[IS200] Zacinające się radio przy uruchamianiu

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
sha4ky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 5 paź 2014, o 18:01
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

[IS200] Zacinające się radio przy uruchamianiu

Post autor: sha4ky »

Hej,

Od jakiś 2 miesięcy mam problem z fabrycznym radiem w moim Lexusie IS200.

Czasami po dłuższym postoju (np. po nocy albo dłuższym na parkingu) gdy przekręcam kluczyk na zapłon radio odpala się na około sekundę, po czym pika 3 razy (jak jest poprawnie pika raz) a następnie działa tylko podświetlenie, tzn. z radiem nie można nic zrobić, żadne przyciski nie działają, oraz przestaje lecieć jakikolwiek dźwięk, działa tylko podświetlenie. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu radio jest wyłączone, po włączeniu radia wszystko działa poprawnie.

Co ciekawe, czasami zdarza się również tak że po włączeniu zapłonu radio działa prawidłowo, natomiast po odpaleniu silnika radio się zacina jak wyżej. Objawy te nasiliły się w ostatnim czasie - kiedyś występowało to może 1 na 20 odpaleń, teraz występuje praktycznie co drugie odpalenie. (czasami za każdym razem)

W pierwszej chwili pomyślałem o bezpieczniku, sprawdziłem Radio NO1 - jest lekko zaśniedziały. Ale radio zwykle działa. Czy to może być przyczyną? Widzę że jest również drugi bezpiecznik Radio NO2, również go sprawdzę. Pomierzę również napięcia na akumulatorze.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Trochę jest to irytujące.

Z góry dziękuje za pomoc.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Zacinające się radio przy uruchamianiu

Post autor: madkiw »

Mam podobnie, chociaż rzadziej. No i mi nie pika 3 razy. Ale też tak mam że jak czasem odpalę radio zaświeci na chwilę i cisza. Zgaszę i jeszcze raz i działa. Ja zauważyłem że częsciej to się robi jak zimno. Jak jest ciepło to się praktycznie nie zdaża.
sha4ky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 5 paź 2014, o 18:01
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Zacinające się radio przy uruchamianiu

Post autor: sha4ky »

Problem ostatnio się nasilił. Trochę posprawdzałem i napięcia na akumulatorze są dobre. Bezpieczniki tak samo sprawne.

Co się okazało że przednie lewe głośniki nie działają. Rozkręciłem całe drzwi, posprawdzałem połączenia i nic. Co ciekawe za którymś razem głośniki zadziałały dobrze, a po ponownym zapłonie przestały działać... Wygląda mi to na problem z wzmacniaczem lub radiem. Czuje że czeka mnie wizyta u elektryka...
sha4ky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 5 paź 2014, o 18:01
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Zacinające się radio przy uruchamianiu

Post autor: sha4ky »

Zaobserwowałem dziwną przypadłość, po czym twierdzę że radio jest do wymiany.

Uruchomiłem radio, wszystko działało - wszystkie 6 głośników. Słuchałem tak płyty CD, wszystko było w porządku. Później przy następnym odpaleniu radio się włączyło, nie działały dwa przednie lewe głośniki oraz włączyło się radio. Po wyłączeniu samochodu i ponownym włączeniu radio włączyło się, i znów wszystko działało prawidłowo, oraz włączyło się na czytaniu płyty CD... Czyli tak jakby jakiś programator w radiu, lub jakiś przewodnik miał różne "profile" i w zależności od tego jak załapie tak się włącza. Czyli na chwilę obecną mam 3 profile - Nie działający jak w poprzedniej wiadomości (3 piknięcia i działa samo podświetlenie), Działa oprócz 2 przednich lewych głośników, Wszystko działa prawidłowo.

W weekend spróbuje wyciągnąć radio i sprawdzić czy nie ma nigdzie zwarcia, oraz czy kable są dobrze popodpinane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości