[is200]Zamek centralny

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matt1001
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 17:29
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin/Hamburg
Kontakt:

[is200]Zamek centralny

Post autor: matt1001 »

Nie działa mi pilot centralnego zamka.Bezpieczniki są ok.Czy mógł mi się rozprogramowac pilot?
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Odp: Zamek centralny

Post autor: dead_beat »

Sprawdz to:
viewtopic.php?p=36234#p36234

Wysłane przez MOTOBLUR™ za pomocą Tapatalk 2
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Zamek centralny

Post autor: tomekb »

tak spytam baterie zminiales bo ja mialem ostatnio taki problem dioda swiecila ale za slaba bateria byla by przeslac sygnal
Awatar użytkownika
matt1001
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 17:29
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin/Hamburg
Kontakt:

Re: Zamek centralny

Post autor: matt1001 »

Tak,bateria wymieniona.Byc może kluczyk się zepsół,a nie mogę znalesc drugiego kluczyka,wtedy bym sprawdził.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Zamek centralny

Post autor: tomekb »

zależy jakie też kupileś baterie, bo kumpel ostatnio kupił do avensisa maxwelle i baterie okazały się do wyrzucenia. Pilot na nich nie działał po założeniu duracelek problem znikł
mcdriven
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2015, o 20:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: [is200]Zamek centralny

Post autor: mcdriven »

Podłączę się pod temat, chociaż u mnie problem jest odwrotny. Centralny potrafi sam się zamknąć. Po otworzeniu auta z pilota i drzwi przednich kierowcy lub pasażera po pewnym czasie, jeżeli nie włożę kluczyka do stacyjki auto samo się zamka. Już raz miałem dobrze w gaciach, kiedy otworzyłem auto, rzuciłem kluczyk na fotel, otworzyłem maskę żeby dolać płynu do spryskiwaczy i trzasnąłem drzwiami od kierowcy. W ostatniej chwili zdążyłem otworzyć drzwi i złapać kluczyk. Czasami mam też tak, że po otworzeniu drzwi od kierowcy/pasażera, podświetlenie w podsufitce nie zapala się. Nie ma na to reguły. Raz nie działa z drzwiami kierowcy a innym razem od pasażera. Wtedy, jak gaszę auto, wyjmuję kluczyk i otwieram drzwi a nie mam jeszcze zgaszonych świateł, nie słychać charakterystycznego piszczenia. Nie wiem czy to ma związek, ale po podłączeniu pod kompa, mam błąd B1421 OBW CZUJN SLONECZN (STR P). Czytałem, że większość Toyot ma ten błąd i jest on związany z nasłonecznieniem wnętrza samochodu.
Co o tym myślicie. Chciałbym to szybko rozwiązać bo nie chcę dymać do domu po drugi kluczyk albo co gorsze tłuc szyby.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [is200]Zamek centralny

Post autor: muzz »

raczej sprawdź działanie czujników zamknięcia drzwi...to one odpowiadają za to, że samochód "wie", że:
1. należy po otwarciu drzwi odpalić światło w podsufitce
2. po otwarciu drzwi na włączonych światłach i wyłączonym zapłonie należy piszczeć
3. nie otworzyłeś go przez przypadek - jeżeli po otwarciu z pilota nie otworzysz drzwi automatycznie po iluś sekundach sam się zamyka myśląc, że zrobiłeś to przez przypadek
mcdriven
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2015, o 20:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: [is200]Zamek centralny

Post autor: mcdriven »

raczej sprawdź działanie czujników zamknięcia drzwi...

jeżeli piszesz o krańcówkach to wyglądają że są OK. Żaden kabel nie urwany.
należy po otwarciu drzwi odpalić światło w podsufitce
Światło w podsufitce ostawione na opcję Door
nie otworzyłeś go przez przypadek - jeżeli po otwarciu z pilota nie otworzysz drzwi automatycznie po iluś sekundach sam się zamyka myśląc, że zrobiłeś to przez przypadek
tak powinno być normalnie. a nie jest. dopóki nie włączę zapłonu auto próbuje się zamknąć przy uchylonych drzwiach lub się zamyka jak drzwi są zamknięte. Ostatnio wymieniałem zapalniczkę, wsiadłem, trzasnąłem drzwiami i auto po 30sek samo się zamknęło.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [is200]Zamek centralny

Post autor: muzz »

ale to, że kable są całe nie oznacza, że krańcówki działają
multimetrem da się to chyba zrobić
jeżeli samochód nie dostanie sygnału z krańcówki to wszystkie te 3 funkcje nie będą działały...
mcdriven
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2015, o 20:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: [is200]Zamek centralny

Post autor: mcdriven »

Chyba jednak krańcówki. Ostatnio otworzyłem drzwi i światło się nie zapaliło i nie było dźwięku zapalonych świateł. Poruszałem krańcówką i nastała jasność i pisk. Więc do wymiany. Na alledrogo znalazłem jedną aukcję gdzie koleś ma komplet prawy/lewy po 10zł/szt, tylko z rocznika 2003. Czy były identyczne jak w 99r? A może podejdą jakieś uniwersalne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości