żaluzja tylnej szyby zacina się

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Rumcyk27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:34
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: OST
Kontakt:

żaluzja tylnej szyby zacina się

Post autor: Rumcyk27 »

Witam. Jako, że stałem się właścicielem Lexa, nie zauważyłem drobnego problemu. Mianowicie nie otwiera mi się tylna żaluzja w całości. Pracuje tylko jedna strona, otwiera się i za po chwili się zamyka. Widziałem, że ktoś już próbował dłubać, bo nie było to złożone idealnie. Jak się do tego dobrać, aby ją zdemontować. Rozumiem, że muszę ściągnąć całą tapicerkę tylnej szyby, tylko jak to zrobić aby nic nie urwać i nie uszkodzić?
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: żaluzja tylnej szyby zacina się

Post autor: wlaziu »

Jak rozebrać masz w załączniku.
A tu masz dłubacza: http://www.clublexus.com/forums/gs-3rd- ... e-fix.html
Z tego co piszą na ogół problemem jest przekładnia między silniczkiem, a ramieniami (Roleta staje w pół drogi i się chowa)
Załączniki
roletka.rar
Jak rozebrać
(180.25 KiB) Pobrany 333 razy
Rumcyk27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:34
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: OST
Kontakt:

Re: żaluzja tylnej szyby zacina się

Post autor: Rumcyk27 »

No i właśnie u mnie jest dokładnie to samo. Dopóki się tam nie dostanę to nie będę wiedział jak uporać się z problemem. Podziękował za zainteresowanie.
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: żaluzja tylnej szyby zacina się

Post autor: wlaziu »

Nie wiem jak Ty, ale ja z tej roletki to skorzystałem może kilka razy w życiu i to niemal zawsze na parkingu, jako osłonę od słońca (na ogół i tak zapominałem ją zasunąć).
Lusterka się same ściemniają tak czy siak, więc w nocy z niej mały pożytek. Nie wiem jak często wozisz kogoś na tylnej kanapie, ale jeśli rzadko to nie wiem czy jest sens to rozbierać i ruszać.
W nowszych Lexach IS wycofali się z tego "bajeru" uznając go za zbędny.
Rumcyk27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:34
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: OST
Kontakt:

Re: żaluzja tylnej szyby zacina się

Post autor: Rumcyk27 »

Już sobie z tym poradziłem. Rozebrałem, naprawiłem i działa. Może imasz rację z tym używaniem, ale wolę jak wszystko działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości