Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Awatar użytkownika
Szfuri
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 10 lis 2015, o 17:58
Model Lexusa: GS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: Szfuri »

Witam,
ostatnio mój lexus zaczął z rana ciężko odpalać na zimnym.... przytrzymać muszę na rozruszniku około 4-5 sekund i załapuje tak jakby nie na wszystkie cylindry od razu... przy okazji z wydechów czuć przez chwilę zapach benzyny. Jak już jest ciepły to odpala lepiej. Nie wiem jak Wasze lexusy odpalają bo to mój pierwszy lex, ale raczej tak długo nie powinno to trwać.
Prosiłbym o rady i wskazówki. Przy okazji żaden check się nie zapala. Wymieniłem świece ostatnio denso, ale tak jak było z rana jest nadal.
Z góry dziękuję
filipozz
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2016, o 19:04
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: filipozz »

Może gęstość oleju ma znaczenie?
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: foka1 »

wymien swiece .wyczysc przepustnice sprawdz przewody :biggrin2:
GS 300 MKII 2001
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: hydrant23 »

Szfuri pisze:Witam,
ostatnio mój lexus zaczął z rana ciężko odpalać na zimnym.... przytrzymać muszę na rozruszniku około 4-5 sekund i załapuje tak jakby nie na wszystkie cylindry od razu... przy okazji z wydechów czuć przez chwilę zapach benzyny. Jak już jest ciepły to odpala lepiej. Nie wiem jak Wasze lexusy odpalają bo to mój pierwszy lex, ale raczej tak długo nie powinno to trwać.
Prosiłbym o rady i wskazówki. Przy okazji żaden check się nie zapala. Wymieniłem świece ostatnio denso, ale tak jak było z rana jest nadal.
Z góry dziękuję
Świecie...klient mojego oglądał po prawie miesiąc postoju i kichal :szok: wstyd jak ch..., musiałem świece przeczyscic
Awatar użytkownika
Szfuri
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 10 lis 2015, o 17:58
Model Lexusa: GS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: Szfuri »

filipozz pisze:Może gęstość oleju ma znaczenie?
Olej Millers 5W-30 NanoDrive

Jeśli chodzi o świece to tak jak pisałem... Denso Iridium Tough VK20 wymieniłem tydzień temu...

Mam oryginalny przebieg 70 tyś. km więc kable byłyby do wymiany?
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: foka1 »

70 tk ok a zobacz z ktorego roku sa kable na kablach jest napisany rok jak sa orginalne. chyba te swiece nie sa zalecane do tego silnika :szok:
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
Szfuri
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 10 lis 2015, o 17:58
Model Lexusa: GS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: Szfuri »

foka1 pisze:70 tk ok a zobacz z ktorego roku sa kable na kablach jest napisany rok jak sa orginalne. chyba te swiece nie sa zalecane do tego silnika :szok:
Na wszelki wypadek wymieniłem świece na denso SK20R-P11... Problem nadal jest... jak auto stoi kilka godzin, tak powyżej 4-5 h to kręci długo... potrafi 5-6 sek. załapie i zgaśnie. Zakręce znowu 5 sek i załapuje powoli. Ostatnio zauważyłem, że jak otwieram korek wlewu paliwa to mocno jest "zassane".. Czy może mieć to "zassanie" wpływ na odpalanie?
Awatar użytkownika
łuki88
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 19 lut 2014, o 21:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Płock/Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: łuki88 »

Coś jest nie tak z odpowietrzaniem zbiornika. U mnie też czasem zasysa przy odkręceniu korka ale nie mam jeszcze żadnych niepokojących objawów.
Wygląda tak jakby się cofało paliwo.
Awatar użytkownika
Szfuri
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 10 lis 2015, o 17:58
Model Lexusa: GS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: Szfuri »

łuki88 pisze:Coś jest nie tak z odpowietrzaniem zbiornika. U mnie też czasem zasysa przy odkręceniu korka ale nie mam jeszcze żadnych niepokojących objawów.
Wygląda tak jakby się cofało paliwo.
Zrobiłem przez 2 dni test... Odkręciłem korek wlewu paliwa... zassało... pozostawiłem na noc. Rano przychodzę do garażu i.... odpala normalnie:) jutro kolejny test, abym był pewny, że o nie jest przypadek. Muszę tylko znaleźć przyczynę... być może tkwi ona w korku, ale jeszcze nie wiem... będę weryfikować po kolei... Jeśli koledzy z forum mogliby dodać swoje spostrzeżenia lub uwagi będę wdzięczny :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 cięzko odpala na zimnym...

Post autor: hydrant23 »

Zasysa u mnie zawsze dość mocno ale problemu z odpalaniem nigdy nie było
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości