:)
lopek
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2016, o 10:34
Model Lexusa: gs
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: lopek »

A czym tu się chwalić?
darek31
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 2 sie 2015, o 23:23
Model Lexusa: IS
Skąd:: Radomsko
Kontakt:

Re:

Post autor: darek31 »

lopek pisze:A czym tu się chwalić?
Napisałem Ci PW:)
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: szyman_leo »

Jak się okazało, wypalarka ma znaczenie :kawa: .
Udało mi się wypalić mapy E1C 2015-2016 skutecznie :dance3: , nawet pokusiłem się o E1B z lektorem PL i ładnie wszystko odpaliło, więc pojeździmy co nieco w terenie i potestujemy stabilność pracy ulubionej zabawki w moim ISku :ok:
Co ciekawe przeżyłem też chwilę grozy przy próbie spolszczenia menu, wypaliłem przygodnie znaleziony w sieci plik nazwany Toyota Lexus menu PL, wypaliłem na CD (poniżej 700mb), wsadziłem do napędu i co... i resecik na klemie, potem do salonki zapłon i.... napis na wyświetlaczu informujący o problemie i potrzebie kontaktu z serwisem po angielskiemu i pod spodem dwie linijki chyba tego samego w japońskich krzaczkach, i wtedy zmiękły kolanka, bo jak tu teraz dobrać się do wymiany płyty na właściwą jak nie ma fizycznego przycisku EJECT, tylko dotykowy na ekranie pod warunkiem, że wszystko ruszy. A tu tylko komunikat tekstowy i nic nie można zrobić, chwila zadumy, pytanie do przyjaciela w Chromie i jest sposób na wysunięcie płyty (trzymać wciśnięte przyciski fizyczne z prawej strony ekranu MAP i MENU, a drugą ręką dotknąć lewy dolny róg ekranu - działa).
Podsumowując aktualizacja map się udała, nauka polskiego również :klucz: , ale tylko w mowie, i jeszcze spolszczenie napisów na ekranie zostało, chociaż nie wiem, czy to nie wystarczy dorwać odpowiednio przerobionej mapy z PL menu w obrazie, które zaktualizuje się przy uruchamianiu NAVI po resecie. Cóż szperamy dalej...

Jakby ktoś znał metodę na literki, to niech podrzuci pomysła.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: hydrant23 »

szyman_leo pisze:Jak się okazało, wypalarka ma znaczenie :kawa: .
Udało mi się wypalić mapy E1C 2015-2016 skutecznie :dance3: , nawet pokusiłem się o E1B z lektorem PL i ładnie wszystko odpaliło, więc pojeździmy co nieco w terenie i potestujemy stabilność pracy ulubionej zabawki w moim ISku :ok:
Co ciekawe przeżyłem też chwilę grozy przy próbie spolszczenia menu, wypaliłem przygodnie znaleziony w sieci plik nazwany Toyota Lexus menu PL, wypaliłem na CD (poniżej 700mb), wsadziłem do napędu i co... i resecik na klemie, potem do salonki zapłon i.... napis na wyświetlaczu informujący o problemie i potrzebie kontaktu z serwisem po angielskiemu i pod spodem dwie linijki chyba tego samego w japońskich krzaczkach, i wtedy zmiękły kolanka, bo jak tu teraz dobrać się do wymiany płyty na właściwą jak nie ma fizycznego przycisku EJECT, tylko dotykowy na ekranie pod warunkiem, że wszystko ruszy. A tu tylko komunikat tekstowy i nic nie można zrobić, chwila zadumy, pytanie do przyjaciela w Chromie i jest sposób na wysunięcie płyty (trzymać wciśnięte przyciski fizyczne z prawej strony ekranu MAP i MENU, a drugą ręką dotknąć lewy dolny róg ekranu - działa).
Podsumowując aktualizacja map się udała, nauka polskiego również :klucz: , ale tylko w mowie, i jeszcze spolszczenie napisów na ekranie zostało, chociaż nie wiem, czy to nie wystarczy dorwać odpowiednio przerobionej mapy z PL menu w obrazie, które zaktualizuje się przy uruchamianiu NAVI po resecie. Cóż szperamy dalej...

Jakby ktoś znał metodę na literki, to niech podrzuci pomysła.
No i świetnie, ja wywaliłem 8 płyt i nic, pochwal się jaka nagrywarka i jaka płyta dała radę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości