czujnik zmiennych faz rozrządu GS300

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

czujnik zmiennych faz rozrządu GS300

Post autor: Lexuś »

Witam,
Czy sprawdzał ktoś co dzieje się podczas gdy zostanie wypięta wtyczka od czujnika zmiennych faz ?
Nadal walczę z wypadającym zapłonem, a wszystko poza właśnie tym czujnikiem zostało już sprawdzone.
U mnie po wypięciu zapala się Check, ale silnik pracuje normalnie - nie gaśnie, ani nie schodzi z obrotów.
Po ponownym wpięciu wtyczki, kontrolki normalnie bez problemu gasną.

Czy wypięcie takiego czujnika nie powinno powodować zmianę obrotów lub całkowite zgaśnięcie silnika ?

Pozdrawiam !
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: czujnik zmiennych faz rozrządu GS300

Post autor: sandr »

Tak z zupełnie innej beczki... Jeżeli auto posiada instalację LPG, radzę dokładnie obejrzeć dolot. W moim samochodzie przyczyną wypadających zapłonów była rozszczelniona puszka rezonansowa (między filtrem powietrza a kolektorem - jakby co, mam jedną więcej).
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: czujnik zmiennych faz rozrządu GS300

Post autor: carsik »

Lexuś pisze:Witam,
Czy sprawdzał ktoś co dzieje się podczas gdy zostanie wypięta wtyczka od czujnika zmiennych faz ?
Nadal walczę z wypadającym zapłonem, a wszystko poza właśnie tym czujnikiem zostało już sprawdzone.
U mnie po wypięciu zapala się Check, ale silnik pracuje normalnie - nie gaśnie, ani nie schodzi z obrotów.
Po ponownym wpięciu wtyczki, kontrolki normalnie bez problemu gasną.

Czy wypięcie takiego czujnika nie powinno powodować zmianę obrotów lub całkowite zgaśnięcie silnika ?

Pozdrawiam !
nic nie dzieje sie po wypięciu czujnika. Żeby coś się zadziało, to trzeba wymusić działanie fazy komputerem. Skoro już wszystko sprawdziłeś to rozumiem, że luzy zaworowe też?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
garm115
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 16:31
Model Lexusa: is 200
Skąd:: EWI
Kontakt:

Re: czujnik zmiennych faz rozrządu GS300

Post autor: garm115 »

U mnie padł jeden wtrysk i też pokazywał wypadanie zapłonu jak nie sprawdzałeś to skup się na tym.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: czujnik zmiennych faz rozrządu GS300

Post autor: jordi007 »

U mnie w is 200 była diagnoza wypadanie zapłonu na 5 cyl. Najpierw wymieniłem cewki później świece następnie mechanik zawór następnie że luzy zaworowe a okazało się że wtrysk padł
Awatar użytkownika
garm115
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 16:31
Model Lexusa: is 200
Skąd:: EWI
Kontakt:

Re: czujnik zmiennych faz rozrządu GS300

Post autor: garm115 »

Ja przeszyłem tą drogę tak samo tylko nie dawałem zarobić mechanikom i zawory pominąłem zostawiłem je na koniec a winny za wypadanie zapłonu był uszkodzony wtrysk na 3 cylindrze.
Wtrysk mi umarł po zalaniu co ciekawe na stacji Orlen tylko fronczyzna wcale nie taniego paliwka.
Te wtryski są wrażliwe na słabe paliwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości